Výber správnej žehličky je niekedy veľmi ťažký, no keď viete, na aké parametre pozerať a na aké sa spoliehať, všetko je omnoho jednoduchšie. Výkon žehličky hovorí o tom, ako rýchlo sa žehlička zohreje a o množstve pary, ktoré je schopná vyprodukovať. Čím nižší výkon žehličky však máte, tým dlhšie vám bude trvať ožehlenie niektorých kúskov. Práve preto by ste si mali dávať na výkon pozor.

Množstvo pary znamená zas, koľko pary vám naparovacia žehlička vyprodukuje. Je to druhý, no takisto veľmi dôležitý bod pri každej jeden žehličke, ktorú doma máte. Udáva sa v gramoch za minútu a klasická žehlička vám ponúkne približne 60 gramov.

Tretím dôležitým bodom je kvalitný žehliaca plocha. Zabudnite dnes na teflón, nerez alebo hliník. V “móde” sú omnoho kvalitnejšie plochy ako napríklad keramika alebo kombinácia viacerých materiálov. Žehlička však nemusí byť príliš drahá, aby mala kvalitný povrch. Stačí hľadať a na trhu určite niečo nájdete.

Posledným, no veľmi dôležitým bodom, sú funkcie žehličky. Doplnkové funkcie sú akoby niečo navyše, čo by však mala mať úplne každá žehlička, ktorú si kúpite. Tie najlepšie žehličky na trhu majú rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vás určite ohromia.

Parametrov, ako si vybrať tú správnu žehličku, je naozaj veľa. Občas sa v tom človek vie stratiť. Práve preto sme si dnes pre vás pripravili recenziu na jednu veľmi kvalitnú a dobrú žehličku, ktorú rozhodne musíte vyskúšať. Je ňou Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0.

Rýchly náhľad

Hľadáte kvalitnú a výkonnú žehličku? Práve ste ju našli. Je ňou model Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0. Táto žehlička vám uľahčí každé jedno žehlenie. Ide o veľmi ľahký typ žehličky, ktorý aj po naplnení neoťažie v ruke, práve naopak. Bude sa vám s ňou po látkach veľmi jednoducho prechádzať.

Táto naparovacia žehlička značky Tefal poskytuje dostatočne vysoký príkon, ktorý sa dostal na úroveň 2 600 W. Ide o úplne bežný príkon, ktorý sa pri žehličkách do domácnosti objavuje. Výhodou je taktiež rýchle nahriatie a jednoduché ovládanie.

Zaujal tento model aj vás? V tom prípade by ste si mali našu recenziu prečítať dokonca. Vďaka tomu zistíte, že je žehlička Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0 je to pravé pre vás alebo by ste mali hľadať ďalej.

Dizajn

Dizajn by mal byť teoreticky posledným parametrom a bodom, nad ktorým rozmýšľate, no na druhej strane, je pre mnohých dôležitý. A mnohé značky si to uvedomujú. Aj to je dôvod prečo značka Tefal odela jednu zo svojich najnovších žehličiek do štýlového a elegantného čierno-zeleného odtieňa.

Tmavozelená a čierna idú skvelo k sebe a krásne ladia. Vďaka tomu je žehlička perfektnou súhrou farieb a hodí sa ako do tmavej, tak aj do bledej kúpeľne či miestnosti, kde bude vystavená alebo kde sa bude žehliť. Tmavé spotrebiče sú dnes veľmi obľúbené. Vyzerajú príťažlivo a štýlovo. Práve to je dôvod, prečo by nemali chýbať ani vám.

Hmotnosť 

Veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pozerať, je hmotnosť. Tá totižto ovplyvňuje to, ako sa vám so žehličkou bude pracovať. Dnešné žehličky sú stále ľahšie a ľahšie. Uľahčujú tak prácu každému používateľovi.

Bežná hmotnosť žehličiek sú približne dva kilogramy. Ak ste si vybrali žehličku o niečo ťažšiu, problém to nebude. Snažte sa však zostať v kategórií do troch kíl. Je totižto potrebné myslieť na to, že po pridaní vody bude spotrebič ešte ťažší.

Hmotnosť modelu Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0 je presne 1,4 kilogramu, vďaka čomu sa s ňou veľmi jednoducho pracuje a ani po pridaní vody nie je príliš ťažká.

