Výber správnej žehličky je niekedy veľmi ťažký, no keď viete, na aké parametre pozerať a na aké sa spoliehať, všetko je omnoho jednoduchšie. Výkon žehličky hovorí o tom, ako rýchlo sa zohreje a o množstve pary, ktoré je schopná vyprodukovať. Čím nižší výkon žehličky máte, tým dlhšie vám bude trvať ožehlenie niektorých kúskov. Práve preto by ste si mali dávať na výkon pozor.

Množstvo pary znamená zas, koľko pary vám naparovacia žehlička vyprodukuje. Je to druhý, no takisto veľmi dôležitý bod pri každej jeden žehličke, ktorú doma máte. Udáva sa v gramoch za minútu a klasická žehlička vám ponúkne približne 60 gramov.

Tretím dôležitým bodom je kvalitný žehliaca plocha. Zabudnite dnes na teflón, nerez alebo hliník. V “móde” sú omnoho kvalitnejšie plochy ako napríklad keramika alebo kombinácia viacerých materiálov. Žehlička však nemusí byť príliš drahá, aby mala kvalitný povrch. Stačí hľadať a na trhu určite niečo nájdete.

Posledným, no veľmi dôležitým bodom, sú funkcie žehličky. Doplnkové funkcie sú akoby niečo navyše, čo by však mala mať úplne každá žehlička, ktorú si kúpite. Tie najlepšie žehličky na trhu majú rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vás určite ohromia.

Parametrov, ako si vybrať tú správnu žehličku, je naozaj veľa. Občas sa v tom človek vie stratiť. Práve preto sme si dnes pre vás pripravili recenziu na jednu veľmi kvalitnú a dobrú žehličku, ktorú rozhodne musíte vyskúšať. Je ňou Philips GC5036/20.

Rýchly náhľad

Žehlička Philips GC5036/20 vám ponúka hneď na prvý pohľad veľké množstvo benefitov. Je ergonomicky tvarovaná, takže sa dobre drží. Má nízku hmotnosť, vďaka čomu s ňou môžete žehliť hodiny a ruky vás rozhodne bolieť nebudú. A taktiež je veľmi štýlová. Pritiahne vašu pozornosť najmä svojím tmavomodrým prevedením, ktoré sa kombinuje s čiernou.

Zaujali sme vás? Pozrite sa na model Philips GC5036/20 lepšie pomocou recenzie aj vy!

Dizajn

Dizajn by mal byť teoreticky posledným parametrom a bodom, nad ktorým rozmýšľate, no na druhej strane, je pre mnohých dôležitý. A mnohé značky si to uvedomujú. Aj to je dôvod prečo značka Philips odela jednu zo svojich najnovších žehličiek do štýlového a elegantného modrého odtieňa.

Tmavé odtiene dnes letia a na spotrebičoch vyzerajú perfektne. Bielym žehličkám už dávno odzvonilo, a preto, ak hľadáte kúsok, ktorý vám poskytne nielen vysoký výkon, ale aj štýlový dizajn, stavte práve na model Philips GC5036/20.

Žehlička Philips GC5036/20 má väčšinu častí v modrom prevedení, ktoré sú doplnené o tmavé čierne kúsky. Tie len dopĺňajú celú eleganciu a tmavý ráz.

Samozrejme, netreba zabúdať ani na ergonomické držadlo, vďaka ktorému pre vás bude každé žehlenie omnoho jednoduchšie a príjemnejšie. Žehlička sa vám nebude ani šmýkať z rúk.

Hmotnosť

Veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pozerať, je hmotnosť. Tá totižto ovplyvňuje to, ako sa vám so žehličkou bude pracovať. Dnešné žehličky sú stále ľahšie a ľahšie. Uľahčujú tak prácu každému používateľovi.

Bežná hmotnosť žehličiek sú približne dva kilogramy. Ak ste si vybrali o niečo ťažší model, problém to nebude. Snažte sa však zostať v kategórií do troch kíl. Je totižto potrebné myslieť na to, že po pridaní vody bude spotrebič ešte ťažší.

Hmotnosť modelu Philips GC5036/20 sú presne dva kilogramy, vďaka čomu sa s ňou veľmi jednoducho pracuje a aj po pridaní vody nie je príliš ťažká.

