Výber žehličky na vlasy nie je tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Niektoré majú obmedzené funkcie, iné sú príliš ťažké a práca s nimi je namáhavá. Pri výbere je preto potrebné sledovať niekoľko základných parametrov a jednotlivé modely medzi sebou porovnávať. Len tak sa dostanete k tej najlepšej žehličke, ktorá vám vlasy upraví do požadovaného tvaru.

Vďaka najnovším technológiám sa žehličky radia medzi veľmi praktické spotrebiče, ktoré by nemali chýbať ani vo vašej kúpeľni. Práve vďaka nim môžu byť vaše vlasy presne také, aké by ste chceli. Bez zbytočného ničenia a spálenia. Najnovšie žehličky poskytujú novodobé technológie, ktoré sa počas úpravy o vlasy starajú. 

Žehličky na vlasy dnes poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a zaujímavých programov. Pri ich výbere by ste na to nemali zabúdať. Existuje taktiež niekoľko bodov a dôležitých faktorov, ktoré by ste pri výbere žehličky nemali ignorovať a určite ich preštudovať. Medzi základné parametre určite patrí teplotné nastavenie.

Dôležité je takisto vedieť, aká plocha žehličky je tá najlepšia. Niektoré žehličky majú väčšiu plochu, iné zase menšiu. Štandardná šírka je približne 2,5 centimetra. S menšou sa vám bude možno lepšie manipulovať, no neupravíte toľko vlasov, koľko by ste chceli. Na trhu nájdete aj rôzne typy žehliacich plôch ako napríklad keramickú žehliacu plochu, turmalínovú, teflónovú či mramorovú. Je len na vás, ktorý typ si vyberiete, no určite si predtým niečo viac o nich naštudujte alebo sa rovno opýtajte v predajni. Dnes sme si pre vás pripravili recenziu na žehličku Rowenta SF6220D0. 

Rýchly náhľad

Hľadáte pomocníka, ktorý vám poskytne tie najkrajšie výsledky a vaša vlasy budú vyzerať ako čerstvo od kaderníka? Práve ste ho našli. Je ním žehlička na vlasy Rowenta SF6220D0, ktorú si zamilujete vďaka jej vysokému výkonu, skvelým výsledkom, štýlovému dizajnu a mnohému ďalšiemu.

Žehlička značky Philips poskytuje skvelé možnosti a funkcie, ktoré si zamilujete. Jej výkon je vysoký, vďaka čomu sa rýchlo nahreje. Taktiež poskytuje zaujímavé funkcie, ktoré sa o vaše vlasy profesionálne postarajú. V neposlednom rade má nízku hmotnosť, vďaka čomu sa s ňou veľmi jednoducho pracuje.

Dizajn

Dizajn je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý musíme spomenúť. Síce nijako neovplyvňuje to, aká je žehlička výkonná, ovplyvňuje však to, či po nej siahnete alebo nie. Výrobcovia vedia, že pri vyberaní spotrebičov zákazníci pozerajú nielen po výkone a výsledkoch, ale taktiež výzore jednotlivých modelov.

Žehlička Rowenta SF6220D0 disponuje minimalistickým a veľmi štýlovým čiernym dizajnom, ktorý si zamilujete na prvý pohľad. Vhodná je do rúk každej ženy. Jej čierne prevedenie dopĺňa strieborný vrch a modré detaily. Ide tak o zaujímavý dizajn. Žehlička je tak nielen praktickým pomocníkom, ale taktiež štýlovým doplnkom.

Žehliaca plocha

Rovnako ako pri bežných žehličkách, aj pri týchto je žehliaca plocha veľmi dôležitá. Ak je kvalitná, dokáže vlasy nielen skvelo vyžehliť, ale taktiež sa o ne vie postarať.

Žehliace plochy sú veľmi kvalitné, pretože sú potiahnuté titánom. Ten je odolný a skvelo vedie teplo. Práve preto vám poskytuje takmer bleskové narovnanie vlasov. Plávajúce keramické doštičky okrem toho upravujú tlak vyvíjaný na vlasy, čím prispievajú k šetrnej úprave a znižujú riziko poškodenia a lámania vlasov.

