Premýšľate, akú žehličku si kúpiť? Jej výber je pomerne komplikovaný a zložitý. Na výber máte desiatky typov, ktoré sa od seba odlišujú funkciami, výkonom a taktiež dizajnom. Pri výbere je potrebné zohľadňovať niekoľko parametrov, ktoré vám odhalia, ktorý model je pre vás ten najlepší.

Množstvo pary znamená zas, koľko pary vám naparovacia žehlička vyprodukuje. Je to druhý, no takisto veľmi dôležitý bod pri každej jeden žehličke, ktorú doma máte. Udáva sa v gramoch za minútu a klasická žehlička vám ponúkne približne 60 gramov.

Tretím dôležitým bodom je kvalitný žehliaca plocha. Zabudnite dnes na teflón, nerez alebo hliník. V “móde” sú omnoho kvalitnejšie plochy ako napríklad keramika alebo kombinácia viacerých materiálov. Žehlička však nemusí byť príliš drahá, aby mala kvalitný povrch. Stačí hľadať a na trhu určite niečo nájdete.

Posledným, no veľmi dôležitým bodom, sú funkcie žehličky. Doplnkové funkcie sú akoby niečo navyše, čo by však mala mať úplne každá žehlička, ktorú si kúpite. Tie najlepšie žehličky na trhu majú rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vás určite ohromia.

Parametrov, ako si vybrať tú správnu žehličku, je naozaj veľa. Občas sa v tom človek vie stratiť. Práve preto sme si dnes pre vás pripravili recenziu na jednu veľmi kvalitnú a dobrú žehličku, ktorú rozhodne musíte vyskúšať. Je ňou Philips Azur Pro GC4887/30.

Rýchly náhľad

Žehlička Philips Azur Pro GC4887/30 patrí medzi veľmi štýlové a výkonné žehličky, ktoré nájdete dnes na trhu. Jej výkon dosahuje 3000 W, vďaka čomu si poradí aj s tými najhoršími záhybmi. Je vhodná na akúkoľvek látku, pretože má odolnú, no pritom veľmi jemnú žehliacu plochu. Nesmieme zabudnúť ani na jej výkon pri vydávaní pary či rýchlosti zahrievania.

To však nie je všetko. Žehlička značky Philips sa môže vynímať svojou nízkou hmotnosťou, dlhým prívodovým káblom a skvelými funkciami, ktoré si jendoducho zamilujete. Zapáčila sa aj vám? V tom prípade si prečítajte viac informácií!

Dizajn

Dizajn by mal byť teoreticky posledným parametrom a bodom, nad ktorým rozmýšľate, no na druhej strane, je pre mnohých dôležitý. A mnohé značky si to uvedomujú. Aj to je dôvod prečo značka Philips odela jednu zo svojich najnovších žehličiek do štýlového a elegantného fialového odtieňa.

Fialová pristane úplne každému spotrebiču. To si značka Phillips taktiež uvedomila. Svoju novú žehličku Philips Azur Pro GC4887/30 tak odela do krásnej tmavej fialovej s jemnými čiernymi detailmi. Celý výzor žehličky je tak omnoho výraznejší a zaujímavejší.

Model Philips Azur Pro GC4887/30 je tak nielen praktickým spoločníkom na žehlenie, ale taktiež štýlovým doplnkom do každej jednej kúpeľne či miestnosti, v ktorej bude. Rozhodne sa hodí každému, kto si potrpí na pekný vzhľad pri spotrebičoch.

Hmotnosť

Veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pozerať, je hmotnosť. Tá totižto ovplyvňuje to, ako sa vám so žehličkou bude pracovať. Dnešné žehličky sú stále ľahšie a ľahšie. Uľahčujú tak prácu každému používateľovi.

Bežná hmotnosť žehličiek sú približne dva kilogramy. Ak ste si vybrali žehličku o niečo ťažšiu, problém to nebude. Snažte sa však zostať v kategórií do troch kíl. Je totižto potrebné myslieť na to, že po pridaní vody bude spotrebič ešte ťažší.

Hmotnosť modelu Philips Azur Pro GC4887/30 sú presne 1,7 kilogramu, vďaka čomu sa s ňou veľmi jednoducho pracuje a ani po pridaní vody nie je príliš ťažká.

Výkon

Žehlenie pomocou žehličky Philips Azur Pro GC4887/30 je veľmi efektívne a rýchle. Na tom všetkom má podiel najmä vysoký výkon, ktorý dosahuje neuveriteľných 3000 W. Je to naozaj vysoké číslo pri bežných žehličkách, ktoré si človek kupuje domov. Má to však svoju výhodu. Spolu s ďalšími funkciami, ktoré ponúka, ožehlíte úplne všetko, čo potrebujete.

Vďaka vysokému výkonu má žehlička taktiež rýchle nahriatie. Nemusíte zbytočne dlho čakať, kým sa prichystá.

Funkcie

Žehlička Philips Azur Pro GC4887/30 má niekoľko funkcií, vďaka ktorým je žehlenie rýchle a jednoduché. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Prvou funkciou je Anti Drip, ktorá vám môže byť známa aj z iných žehličiek. Táto funkcia zabraňuje odkvapkávaniu vody zo žehličky. To znamená, že pri žehlení nevznikajú mokré alebo iné škrvny. Distribúcia vody je pravidelná a vždy sa zmení na paru.

Druhou funkciou je funkcia kropenia, ktorá vám zjednodušuje najmä žehlenie odolných záhybov. Určite to oceníte najmä pri jemných látkach, kde nemôžete použiť vyššiu teplotu.

Pri tejto žehličke si zamilujete najmä jej veľkú odmerku na vodu, ktorá je až 350 ml. Vďaka tomu na jedno naplnenie môžete pokojne žehliť bez toho, aby ste sa zastavovali a napĺňali ju samostatne. Samozrejme, čím väčší zásobník na vodu je, tým je žehlička ťažšia. Pri tejto si to však ani len nevšimnete, pretože sama, bez vody, má len 1,7 litra.

Pri funkciách môžeme spomenúť aj príjemný a veľmi komfortný úchop, vďaka ktorému sa vám žehlička nebude šmýkať z rúk a nebude vám vypadávať.

Žehliaca plocha

Samozrejmosťou je aj tá najlepšia žehliaca plocha, ktorá na žehličkách môže byť. Žehlička Philips Azur Pro GC4887/30 má žehliacu plochu s názvom T-ionic Glide s integrovanou vrstvou oxidu titánu. Tá je odolná proti akémukoľvek poškriabaniu, takže pokojne žehlite košele v okolí gombíkov či iné odevy.

Prívodový kábel

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 2,5 metra, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie je tak omnoho ľahšie.

Čistenie

Keďže do žehličky sa používa úplne bežná a nie destilovaná voda, znamená to, že ju musíte nejako zbaviť vodného kameňa. Ako to urobiť?

Netreba sa báť. Žehlička Philips Azur Pro GC4887/30 poskytuje funkciu rýchleho uvoľňovania vodného kameňa, ktorá sa nazýva Self Clean. Táto funkcia funguje jednoducho. Po zapnutí zbaví žehličku už o 15 sekúnd všetkých usadenín, ktoré len vysypete z odpadovej nádržky.

Bezpečnosť

Výhodou je, že značka Philips myslí aj na bezpečnosť. O tú sa postarala pri žehličke Philips Azur Pro GC4887/30 tak, že keď ju necháte stáť priamo na žehliacej doske, po dvoch minútach sa sama vypne. Neprepáli a nezničí vám žiadne oblečenie. Taktiež nedôjde k nebezpečenstvu vzplanutia či žiadnym iným problémom.