Moderné žehličky dnes poskytujú omnoho viac, ako len žehlenie. Ich funkcie sú široké, vďaka čomu sú vhodné pre úplne každý jeden typ tkaniny. Výber však nie je vôbec jednoduchý, a preto sa vám ho touto recenziou budeme snažiť uľahčiť.

Dôležitým bodom, ktorý je treba sledovať pri výbere je množstvo pary. To znamená, koľko pary vám naparovacia žehlička vyprodukuje. Udáva sa v gramoch za minútu a klasická žehlička vám ponúkne približne 60 gramov.

Tretím dôležitým bodom je kvalitný žehliaca plocha. Zabudnite dnes na teflón, nerez alebo hliník. V “móde” sú omnoho kvalitnejšie plochy ako napríklad keramika alebo kombinácia viacerých materiálov. Žehlička však nemusí byť príliš drahá, aby mala kvalitný povrch. Stačí hľadať a na trhu určite niečo nájdete.

Posledným, no veľmi dôležitým bodom, sú funkcie žehličky. Doplnkové funkcie sú akoby niečo navyše, čo by však mala mať úplne každá žehlička, ktorú si kúpite. Tie najlepšie žehličky na trhu majú rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vás určite ohromia.

Parametrov, ako si vybrať tú správnu žehličku, je naozaj veľa. Občas sa v tom človek vie stratiť. Práve preto sme si dnes pre vás pripravili recenziu na jednu veľmi kvalitnú a dobrú žehličku, ktorú rozhodne musíte vyskúšať. Je ňou Tefal Ultimate Pure FV9845E0.

Rýchly náhľad

Žehlička Tefal Ultimate Pure FV9845E0 je účinným pomocníkom do každej jednej domácnosti. Na rozdiel od iných žehličiek, ktoré poskytujú iné značky, má tento model príkon neuveriteľných 3 200 W. Takýto výkon často dosahujú žehliace systémy alebo profesionálne žehličky. Pomocou vysokého výkonu vyželíte aj tú najjemnejšiu látku.

Dostatok pary, až 60 g/m je ideálny pre odstránenie úplne každého záhybu. Preto nemusíte používať príliš vysokú teplotu, ktorú by ste inak pri pokrčených látkach použiť museli. Ak sa náhodou objaví zvlásť veľký záhyb, nebojte sa použiť parný ráz v objeme 260 g/min.

Zaujala aj vás táto skvelá žehlička? V tom prípade by ste mali v čítaní pokračovať.

Dizajn

Dizajn by mal byť teoreticky posledným parametrom a bodom, nad ktorým rozmýšľate, no na druhej strane, je pre mnohých dôležitý. A mnohé značky si to uvedomujú. Aj to je dôvod prečo značka Tefal odela jednu zo svojich najnovších žehličiek do štýlového a elegantného čierno-ružového odtieňa.

Dizajn tejto žehličky je naozaj unikátny. Jemná ružová farba je tu totižto vo vysokom kontraste s čiernou, čo jej dodáva pocit dramatickosti a veľmi zaujímavého vzhľadu. Vďaka štýlovému dizajnu získate nielen kvalitného, ale taktiež štýlového pomocníka do svojej domácnosti.

Hmotnosť 

Veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pozerať, je hmotnosť. Tá totižto ovplyvňuje to, ako sa vám so žehličkou bude pracovať. Dnešné žehličky sú stále ľahšie a ľahšie. Uľahčujú tak prácu každému používateľovi.

Bežná hmotnosť žehličiek sú približne dva kilogramy. Ak ste si vybrali žehličku o niečo ťažšiu, problém to nebude. Snažte sa však zostať v kategórií do troch kíl. Je totižto potrebné myslieť na to, že po pridaní vody bude spotrebič ešte ťažší.

Hmotnosť modelu Tefal Ultimate Pure FV9845E0 je presne 1,5 kilogramu, vďaka čomu sa s ňou veľmi jednoducho pracuje a ani po pridaní vody nie je príliš ťažká.

