Premýšľate, akú žehličku si kúpiť? Jej výber je pomerne komplikovaný a zložitý. Na výber máte desiatky typov, ktoré sa od seba odlišujú funkciami, výkonom a taktiež dizajnom. Pri výbere je potrebné zohľadňovať niekoľko parametrov, ktoré vám odhalia, ktorý model je pre vás ten najlepší.

Jedným z hlavných parametrov pri žehličkách, je množstvo pary. To znamená, koľko pary vám naparovacia žehlička vyprodukuje. Udáva sa v gramoch za minútu a klasická žehlička vám ponúkne približne 60 gramov.

Tretím dôležitým bodom je kvalitná žehliaca plocha. Zabudnite dnes na teflón, nerez alebo hliník. V “móde” sú omnoho kvalitnejšie plochy ako napríklad keramika alebo kombinácia viacerých materiálov. Žehlička však nemusí byť príliš drahá, aby mala kvalitný povrch. Stačí hľadať a na trhu určite niečo nájdete.

Posledným, no veľmi dôležitým bodom, sú funkcie žehličky. Doplnkové funkcie sú akoby niečo navyše, čo by však mala mať úplne každá žehlička, ktorú si kúpite. Tie najlepšie žehličky na trhu majú rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vás určite ohromia.

Parametrov, ako si vybrať tú správnu žehličku, je naozaj veľa. Občas sa v tom človek vie stratiť. Práve preto sme si dnes pre vás pripravili recenziu na jednu veľmi kvalitnú a dobrú žehličku, ktorú rozhodne musíte vyskúšať. Je ňou Philips Azur Advanced GC4934/30.

Rýchly náhľad

Potrebujete kvalitnú žehličku, ktorá by vám za veľmi krátky čas ožehlila všetko, čo potrebujete? Práve ste ju našli. Je ňou žehlička Philips Azur Advanced GC4934/30. Tá sa stane nenahraditeľným pomocníkom vo vašej domácnosti. Má totižto naozaj vysoký výkon, vďaka ktorému si jednoducho poradí s veľkým obnosom oblečenia. A nielen to. Žiadny problém pre ňu netvoria ani väčšie záhyby na oblečení.

Netreba však zabudnúť dodať aj to, že tento model je odetý do zaujímavých kombinácií farieb, čo z neho robí štýlový doplnok. Zaujala vás žehlička od holandskej spoločnosti Philips? V tom prípade čítajte ďalej!

Dizajn

Dizajn by mal byť teoreticky posledným parametrom a bodom, nad ktorým rozmýšľate, no na druhej strane, je pre mnohých dôležitý. A mnohé značky si to uvedomujú. Aj to je dôvod prečo značka Philips odela jednu zo svojich najnovších žehličiek do štýlového a elegantného fialového odtieňa.

Žehlička Philips Azur Advanced GC4934/30 je odetá do tmavej fialovej, ktorá je doplnená o čierne a modré detaily. Je tak moderným spotrebičom, pomocou ktorého sa vám bude žehliť úplne každý kúsok veľmi jednoducho.

Hmotnosť

Veľmi dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pozerať, je hmotnosť. Tá totižto ovplyvňuje to, ako sa vám so žehličkou bude pracovať. Dnešné žehličky sú stále ľahšie a ľahšie. Uľahčujú tak prácu každému používateľovi.

Bežná hmotnosť žehličiek sú približne dva kilogramy. Ak ste si vybrali žehličku o niečo ťažšiu, problém to nebude. Snažte sa však zostať v kategórií do troch kíl. Je totižto potrebné myslieť na to, že po pridaní vody bude spotrebič ešte ťažší.

Hmotnosť modelu Philips Azur Advanced GC4934/30 je presne 1,8 kilogramu, vďaka čomu sa s ňou veľmi jednoducho pracuje a ani po pridaní vody nie je príliš ťažká.

Výkon

Výkon žehličky Philips Azur Advanced GC4934/30 je neuveriteľných 3 000 W. Je to vysoký výkon pre bežnú žehličku, vďaka čomu je žehlenie omnoho rýchlejšie. Taktiež nesmieme zabudnúť na to, že si hravo poradí s každým jedným záhybom.

Vďaka vysokému výkonu sa žehlička Philips Azur Advanced GC4934/30 vie veľmi rýchlo nahriať. Už nebudete musieť pred žehlením čakať príliš dlho. Zapnite žehličku a začnite žehliť takmer okamžite.

Funkcie

Žehlička Philips Azur Advanced GC4934/30 poskytuje niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré si jednoducho zamilujete. Poďme sa na ne spolu pozrieť.

Prvou funkciou je technológia Optimal TEMP, ktorá vám garantuje žehlenie bez spálenia na všetkých žehliteľných tkaninách. V priebehu žehlenia nemusíte žehličku odkladať na odkladaciu plochu. Pokojne ju priamo položte na dosku. Nespáli žiadne textílie a taktiež nepoškodí žehliacu dosku.

Užite si taktiež ďalšiu jedinečnú technológiu, ktorá vám vytvára silnú paru počas celého žehlenia. Proces je tak omnoho rýchlejší a jednoduchší než kedykoľvek predtým.

Jednou z najlepších a najefektívnejších funkcií je trvalý výstup pary. Vďaka nemu para preniká hlboko do textilných vlákien a poradí si s úplne každým jedným záhybom, ktorý sa na žehličke objavuje. Nikdy tak nemáte problém ani so žehlením jemnejších kúskov, na ktoré nesmiete používať vysokú teplotu.

Pri funkciách môžeme spomenúť aj príjemný a veľmi komfortný úchop, vďaka ktorému sa vám žehlička nebude šmýkať z rúk a nebude vám vypadávať.

Žehliaca plocha

Žehliaca plocha žehličky Philips Azur Advanced GC4934/30 je perfektná. Jej názov je Steam Glide Plus. Ide o pokročilú titánovú vrstvu a šesťúrovňové povrstvenie. Vďaka takejto kombinácií sa žehlička skvelo kĺže po oblečení a je veľmi odolná. Nepoškriabe ju žiaden gombík či niečo iné, čo sa na látke nachádza.

Plocha je taktiež nepriľnavá. Môžete tak žehliť úplne všetko, čo potrebujete. Plusom je, že sa veľmi ľahko čistí.

Prívodový kábel

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 2,5 metra. So žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie je tak omnoho ľahšie.

Čistenie

Keďže do žehličky sa používa úplne bežná a nie destilovaná voda, znamená to, že ju musíte nejako zbaviť vodného kameňa. Ako to urobiť?

Vstavaná funkcia čistenia Smart Calc Clean vás upozorní, že je potrebné žehličku vyčistiť a odstrániť vodný kameň. Máte tak vždy istotu, že žehlička je vyčistená pravidelne a predlžujete tým jej výkon a výdrž.

Následne stačí stlačiť tlačidlo Calc Clean, pomocou ktorého sa celá žehlička vyčistí. Funkcia rýchleho uvoľnenia vodného kameňa vám umožňuje vybrať ho z nádobky na vodný kameň už za 15 sekúnd. Na nič tak netreba dlho čakať.

Bezpečnosť

Výhodou je, že značka Philips myslí aj na bezpečnosť. O tú sa postarala pri žehličke Philips Azur Advanced GC4934/30 tak, že keď ju necháte stáť priamo na žehliacej doske, po dvoch minútach sa sama vypne. Neprepáli a nezničí vám žiadne oblečenie. Taktiež nedôjde k nebezpečenstvu vzplanutia či žiadnym iným problémom.