Starostlivosť o zuby je veľmi dôležitá a nemala by byť podceňovaná. Ak jej venujete zvýšenú pozornosť, môžete sa veľmi jednoducho vyhnúť problémom ako sú zubné kazy alebo oslabená sklovina. To však nie sú jediné problémy, ktoré vám môže nepravidelné čistenie zubov spôsobiť. O týchto problémoch však pravdepodobne viete a snažíte sa im predísť klasickou zubnou kefkou, ktorú používate ráno a večer, poprípade aj niekedy počas dňa. 

Bežné zubné kefky rôznych tvrdostí sú pre naše zuby dobré. Vedia odstrániť povrchové nečistoty a zbaviť vás tak nepríjemnej chuti z noci alebo počas celého dňa. Nie sú však tak precízne a neposkytujú taký výkon ako elektronické zubné kefky, ktorých výkon je niekoľkokrát silnejší. Vedia pracovať omnoho detailnejšie a podrobnejšie, vďaka čomu je výsledok z čistenia zubov takmer 100 %. 

Pri výbere elektronickej zubnej kefky je však dôležité sledovať jej jednotlivé parametre a taktiež to, či je pre vás vhodná. Jednotlivé modely sa od seba totižto neodlišujú len funkciami, ktoré poskytujú, ale taktiež veľkosťou čistiacej hlavice a výkonom. Nie každému sa tak môže hodiť každý model. Vyberať by ste preto mali s rozvahou a jednotlivé kúsky navzájom porovnávať. Ak by ste chceli kvalitnú a výkonnú kefku, ktorá patrí medzi univerzálne typy a je vhodná takmer pre každého, máme pre vás recenziu na Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04.

Rýchly náhľad

Zubné kefky je dnes potrebné vyberať s prihliadnutím na funkcie, výkon a taktiež výsledky. Ak hľadáte kvalitný nástroj, ktorý vám vo všetkom pomôže, práve ste ho našli. Je ním elektrická zubná kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04. Za skvelú cenu poskytuje perfektný výkon skombinovaný so štýlovým dizajnom.

To, čo je na tomto modeli zaujímavé je, že je vo veľmi peknom a štýlovom pastelovo modrom prevedení. Toto prevedenie je úplne iné, ako pri bežných zubných kefkách, ktoré majú čierny alebo biely dizajn. Okrem dizajnu však kefka poskytuje aj veľké množstvo funkcií. Zaujal vás model Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04? Tak čítajte ďalej!

Funkcie 

Elektrické zubné kefky sú známe tým, že poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a programov. Vďaka nim majú omnoho viac výhod, ako bežné kefky. Zubná kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04 má niekoľko funkcií, ktoré si okamžite zamilujete.

Prvou funkciou je šetrná technológia Sonicare, ktorá vám zaisťuje profesionálne čistenie. Ide o sonickú technológiu vháňajúcu tekutinu medzi zuby. V kombinácií s pohybmi kefky odstraňuje zubný povlak a a všetky nečistoty.

Kefka je šetrná nielen voči zubom, ale taktiež voči ďasnám. Vhodná je tak ako pre mladších, tak aj pre starších ľudí, ktorí majú slabšie zuby alebo ďasná. Netreba sa tak ničoho báť.

Okrem signalizácie nedostatočne nabitej batérie sa na spodnej časti tela nachádza aj signalizátor opotrebenia hlavice. Hlavicu je potrebné meniť každé 3 – 4 mesiace. Netreba si to však nijako pamätať alebo zapisovať do diára či kalendára. Všetko nechajte na kefke. Vám stačí, aby ste si novú hlavicu kúpili.

Kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04 je vybudovaná tak, aby zamedzila nadmernému tlačeniu na zuby. Nadmerné tlačenie škodí nielen vám a vašim zubom, ale taktiež samotnej kefke. Práve preto model disponuje integrovaným senzorom, ktorý vás vibráciami upozorní, aby ste kefkou čistili chrup jemnejšie.

Patríte k novým užívateľom elektrických kefiek? V tom prípade sa vám bude páčiť program Easy Start, ktorý je vytvorený pre každého nového užívateľa. Postupne, počas 14 dní, vám navyšuje intenzitu čistenia. Tým pádom si pomaly na čistenie zvykáte a kefka sa vám prispôsobuje.

A netreba zabúdať ani na časovač, ktorý v dnešnej dobe nechýba už takmer žiadnej zubnej kefke s elektrickým pohonom. Dôkladné čistenie zubov by totižto malo trvať minimálne 2 minúty. Namiesto toho, aby ste sledovali hodinky, sa jednoducho spoľahnite na kefku. Tá sa postará o to, že po dvoch minútach sa sama vypne.

Ovládanie

Ovládanie zubnej kefky by malo byť intuitívne a praktické. Nemalo by byť však umiestnené tak, aby ste si počas umývania prepli program. Pri modeli Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04 sa ničoho takéhoto nemusíte báť.

Zubná kefka sa ovláda jedným tlačidlom, ktoré nájdete v strednej časti jej tela. Stačí ho stlačiť a zubná kefka sa zapne. Následne, keď chcete prepínať medzi jednotlivými programami, musíte gombíkom niekoľkokrát stláčať. Tak si vyberáte z ponuky.

Ovládanie zvládne úplne každý. Je jednoduché a netreba sa ho báť. Už po prvom čistení si naň zvyknete.

Batéria a nabíjanie

Každá elektronická kefka sa nabíja inak. Je dôležité vedieť, ako na to, aby vám batéria vydržala čo najdlhší čas a nezničili ste ju nesprávnym dobíjaním. Elektrická kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04 sa nabíja veľmi jednoducho.

Kefku môžete nabíjať tým, že ju napojíte na adaptér, ktorý ste k nej dostali. Pri nabíjaní stojí a na spodnej časti sa vám zobrazuje stav batérie. Viete, kedy je nabitá a naopak, kedy by ste mali ešte počkať. Najlepšie je nechať kefku nabiť cez noc, keď ju nepotrebujete.

Po plnom nabití vám kefka vydrží až 14 dní čistenia. Nabíjanie a výdrž batérie vás tak nebude nijako obťažovať.

Štýlový dizajn

Dizajn je síce menej podstatný parameter, no pri spotrebičoch je pomerne dôležitý. Ak vám záleží na tom, ako bude vaša kefka vyzerať, pri modeli Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04 sa netreba ničoho báť. Poskytuje totižto veľmi príjemný a štýlový výzor.

Zubná kefka je odetá do zaujímavého, pastelovo modrého odtieňa, ktorý dostane každého milovníka zaujímavých kúskov. Hodí sa do každej ruky, či už pánskej alebo dámskej.

Celý modrý dizajn je doplnený o biele detaily. Ak teda hľadáte štýlového a výkonného pomocníka, práve ste ho našli. Je ním kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04.

Hmotnosť

Zubná kefka by mala okrem všetkých spomenutých parametrov spĺňať aj parameter nízkej hmotnosti. Kefku totižto využívate pravidelne, každý jeden deň. Musí byť preto ľahká a jednoduchá na používanie. Nesmie vám po krátkom čase oťažieť.

Zubná kefka Philips Sonicare ProtectiveClean HX6803/04 má veľkú výhodu, pretože má len 0,3 kilogramu. Je teda o 100 – 200 gramov ľahšia ako väčšina bežných elektrických zubných kefiek. Ani po čase neoťažie, jednoducho sa používa a vhodná je nielen pre dospelých, ale taktiež pre starších ľudí alebo deti.