Funkcie 

Ako každá žehlička, aj žehlička na vlasy Rowenta SF6220D0 má určité funkcie, vďaka ktorým sa od tých ostatných odlišuje a poskytuje tak skvelé výsledky. Poďme si spomenúť niektoré z hlavných funkcií žehličky.

Prvou funkciou je technológia Moisture Protect, ktorá kontroluje teplotu a prispôsobuje ju tak, aby si vlasy zachovali svoju prirodzenú hydratáciu. Vďaka tomu nie sú zničené, suché či polámané. Špeciálny snímač zaisťuje vlhkosť vlasov 30krát za sekundu, čím ich chráni pred príliš vysokým ohrievaním a zručí vám, že ich úprava bude prebiehať pri vyhovujúcej teplote. Výsledkom žehlenia sú vlasy plné lesku a bez krepovatenia.

Žehlička je vybavené technológiou dvojitej sily iónov. Vďaka tomu vie svojimi dvomi výstupmi zaistiť optimálnu distribúciu iónov a tým aj maximálny lesk a hebkosť vlasov.

Rýchle žehlenie vlasov? Presne to získate po kúpe tejto žehličky. Poskytuje totižto funkciu rýchleho nahriatia, vďaka čomu sa nahreje už do 30 sekúnd. Nikdy sa tak nestane, že by ste niečo nestíhali.

Radi si nastavujete teplotu? Pre žehličku Rowenta SF6220D0 to nie je žiaden problém. Poskytuje vám totižto 5 teplotných stupňov a to až do 230 stupňov Celzia. Na svoje si tak prídu ženy s dlhými a hustými vlasmi, kde je potrebná vyššia teplota, no taktiež ženy s redšími alebo jemnými vlasmi, kde je dôležité použiť nižšiu teplotu.

Výkon

Výkon žehličky Rowenta SF6220D0 dosahuje 50 W. To znamená, že ide o bežný výkon, ktorý žehličky ponúkajú. Je dostatočne silný, aby dokázal za 30 sekúnd vyhriať plochy na teplotu, ktorú presne potrebujete. Taktiež ide o príkon, vďaka ktorému žehlička poskytuje tie najlepšie výsledky. 

Prívodový kábel

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 1,8 metra, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie vlasov alebo vytváranie účesu je tak omnoho ľahšie.

Hmotnosť

Na to, aby sa vám žehlička používala komfortne a dobre, potrebujete, aby bola nižšej hmotnosti. Žehlička na vlasy Rowenta SF6220D0 má 0,3 kilogramu. Ide o priemernú hmotnosť, vďaka ktorej si urobíte každý jeden účes. Po dlhšom čase vám však môže oťažieť v ruke. 

Výhodou tohto modelu je najmä jej ergonomické uchopenie. Vďaka tomu sa žehlička drží omnoho lepšie a jednoduchšie.

Bezpečnosť

Zabudli ste na vypnutie žehličky? Netreba sa báť. Model Rowenta SF6220D0 vám poskytuje funkciu automatického vypnutia, vďaka čomu je vaša domácnosť v tom najlepšom bezpečí.

O značke

Rowenta ponúka široký sortiment produktov, v ktorých sa snúbi bezkonkurenčný technologický výkon, prepracovaný dizajn a vysoká úroveň praktickosti. Jej poslaním je zaisťovať každodennú pohodu jej používateľov, a to prostredníctvom vysoko inteligentných riešení pre vysávače, žehličky, parné generátory, sušiče vlasov a epilátory. Rowenta, ktorá je vždy priekopníkom v odbore, sa viac ako desať rokov venuje vývoju eko-inteligentných produktov. Značka je lojálna voči svojim hodnotám. Práve to je dôvod prečo vstúpila do partnerstva so Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF). V rámci tejto spolupráce stavia ekologický dizajn do popredia inovatívneho procesu značky.