Žehličky sú dnes už nutnosť, ktorú potrebuje doma každý. Mnohé spotrebiče, medzi ktoré patria napríklad sušičky bielizne alebo práčky, vám sľubujú, že sa o oblečenie postarajú a perfektne vám ho vyžehlia. Pravda to môže byť, pretože oblečenie môže byť naozaj rovnejšie a menej dokrčené, ako pri iných, starších typoch práčok alebo pri takých typoch, ktoré tieto funkcie neponúkajú. Pravdou je však najmä to, že aj pri takýchto programoch vám spotrebiče nedokážu “vyžehliť” alebo presnejšie vyrovnať úplne každú tkaninu, ktorú mu dáte. Dôvod je najmä ten, že v bubne, či už práčky alebo sušičky, sa nachádza pomerne veľké množstvo odevov rôznych látok, rôznych veľkostí a na každý jeden kus si spotrebič nemôže vyhradiť miesto, kde by ho presne vyrovnal. Práve to je dôvod, prečo aj napriek tomu, že vám sušičky alebo práčky sľubujú vyrovnanie, nikdy to nebude tak profesionálne, ako vtedy, keď si oblečenie vyžehlíte sami s kvalitnou žehličkou. Okrem toho, bubny práčok alebo sušičiek bývajú často úplne plné, a preto je len malá šanca, že sa vám podarí odtiaľ vytiahnuť niečo naozaj rovné. Práve to je dôvod, pre ktorý by ste si mali aj vy do domácnosti kúpiť žehličku, ktorá spĺňa všetky vaše požiadavky. A tých by nemalo byť málo!

Výber správnej žehličky je niekedy veľmi ťažký, no keď viete, na aké parametre pozerať a na aké sa spoliehať, všetko je omnoho jednoduchšie. Výkon žehličky hovorí o tom, ako rýchlo sa žehlička zohreje a o množstve pary, ktoré je schopná vyprodukovať. Tie najlepšie žehličky ponúkajú aj najsilnejší výkon, no tie lacnejšie za nimi takisto nezaháľajú. Na občasné prežehlenie tričiek, nohavíc alebo sukní vám postačia ak bežne dostupné žehličky či žehliace systémy, ktorých pravidelné používanie vás určite prekvapí. Čím nižší výkon žehličky však máte ,tým dlhšie vám bude trvať ožehlenie niektorých kúskov. Práve preto by ste si mali dávať na výkon pozor a skôr si vyberať dostatočne výkonné žehličky. Množstvo pary znamená zas, koľko pary vám naparovacia žehlička vyprodukuje. Je to druhý, no takisto veľmi dôležitý bod pri každej jeden žehličke, ktorú doma máte. Udáva sa v gramoch za minútu a klasická žehlička vám ponúkne približne 60 gramov. Tretím dôležitým bodom je kvalitný žehliaca plocha. Zabudnite dnes na teflón, nerez alebo hliník. V “móde” sú omnoho kvalitnejšie plochy ako napríklad keramika alebo kombinácia viacerých materiálov. Žehlička však nemusí byť príliš drahá, aby mala kvalitný povrch. Stačí hľadať a na trhu určite niečo nájdete. Posledným, no veľmi dôležitým bodom, sú funkcie žehličky. Doplnkové funkcie sú akoby niečo navyše, čo by však mala mať úplne každá žehlička, ktorú si kúpite. Tie najlepšie žehličky na trhu majú rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vás určite ohromia.

Značka Philips patrí medzi veľmi známe značky, ktoré sa na našom trhu vyskytujú už nejakú tú dobu. Ich výrobky sú naozaj veľmi kvalitné, vďaka čomu si našli uplatnenie u mnohých spotrebiteľov. Okrem vysávačov sa orientujú aj na inú elektroniku, vďaka ktorej budete pracovať omnoho efektívnejšie a rýchlejšie, ako doteraz. Práve žehličky  sú však špecialitou, ktorú značka Philips naozaj vie. Túto informáciu vie aj mnoho ďalších ľudí, ktorí vždy radi stavia na žehličky, s ktorými sú veľmi dlho spokojní. Ak aj vy túžite po kvalitnom spotrebiči, vďaka ktorému vyžehlíte nielen jeden, ale rovno niekoľko kusov oblečenia a má naozaj veľmi nízku spotrebu, určite by ste mali staviť na žehličku Philips Azur Performer Plus GC4516/40, ktorá má omnoho viac výhod a omnoho viac funkcií, vďaka ktorým vám môže ponúknuť zjednodušenie práce a ušetrenie voľného času, po ktorom tak túžite. Nikdy sa nestane, že by vás sklamala alebo by sa predčasne pokazila. Všetko, čo budete od tejto žehličky chcieť, vám ponúkne.

