Starostlivosť o zuby je veľmi dôležitá a nemala by byť podceňovaná. Ak jej venujete zvýšenú pozornosť, môžete sa veľmi jednoducho vyhnúť problémom ako sú zubné kazy alebo oslabená sklovina. To však nie sú jediné problémy, ktoré vám môže nepravidelné čistenie zubov spôsobiť.

Bežné zubné kefky rôznych tvrdostí sú pre naše zuby dobré. Vedia odstrániť povrchové nečistoty a zbaviť vás tak nepríjemnej chuti z noci alebo počas celého dňa. Nie sú však tak precízne a neposkytujú taký výkon ako elektronické zubné kefky, ktorých výkon je niekoľkokrát silnejší. Vedia pracovať omnoho detailnejšie, vďaka čomu je výsledok z čistenia zubov takmer 100 %.

Pri výbere elektronickej zubnej kefky je však dôležité sledovať jej jednotlivé parametre a taktiež to, či je pre vás vhodná. Jednotlivé modely sa od seba totižto neodlišujú len funkciami, ktoré poskytujú, ale taktiež veľkosťou čistiacej hlavice a výkonom. Nie každému sa tak môže hodiť každý model. Vyberať by ste preto mali s rozvahou a jednotlivé kúsky navzájom porovnávať. Ak by ste chceli kvalitnú a výkonnú kefku, ktorá patrí medzi univerzálne typy a je vhodná takmer pre každého, máme pre vás recenziu na Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04.

Rýchly náhľad

Hľadáte výkonnú elektronickú zubnú kefku, ktorá by spĺňala všetky vaše nároky, mala by skvelý výkon, niekoľko funkcií a k tomu všetkému aj štýlový dizajn? Práve ste ju našli. Je ňou elektrická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04, ktorá patrí k tým najnovším modelom na trhu a kombinuje v sebe to najlepšie, čo tieto typy kefiek poskytujú.

Elektrická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 poskytuje nový typ čistiacej hlavice, ktorý je pre ústa prirodzený a zuby sa tak umyjú čo najlepšie. Jej výdrž batérie je viac ako perfektná a výkon pri čistení vysoký. Sami si ho viete regulovať a prispôsobiť si tak čistenie presne podľa seba. Aj vďaka tejto možnosti sa kefka radí medzi univerzálne, ktoré sa hodia takmer každému.

Čistiaca hlavica

Elektrická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 poskytuje nový typ častiacej hlavice, ktorá je vhodná na každodenné čistenie zubov. Je tvarovaná presne tak, aby vám do úst sadla čo najlepšie. Vie sa prispôsobiť vášmu chrupu a vyčistiť každé zákutie a každý zub.

Čistenie pomocou novej čistiacej hlavice dokáže odstrániť až 7-krát viac zubného povlaku ako pri čistení bežnou alebo inou elektrickou kefkou. To znamená, že je veľmi efektívne a zuby sú vyčistené ako od profesionála.

Čistiaca hlavica je schopná vyvinúť až 31 tisíc pohybov za minútu, čo znamená, že jej výkon je nielen silný a rýchly, ale taktiež to, že vaše zuby získajú tú najlepšiu starostlivosť, ktorú potrebujú. Taký počet pohybov zabezpečuje, maximálnu efektivitu z čistenia.

Funkcie

Elektrické zubné kefky sú známe tým, že poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a programov. Vďaka nim majú omnoho viac výhod, ako bežné kefky. Medzi hlavné funkcie zubnej kefky Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 sa radia:

Zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 poskytuje päť rôznych čistiacich režimov, čím sa odlišuje od ostatných. Má tak veľké plus a dokáže sa prispôsobiť úplne každému.

To, ktorý režim čistenia si vyberiete, vidíte na rukoväti zubnej kefky. Viete tak presne, čo ste si vybrali. Orientácia je omnoho jednoduchšia ako pri kefkách, ktoré podsvietené možnosti na rukoväti nemajú.

Medzi tieto funkcie sa radí bežné čistenie, bielenie, leštenie alebo šetrné čistenie pre ľudí, ktorí majú jemné a citlivé ďasná.

Bielenie sa bude páčiť každému, kto túži po žiarivom úsmeve. Kefka vás vie zbaviť nepríjemných škvŕn, ktoré môžete mať napríklad z pitia kávy alebo čaju. Kefka je až 2-krát efektívnejšia v odstraňovaní pigmentácie z povrchu zubov ako bežná kefka. Belšie zuby si môžete všimnúť už o týždeň.