Výkon

Výkon tejto žehličky je omnoho vyšší ako pri bežných žehličkách, kde sa pohybuje do 3 000 W. Príkon modelu je až 3 200 W, vďaka čomu si môžete byť istí, že žehlička si poradí so všetkým, čo jej dáte ožehliť.

Okrem toho má žehlička aj vysoký parný ráz. Na bežné žehlenie využijete 60 g pary za minútu. Pri väčšom záhybe si prídete na svoje pri veľkom množstve a to 260 g za minútu.

Funkcie

Žehlička Tefal Ultimate Pure FV9845E0 poskytuje niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré si jednoducho zamilujete. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Prvým skvelým programom je Anti Drip, ktorý vám zaisťuje, že počas žehlenia sa na oblčení nebudú vytvárať žiadne mastné alebo mokré škvrny. Zariadenie sa tak postará o ten najlepší výkon a tie najlepšie výsledky.

Druhou funkciou je automatické vypnutie, ktoré určite ocení úplne každý, kto sa bojí o svoju bezpečnosť pri žehlení. Prístroj sa dokáže sám vypnúť už po ôsmich minútach nečinnosti. Neplytvá tak elektrickou energiou a nehrozí ani riziko vzniku nehody. Žehlička položená na žehliacej ploche sa vypne už do 30 sekúnd. Nezničí tak ani vaše oblečenie.

To, čo ocení úplne každý je veľká nádržka na vodu. Tá má obsah 350 ml a aj po jej úplnom naplnení nie je žehlička tak ťažká, aby sa s ňou nedalo pracovať, pretože má len 1,5 kilogramu.

O jej vysokom výkone, parnom ráze a nepretržitej pare sme si už hovorili, no rozhodne to patrí do silných stránok tohto modelu žehličky.

Žehliaca plocha

Žehliaca plocha, ktorá sa na tomto modeli nachádza, vás určite dostane svojou kvalitou. Ide o plochu s názvom Durilium Air Glide Autoclean, vďaka ktorej sa nebudete musieť báť toho, že by sa žehlička nejako poškriabala alebo inak zničila. Rovnako sa vďaka svojmu jemnému povrchu skvelo šmýka po každom jednom type žehliteľnej látky. Celé žehlenie je tak jednoduché a rýchle.

Výhodou tohto typu žehliacej plochy je aj to, že je nepriľnavá. Pokojne tak žehlite všetko bez strachu, že by ste si mohli zničiť oblečenie alebo svoju žehličku.

Prívodový kábel 

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 2,5 metra, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie je tak omnoho ľahšie.

Čistenie

Keďže do žehličky sa používa úplne bežná a nie destilovaná voda, znamená to, že ju musíte nejako zbaviť vodného kameňa. Ako to urobiť?

Netreba sa báť. Žehlička Tefal Ultimate Pure FV9845E0 poskytuje funkciu rýchleho uvoľňovania vodného kameňa, ktorá sa nazýva Self Clean. Táto funkcia funguje jednoducho. Po zapnutí zbaví žehličku už o 15 sekúnd všetkých usadenín, ktoré len vysypete z odpadovej nádržky.

Bezpečnosť

Výhodou je, že značka Tefal myslí aj na bezpečnosť. O tú sa postarala pri žehličke Tefal Ultimate Pure FV9845E0 tak, že keď ju necháte stáť priamo na žehliacej doske, po dvoch minútach sa sama vypne. Neprepáli a nezničí vám žiadne oblečenie. Taktiež nedôjde k nebezpečenstvu vzplanutia či žiadnym iným problémom.

O značke

Francúzska značka Tefal sa na náš trh dostala pred desiatkami rokov. Jej história siaha až do roku 1954, kedy bola založená. Dnes ponúka kvalitné výrobky od žehličiek, cez kuchynské pomôcky až po výrobky, vďaka ktorým udržíte starostlivosť vášho domu a čistotu na poriadku. Všetky tieto výrobky sú veľmi kvalitné a skvelo ohodnotené nielen od zákazníkov, ale takisto rôznymi špeciálnymi cenami, ktoré za roky vyhrali. Niet sa ani čomu čudovať. Vysokú kvalitu, ktorú Tefal ponúka, len tak niečo nepreskočí.