Potrebujete si uľahčiť náročné žehlenie prádla? Neodkladajte žehlenie na neskôr, kedy sa vám nakopí veľmi veľa oblečenia. Neskôr budete len nervózni a nebudete vedieť, čo skôr urobiť. Práve pomocou žehličky Philips Azur Performer Plus GC4516/40 si ožehlíte úplne každý kúsok oblečenia bez problémov a veľmi rýchlo. Zistíte, že pri tejto žehličke môže byť žehlenie veľmi pohodlné a zároveň aj precízne. Vďaka naozaj vysokému výkonu a inovatívnej žehliacej ploche získate to najdokonalejšie a najprecíznejšie žehlenie, ktoré si zamilujete. Prvotriedne výsledky na seba nenechajú dlho čakať, pretože za krátky čas a bez príliš veľkej námahy ožehlíte každý jeden záhyb na vašom tričku alebo na nejakej inej tkanine. Systém automatického čistenia vám zas zaistí, že žehlička bude mať stále rovnaký výkon aj po niekoľkých rokoch a vy si tak zjednodušíte prácu pri odstraňovaní vodného kameňa.

Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4516/40 disponuje prvotriednou žehliacou plochou Steam Glide Plus, ktorá je veľmi príjemná a jednoducho ožehlí úplne všetok materiál, ktorý by ste potrebovali. Steam Glide Plus plocha vám zaisťuje rýchle kĺzanie po látke. Prácu tak budete mať omnoho rýchlejšie hotovú a nemusíte tak stáť nad žehliacou doskou s bolesťami chrbátu. Dômyselne navrhnuté umiestnenie otvorov na ploche sa postará o vyváženú distribúciu pary. trvalý výstup pary, až 45 g za minútu zaručuje efektívne odstránenie aj tých najhlbších záhybov, ktoré by ste nemohli nijak nemohli vyžehliť. Pre skutočne odolné záhyby môžete využiť aj parný ráz, vďaka ktorému bude vaša látka krásne opäť dokonale rovná.

Prácu vám umožní aj automatické riadenie pary, vďaka čomu budete mať možnosť jednoducho nechať úplne všetko na žehličku. Táto funkcia vám zaistí to najlepšie a správne množstvo pary pre každý jednotlivý kúsok odevu. Vy si zvolíte iba vhodnú teplotu a o viac sa starať nemusíte. Pre naozaj precízne vyžehlenie a to aj ťažko dostupných miest je žehlička vybavená špeciálnou špičkou Triple Precision. Táto špička vyniká hneď tromi prednosťami – má ostrú špičku pre dosiahnutie aj ťažko dostupných oblastí odevu, má takisto drážku na gombíky pre pohodlné žehlenie košieľ a takisto praktický štíhly dizajn zakončenia. Nad žehlením tak budeme mať úplne ideálnu kontrolu a vždy dosiahnete svoj vysnívaný výsledok žehlenia.

O vodný kameň sa žehlička zvládne postarať za vás. Vďaka samočistiacej funkcií Self – Clean sa žehlička dokáže očistiť úplne sama a dokáže odstrániť aj vodný kameň. Do žehličky Philips Azur Performer Plus GC4516/40 sa totižto používa klasická voda z vodovodu, a preto je táto funkcia veľmi dôležitá. Touto funkciou si žehlička značky Braun udržuje stály výkon naparovania a zaisťuje stále dokonalé výsledky žehlenia. Okrem samočistaicej funkcií bojuje aj s vodným kameňom, ktorý ide v čiastočkách a zachytáva sa v špeciálnej nádobke. Pri Self Clean technológií sa vyplavuje vodný kameň von.

Manipulácia so žehličkou Philips Azur Performer Plus GC4516/40 je jednoduchá a všetko výrazne zjednodušuje aj jeho optimálna hmotnosť. Jednoducho a rýchlo sa tak môžete žehličkou pohybovať po všetkych typoch materiálov bez problémov. Maximálnu slobodu pohybu zaistí aj otočný vývod sieťového káblu umožňujúci otočenie až o 360 stupňov. Nádržka na vodu má objem skvelým 300 ml a je vybavená širokým otvorom vďaka čomu nerozlejete vodu okolo seba. Poteší vás aj systém Drip Stop, ktorý zabraňuje odkvapkávaniu vody a chráni tak pred vznikom nechcených škvŕn. Nechajte sa viesť ladným pohybom a zbavte sa hromady prádla za veľmi krátku chvíľku.