Výkon

Výkon žehličky Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0 je úplne bežný, ako pri väčšine žehličiek do domácnosti. Predstavuje hodnotu 2 600 W, vďaka ktorej sa zohreje veľmi rýchlo a dokáže ožehliť aj nepríjemné záhyby na blúzkach alebo tričkách.

Žehlíte nejaké oblečenie s veľmi jemnou látkou? Namiesto toho, aby ste zvýšili teplotu, ktorá by mohla látku poškodiť, využite paru. Konštantný výstup pary je pri tomto modeli 50 gramov za minútu. Ak však narazíte na nepríjemný záhyb, môžete vyskúšať parný ráz v celkovej sile 210 gramov za minútu.

Takáto sila pary vám dokáže vyžehliť úplne každú jednu žehliteľnú látku, ktorú potrebujete.

Funkcie

Žehlička Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0 poskytuje niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré si jednoducho zamilujete. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Veľmi dobrou funkciou, ktorú táto žehlička má, je okamžite nahriatie. Keďže maximálny príkon je 2 600 W, doba nahriatia je len zopár sekúnd.

Úsporná prevádzka poteší snáď každého, kto nechce pri žehlení spotrebovať príliš veľa energie. Odborníci z Tefal totižto vytvorili špeciálne Eco nastavenie, ktoré kladie dôraz najmä na úspornosť tohto modelu. Preto znižuje spotrebu elektrickej energie až o 20 % oproti maximálnemu výkonu. Prevádzka žehličky vás tak nebude stáť takmer nič.

Ďalšou skvelou funkciou je Anti Drip, ktorý vám zaisťuje, že počas žehlenia sa na oblčení nebudú vytvárať žiadne mastné alebo mokré škvrny. Zariadenie sa tak postará o ten najlepší výkon a tie najlepšie výsledky.

Žehliaca plocha

Žehliaca plocha je veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste rozhodne nemali zabúdať. Je to najmä z toho dôvodu, že podľa žehliacej plochy sa odvíja to, ako rýchlo sa žehlička posúva po látke a ako ju žehlí.

V prípade tohto modelu ide o unikátnu žehiacu plochu s názvom Durilium Air Glide Autoclean. Je vyrobená z vysoko kvalitného materiálu, ktorý zaistí dokonalú kĺzavosť a šetrnosť k bielizni.

Vďaka konštrukcií žehliacej plochy je taktiež výstup pary optimalizovaný a rozmiestnený po celej dĺžke a šírke pre tie najlepšie možné výsledky.

Prívodový kábel 

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 2 metre, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie je tak omnoho ľahšie.

Čistenie

Keďže do žehličky sa používa úplne bežná a nie destilovaná voda, znamená to, že ju musíte nejako zbaviť vodného kameňa. Ako to urobiť?

Netreba sa báť. Žehlička Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0 poskytuje funkciu rýchleho uvoľňovania vodného kameňa, ktorá sa nazýva Self Clean. Táto funkcia funguje jednoducho. Po zapnutí zbaví žehličku už o 15 sekúnd všetkých usadenín, ktoré len vysypete z odpadovej nádržky.

Bezpečnosť

Výhodou je, že značka Tefal myslí aj na bezpečnosť. O tú sa postarala pri žehličke Tefal TURBO PRO ANTI-CALC FV5640E0 tak, že keď ju necháte stáť priamo na žehliacej doske, po dvoch minútach sa sama vypne. Neprepáli a nezničí vám žiadne oblečenie. Taktiež nedôjde k nebezpečenstvu vzplanutia či žiadnym iným problémom.

O značke

Francúzska značka Tefal sa na náš trh dostala pred desiatkami rokov. Jej história siaha až do roku 1954, kedy bola založená. Dnes ponúka kvalitné výrobky od žehličiek, cez kuchynské pomôcky až po výrobky, vďaka ktorým udržíte starostlivosť vášho domu a čistotu na poriadku. Všetky tieto výrobky sú veľmi kvalitné a skvelo ohodnotené nielen od zákazníkov, ale takisto rôznymi špeciálnymi cenami, ktoré za roky vyhrali. Niet sa ani čomu čudovať. Vysokú kvalitu, ktorú Tefal ponúka, len tak niečo nepreskočí.