Starostlivosť o zuby je veľmi dôležitá a nemala by byť podceňovaná. Ak jej venujete zvýšenú pozornosť, môžete sa veľmi jednoducho vyhnúť problémom ako sú zubné kazy alebo oslabená sklovina. To však nie sú jediné problémy, ktoré vám môže nepravidelné čistenie zubov spôsobiť. O týchto problémoch však pravdepodobne viete a snažíte sa im predísť klasickou zubnou kefkou, ktorú používate ráno a večer, poprípade aj niekedy počas dňa. 

Bežné zubné kefky rôznych tvrdostí sú pre naše zuby dobré. Vedia odstrániť povrchové nečistoty a zbaviť vás tak nepríjemnej chuti z noci alebo počas celého dňa. Nie sú však tak precízne a neposkytujú taký výkon ako elektronické zubné kefky, ktoré sú presnejšie a silnejšie. Vedia pracovať omnoho detailnejšie a podrobnejšie, vďaka čomu je výsledok z čistenia zubov takmer 100 %. 

Pri výbere elektronickej zubnej kefky je však dôležité sledovať jej jednotlivé parametre a taktiež to, či je pre vás vhodná. Jednotlivé modely sa od seba totižto neodlišujú len funkciami, ktoré poskytujú, ale taktiež veľkosťou čistiacej hlavice a výkonom. Nie každému sa tak môže hodiť každý model. Vyberať by ste preto mali s rozvahou a jednotlivé kúsky navzájom porovnávať. Ak by ste chceli kvalitnú a výkonnú kefku, ktorá patrí medzi univerzálne typy a je vhodná takmer pre každého, máme pre vás recenziu na Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47.

Rýchly náhľad

Hľadáte spoločníka, ktorého môžete používať nielen doma, ale taktiež na cestách? Práve ste ho našli. Je ním kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47, ktorá sa radí medzi tie najlepšie na trhu. Má vysoký výkon a poskytuje tie najlepšie výsledky z čistenia.

Premýšľate, že by ste tento model vyskúšali? Rozhodne by ste mali. Má tri rôzne čistiace režimy, poskytuje tlakový senzor, signalizátor stavu batérie, časovač a množstvo ďalšieho. Proces čistenia je rýchly a praktický.

Funkcie 

Elektrické zubné kefky sú známe tým, že poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a programov. Vďaka nim majú omnoho viac výhod, ako bežné kefky. Medzi hlavné funkcie zubnej kefky Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47 patria:

Prvou funkciou sú tri rôzne čistiace režimy. K nim patrí bielenie, čistenie a šetrné masírovanie a prekrvovanie ďasien. Posledná funkcia vám pomôže v predchádzaní kazov a iných problémov, ktoré by vám krv v ďasnách mohla spôsobovať.

Zubná kefka má tlakový senzor, ktorý vás upozorní vždy, keď na zuby budete príliš tlačiť. Nikdy sa tak nestane, že by vám pri čistení zuby krvácali.

Nechýba ani funkcia časovaču QuadPacer, vďaka ktorému nemusíte sledovať čas pri čistení. Kefka sa sama vypne po určitom prednastavenom čase. Okrem toho, časovač sa postará aj o to, aby ste na jednom zube nestrávili príliš veľa času. Upozorní vás, aby ste sa posunuli ďalej.

Hlavica kefky Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47 má názov Diamond Clean. Pri jej pravidelnom používaní uvidíte už po týždni rozdiely a to nielen pri čistení, ale aj pri bielení.

Na spodnej časti kefky nájdete nielen signalizátor stavu batérie, ale taktiež oznámenie o nutnosti výmeny hlavice. Tá by sa mala pravidelne, každé 3 – 4 mesiace, meniť. Nemusíte však na to myslieť, pretože kefka sa o to postará. O zuby je tak stále dobre postarané.

Spôsob čistenia, ktorý zubná kefka využíva, je veľmi zaujímavý. Hlavným princípom sú mikrobubliny, ktoré sa dostávajú aj do ťažko prístupných priestorov. Vie sa tak vyčistiť každý milimeter vašich úst.

Ovládanie

Ovládanie zubnej kefky by malo byť intuitívne a praktické. Taktiež by však nemalo byť umiestnené tak, aby ste si počas umývania prepli program. Pri modeli Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47 sa ničoho takéhoto nemusíte báť.

Ovládanie kefky je veľmi jednoduché a to vďaka dvom tlačidlám, ktoré nájdete v strede na tele kefky. Pomocou nich kefku zapínate a vyberáte režimy čistenia.

Na to, aby ste program prepli stačí za sebou niekoľkokrát kliknúť. Programy sú tri, takže ak sa chcete dostať k tretiemu, musíte tlačidlom stlačiť trikrát.

Batéria a nabíjanie

Každá elektronická kefka sa nabíja nejako inak. Je dôležité vedieť, ako správne na to, aby vám batéria vedela vydržať čo najdlhší čas a nezničili ste ju nesprávnym dobíjaním. Elektrická kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47 sa nabíja veľmi jednoducho.

Kefku nabíjate prostredníctvom nabíjacieho adaptéru, ktorý k nej dostanete. Na spodnej časti sa následne nachádza ešte indikátor batérie, aby ste vedeli, či je baterka už nabitá alebo ešte musíte počkať.

Po plnom nabití vie kefka vydržať dva týždne pravidelného čistenia. Pod pojmom pravidelné čistenie sa myslí umývanie zubov dvakrát do dňa.

Štýlový dizajn

Dizajn je síce menej podstatný parameter, no pri spotrebičoch je pomerne dôležitý. Ak vám záleží na tom, ako bude vaša kefka vyzerať, pri modeli Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47 sa netreba ničoho báť. Poskytuje totižto veľmi príjemný a štýlový výzor.

Kefka je v štýlovom a modernom čiernom prevedení. Ide o univerzálny dizajn, ktorý sa hodí nielen ženám, ale taktiež mužom. Čierny dizajn je doplnený bielymi detailami.

Okrem dizajnu kefky však musíme spomenúť aj štýlový dizajn puzdra, do ktorého kefku môžete zbaliť a cestovať s ňou úplne všade. Je minimalistický a vhodný ako pre samotnú kefku, tak aj pre nadstavce.

Hmotnosť

Hmotnosť kefky by nemala byť príliš vysoká, pretože sa vám s ňou nebude dobre pracovať. Preto pri výbere na tento parameter rozhodne nezabúdajte. Výhodou však je, že kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6850/47 je ľahká. Má len 0,4 kilogramu. Ak by ste ju teda používali dlhšie, neoťažie vám a bude sa vám s ňou pracovať dobre.