Starostlivosť o zuby je veľmi dôležitá a nemala by byť podceňovaná. Ak jej venujete zvýšenú pozornosť, môžete sa veľmi jednoducho vyhnúť problémom ako sú zubné kazy alebo oslabená sklovina. To však nie sú jediné problémy, ktoré vám môže nepravidelné čistenie zubov spôsobiť. O týchto problémoch však pravdepodobne viete a snažíte sa im predísť klasickou zubnou kefkou, ktorú používate ráno a večer, poprípade aj niekedy počas dňa. 

Bežné zubné kefky rôznych tvrdostí sú pre naše zuby dobré. Vedia odstrániť povrchové nečistoty a zbaviť vás tak nepríjemnej chuti z noci alebo počas celého dňa. Nie sú však tak precízne a neposkytujú taký výkon ako elektronické zubné kefky, ktoré sú presnejšie a silnejšie. Vedia pracovať omnoho detailnejšie a podrobnejšie, vďaka čomu je výsledok z čistenia zubov takmer 100 %. 

Pri výbere elektronickej zubnej kefky je však dôležité sledovať jej jednotlivé parametre a taktiež to, či je pre vás vhodná. Jednotlivé modely sa od seba totižto neodlišujú len funkciami, ktoré poskytujú, ale taktiež veľkosťou čistiacej hlavice a výkonom. Nie každému sa tak môže hodiť každý model. Vyberať by ste preto mali s rozvahou a jednotlivé kúsky navzájom porovnávať. Ak by ste chceli kvalitnú a výkonnú kefku, ktorá patrí medzi univerzálne typy a je vhodná takmer pre každého, máme pre vás recenziu na Philips Sonicare EasyClean HX6511/50.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitnú elektrickú kefku, ktorá by vám poskytla za príjemnú cenu veľmi príjemný výkon a skvelé výsledky čistenia zubov? V tom prípade ste na správnom mieste. Zubná kefka Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 patrí medzi zlatú strednú cestu, ktorá je vhodná pre každého, kto túži po zdravom chrupe, ale nechce dať za kefku stovky eur.

Model Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 disponuje všetkými funkciami, ktoré potrebujete pre zdravé zuby. Má sonickú technológiu a vysoký výkon, vďaka ktorému vám vyčistí každú nečistotu, dokonca aj v medzizubných priestoroch. Šetrne sa stará taktiež o ďasná, ktoré masíruje a prekrvuje. Zabraňuje tak medzizubným zápalom a stará sa o to, aby vám nekrvácali. Zaujal vás tento model? V tom prípade čítajte ďalej!

Čistiaca hlavica 

Elektrická zubná kefka Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 poskytuje nový typ častiacej hlavice, ktorá je vhodná na každodenné čistenie zubov. Je tvarovaná presne tak, aby vám do úst sadla čo najlepšie. Vie sa prispôsobiť vášmu chrupu a vyčistiť každé zákutie a každý zub.

Čistiaca hlavica dokáže vytvoriť až 31 000 pohybov za minútu, vďaka čomu pri čistení získavate tie najlepšie výsledky. Zuby sú tak čisté a zbavené nežiadúceho povlaku.

Funkcie 

Elektrické zubné kefky sú známe tým, že poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a programov. Vďaka nim majú omnoho viac výhod, ako bežné kefky. Medzi tie hlavné zubnej kefky Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 sa radí niekoľko funkcií, ktoré si okamžite zamilujete.

Veľkou výhodou kefky Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 je najmä rýchlosť v kmitaní, vďaka čomu sú výsledky od nej ako od profesionála.

Nesmieme zabudnúť ani na časovač. Zubná kefka po určitom časovom intervale sama vypne. Nemusíte si tak sledovať pri čistení zubov čas a to, koľko si zuby umývate. Táto funkcia sa nazýva Quadpacer a rozhodne si ju zamilujete.

Tento časovač vás upozorní aj vtedy, keď ste na jednom mieste s kefkou veľmi dlho.

Hlavica elektrickej zubnej kefky Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 je naklonená, vďaka čomu sa dostane veľmi jednoducho aj do horšie dostupných oblastí.

Sonická technológia sa postará o to, aby odstránila až 2-krát viac povlaku, ako obyčajné, manuálne kefky.

Samozrejmosťou je aj to, že kefky sú klinicky overené. Môžete ich tak pokojne používať na pravidelnej báze.

Plus, kefka pri čistení zuby taktiež bieli. Tým pádom sa nemusíte báť, že by ste ich mali zažltnuté od kávy alebo iného tmavého nápoja. Belšie zuby je vidno už po týždni používania. Rozdiel sú až dva farebné odtiene, čo je viac ako skvelé.

Kefka taktiež poskytuje program pre jednoduché navyknutie. Pravidelne navyšuje svoj výkon a vaše zuby si tak na kefku pomaly zvykajú.

Ovládanie

Ovládanie zubnej kefky by malo byť intuitívne a praktické. Taktiež by však nemalo byť umiestnené tak, aby ste si počas umývania prepli program. Pri modeli Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 sa ničoho takéhoto nemusíte báť.

Kefku ovládate veľmi prakticky, jedným tlačidlom, ktoré sa nachádza v strede rukoväte. Je umiestnené tak, aby ste ho náhodou nestlačili, keď si budete umývať zuby.

Batéria a nabíjanie

Každá elektronická kefka sa nabíja nejako inak. Je dôležité vedieť, ako správne na to, aby vám batéria vedela vydržať čo najdlhší čas a nezničili ste ju nesprávnym dobíjaním. Elektrická kefka Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 sa nabíja veľmi jednoducho.

Kefku nabíjate prostredníctvom klasickej nabíjačky. Výhodou je, že to nemusíte robiť príliš často, pretože po plnom nabití kefka vydží až dva týždne.

Štýlový dizajn

Dizajn je síce menej podstatný parameter, no pri spotrebičoch je pomerne dôležitý. Ak vám záleží na tom, ako bude vaša kefka vyzerať, pri modeli Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 sa netreba ničoho báť. Poskytuje totižto veľmi príjemný a štýlový výzor.

Biele prevedenie je minimalistické a jednoduché. Vhodné je tak pre každého, kto hľadá univerzálnu a štýlovú kefku.

Hmotnosť

Hmotnosť zubnej kefky je pomerne dôležitý parameter, na ktorý by ste nemali zabúdať. Kefku budete pravidelne používať, a preto by nemala byť ťažká. Práve naopak. Mala by sa vám dobre držať a nemala by vám z rúk vypadávať.

Hmotnosť kefky Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 je len 0,3 kilogramu. To znamená, že sa vám s ňou bude veľmi dobre pracovať aj dlhšie. V ruke neoťažie.

Rukoväť je taktiež veľmi príjemne spracovaná. V rukách sa nešmýka, práve naopak. Skvelo drží.