Výkon

Žehlička Philips GC5036/20 sa môže pochváliť mimoriadnym výkonom. Dosahuje totižto príkon s hodnotou až 3000 W. Toto nie je číslo, ktoré by sa len tak pri žehličkách dosahovalo.

Vďaka vysokému príkonu môžete zabudnúť na dlhé čakanie, kým sa vám nahreje. Práve naopak. Pripravená je takmer okamžite.

Spolu s výkonom sa spája aj parný ráz. Pri bežnom žehlení sa uvoľňuje para v množstve 70 gramov za minútu. Pre tých, ktorí sa v žehličkách neorientujete nejako špecificky, ide o veľmi slušné číslo, vďaka ktorému ožehlíte aj väčšie záhyby na oblečení.

Ak sa však náhodou objaví väčší záhyb alebo príliš pokrčená blúzka, určite radi využijete zosilnený parný ráz. Ten sa dá aktivovať jedným tlačidlom a na jedenkrát vám uvoľní až 260 gramov pary za minútu. Pri takomto objeme pary si môžete byť istí, že vyrovnáte aj tie najostrejšie záhyby.

Funkcie

Každá žehlička má nejaké funkcie, ktoré spríjemňujú jej používanie a poskytujú omnoho väčší komfort. A aké funkcie poskytuje model Philips GC5036/20?

Jednou z týchto funkcií je technológia Optimal TEMP. Táto jedinečná technológia vznikla v spolupráci s nezávislými expertmi. Zaručuje vám, že žehličou sa dajú žehliť úplne všetky typy žehliteľných látok. To znamená, že model Philips GC5036/20 sa prispôsobí každému povrchu sám. Aj to je dôvod, prečo na ňom nenájdete žiadny klasický voliť teplôt.

Druhou funkciou je nastavenie pary. Tento model žehličky vám dáva možnosť, aby ste si sami nastavili množstvo vypúšťanej pary. Celé žehlenie si tak prispôsobujete presne podľa seba.

Parný režim DynamiQ sa zas postará o to, aby pomocou integrovaných senzorov pohybu zistil, čo žehlíte. Podľa toho teda prispôsobí teplotu a množstvo pary, ktorú potrebujete.

Turbo steam vám poskytuje špeciálne integrované čerpadlo, pomocou ktorého môžete realizovať až o 50 % výkonnejšie naparovanie. Vždy tak budete mať dostatok pary.

Žehliaca doska

Ako sme už na začiatku recenzie spomenuli, žehliaca doska je veľmi dôležitá. Od nej často závisí výsledok žehlenia a to, ako rýchlo si žehlička poradí s danou látkou.

Model Philips GC5036/20 vám poskytuje nerezovú žehliacu plochu Steam Glide Advanced. Tá využíva jedinečnú šesťvrstvovú povrchovú úpravu, ktorá okrem iného, využíva aj titánové vrstvy. To znamená, že žehlička poskytuje kombináciu viacerých materiálov.

Výsledkom tejto kombinácie je nielen extrémne hladká, ale aj vysoko tvrdá a odolná žehliaca doska, ktorá sa len tak nedá zničiť alebo poškriabať.

Prívodový kábel

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 2,5 metra, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie je tak omnoho ľahšie.

Čistenie

Keďže do žehličky sa používa úplne bežná a nie destilovaná voda, znamená to, že ju musíte nejako zbaviť vodného kameňa. Ako to urobiť?

Netreba sa báť. Žehlička Philips GC5036/20 poskytuje funkciu rýchleho uvoľňovania vodného kameňa. Táto funkcia funguje jednoducho. Po zapnutí zbaví žehličku už o 15 sekúnd všetkých usadenín, ktoré len vysypete z odpadovej nádržky.

Bezpečnosť

Výhodou je, že značka Philips myslí aj na bezpečnosť. O tú sa postarala pri žehličke Philips GC5036/20 tak, že keď ju necháte stáť priamo na žehliacej doske, po dvoch minútach sa sama vypne. Neprepáli a nezničí vám žiadne oblečenie. Taktiež nedôjde k nebezpečenstvu vzplanutia či žiadnym iným problémom.