Tým, že hlavica vie vykonávať viac ako 31 tisíc pohybov za minútu sa dostáva aj do medzizubných priestorov, v ktorých si vie urobiť svoju prácu veľmi kvalitne a dobre. Zamedzíte tak vytváraniu zubného kazu.

Nesmieme zabudnúť ani na časovač. Zubná kefka po určitom časovom intervale sama vypne. Nemusíte si tak sledovať pri čistení zubov čas.

Nechýba ani funkcia pamäťového efektu, ktorá si zapamätá, aký program ste používali naposledy a po zapnutí kefky vám automaticky zapne. Čistenie je tak omnoho rýchlejšie a efektívnejšie.

Ovládanie

Ovládanie zubnej kefky by malo byť intuitívne a praktické. Taktiež by však nemalo byť umiestnené tak, aby ste si počas umývania prepli program. Pri modeli Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 sa ničoho takéhoto nemusíte báť.

Kefku značky Philips ovládate hlavným tlačidlom, ktorý sa nachádza na vrchnej časti rukoväte. Týmto tlačidlom nielen kefku zapínate, ale taktiež si jednotlivé funkcie a programy prepínate.

To, ktorý program máte práve nastavený, nájdete na rukoväti. Je podsvietený, takže to, čo máte zapnuté vidíte aj počas večera.

Batéria a nabíjanie

Každá elektronická kefka sa nabíja nejako inak. Je dôležité vedieť, ako na to, aby vám batéria vedela vydržať čo najdlhší čas a nezničili ste ju nesprávnym dobíjaním. Elektrická kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 sa nabíja veľmi jednoducho a v ponuke máte rovno dve možnosti.

Prvý spôsob je jednoduchý a veľmi zaujímavý. Stačí ju vložiť do pohára, ktorý pri jej kúpe dostanete, ten zapojiť do elektriny a nechať elektrickú kefku nabiť. Poprípade, ak pohár nepoužívate, môžete využiť nabíjacie puzdro, do ktorého kefku len vložíte, pripojíte k elektrickej energií a následne necháte nabiť.

To, že je kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 už nabitá zistíte veľmi jednoducho. Na spodnej časti rukoväte nájdete baterku, ktorá bliká. Keď svieti na zeleno, je plne nabitá a môžete ju používať.

Výdrž batérie je veľmi pôsobivá a bude sa páčiť každému, kto kefku bude využívať. Dôvod je ten, že po plnom a správnom nabití vydrží model Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 až 3 týždne. Čistenie zubov tak už nie je nočnou morou ani v sektore nabíjania.

Štýlový dizajn

Dizajn je síce menej podstatný parameter, no pri spotrebičoch je pomerne dôležitý. Ak vám záleží na tom, ako bude vaša kefka vyzerať, pri modeli Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 sa netreba ničoho báť. Poskytuje totižto veľmi príjemný a štýlový výzor.

Zubnú kefku Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 nájdete rovno v niekoľkých prevedeniach a to biela, pastelovo ružová, čierna a tmavofialová. Každý si tak vyberie podľa toho, aký odtieň preferuje.

Príslušenstvo

Ku kefke Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 získavate aj kvalitné príslušenstvo, ktoré si zamilujete hneď na prvé vyskúšanie. Radí sa sem:

  • dobíjací akumulátor,
  • dobíjací pohár,
  • náhradná hlavica,
  • cestovné puzdro.

Pohár využijete nielen na odloženie kefky, ale taktiež na jej nabíjanie. Rovnako tak využijete aj dobíjací akumulátor a cestovné puzdro. V tom môžete mať kefku aj schovanú.

Okrem kefky majte v puzdre pokojne náhradnú hlavicu. Tú získate pri kúpe. Hlavice by sa mali meniť každé 3 – 4 mesiace. Následne sa dajú veľmi jednoducho dokúpiť. Ich výmena je ešte jednoduchšia. Stačí ich z rukoväte vytiahnuť a nové nasadiť.

Hmotnosť

Hmotnosť zubnej kefky je pomerne dôležitý parameter, na ktorý by ste nemali zabúdať. Kefku budete pravidelne používať, a preto by nemala byť ťažká. Práve naopak. Mala by sa vám dobre držať a nemala by vám z rúk vypadávať.

Zubná kefka značky Philips má len 0,7 kilogramu, čo znamená, že sa vám bude veľmi dobre držať aj dlhšiu dobu. Neoťažie vám a bude sa vám s ňou veľmi dobre pracovať.