Žehličky na vlasy, ktoré vám toho dnes ponúkajú omnoho viac ako len žehlenie, sú tie najlepšie, na ktoré môžete kedykoľvek staviť. Pri výbere však rozhodne nezostaňte len pri funkciách a programoch. Dôležitý je taktiež povrch, materiál z ktorého sú vyrobené, veľkosť, hmotnosť a aj dizajn.

Vďaka najnovším technológiám sa žehličky radia medzi veľmi praktické spotrebiče, ktoré by nemali chýbať ani vo vašej kúpeľni. Práve vďaka nim môžu byť vaše vlasy presne také, aké by ste chceli. Bez zbytočného ničenia a spálenia. Najnovšie žehličky poskytujú novodobé technológie, ktoré sa počas úpravy o vlasy starajú. 

Žehličky na vlasy dnes poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a zaujímavých programov. Pri ich výbere by ste na to nemali zabúdať. Existuje taktiež niekoľko bodov a dôležitých faktorov, ktoré by ste pri výbere nemali ignorovať a určite ich preštudovať. Medzi základné parametre určite patrí teplotné nastavenie.

Dôležité je takisto vedieť, aká plocha žehličky je tá najlepšia. Niektoré žehličky majú väčšiu plochu, iné zase menšiu. Štandardná šírka je približne 2,5 centimetra. S menšou sa vám bude možno lepšie manipulovať, no neupravíte toľko vlasov, koľko by ste chceli. Na trhu nájdete aj rôzne typy žehliacich plôch ako napríklad keramickú žehliacu plochu, turmalínovú, teflónovú či mramorovú. Je len na vás, ktorý typ si vyberiete, no určite si predtým niečo viac o nich naštudujte alebo sa rovno opýtajte v predajni. Dnes sme si pre vás pripravili recenziu na žehličku Remington S9505. 

Rýchly náhľad

Žehlička na vlasy Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 patrí medzi tie najlepšie, ktoré dnes na trhu nájdete. Jej tenké doštičky, ktoré využíva na úpravu vlasov, sú kvalitne a veľmi dobre prepracované. Vytvorené sú z turmalínu a keratínu, vďaka čomu sa pri tvorbe účesu o vlasy taktiež dobre starajú.

Výkon žehličky je viac ako skvelý, vďaka čomu sa veľmi rýchlo zahreje a prispôsobí sa presne podľa vašim potrebám. Zaujala aj vás žehlička Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0? V tom prípade čítajte ďalej!

Dizajn

Dizajn je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý musíme spomenúť. Síce nijako neovplyvňuje to, aká je žehlička výkonná, ovplyvňuje však to, či po nej siahnete alebo nie. Výrobcovia vedia, že pri vyberaní spotrebičov zákazníci pozerajú nielen po výkone a výsledkoch, ale taktiež výzore jednotlivých modelov.

Žehlička Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 je jednoduchá, v klasickom čiernom prevedení s jemnými ružovými detailami. Do ruky dobre padne každej žene, ktorá túži po klasickom a nevýraznom spotrebiči. Aj napriek svojmu jednoduchému vzhľadu je žehlička stále štýlová.

Žehliaca plocha

Rovnako ako pri bežných žehličkách, aj pri týchto je žehliaca plocha veľmi dôležitá. Ak je kvalitná, dokáže vlasy nielen skvelo vyžehliť, ale taktiež sa o ne vie postarať.

Žehlička Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 využíva na úpravu vašich vlasov tenké doštičky, ktoré sú vyrobené z turmalínu a keratínu. Tie vlasy dokážu nielen upraviť, ale taktiež vyživiť a prirodzene ionizovať. Vlasy sú zbavené statickej energie a sú nádherne lesklé. Váš účes tak pôsobí omnoho zdravšie ako kedykoľvek predtým. Tenká konštrukcia žehliacich doštičiek zas uľahčuje celé žehlenie.

Funkcie 

Ako každá žehlička, aj žehlička na vlasy Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 má určité funkcie, vďaka ktorým sa od tých ostatných odlišuje a poskytuje tak skvelé výsledky. Poďme si spomenúť niektoré z hlavných funkcií žehličky Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0.

Prvou skvelou funkciou je vysoká teplota. Prístroj pracuje s vysokými teplotami do 230 °C. To znamená, že dokáže vlasy narovnať veľmi rýchlo a ľahko bez toho, aby ste pri žehlení strávili príliš veľa času. Žehlička je tak vhodná aj pre ženy, ktoré si vlasy žehlia úplne každý jeden deň napríklad ráno.

Teplotu si však sami viete na tomto modeli nastaviť. Regulujete ju v rozmedzí od 130 až 230 °C. Spravidla sa nízka teplota odporúča pri riedkych a jemných vlasoch, ktoré sú napríklad poškodené. Vyššiu teplotu budete musieť použiť na kvalitné a husté vlasy, ktoré sú pevné.

Rýchle zahriatie je jedna z najlepších funkcií pre ľudí, ktorí si pravidelne upravujú vlasy a nechcú stratiť príliš veľa času každé ráno alebo každý deň. O rýchle zahriatie sa stará funkcia Turbo Boost, vďaka ktorej sa po zastrčení do zásuvky žehlička pripraví už do desiatich sekúnd.

Veľkou výhodou sú tenké doštičky, ktoré majú šírku 2,5 cm a dĺžku 9 cm. Proces vyrovnávania alebo iného upravovania vlasov je tak jednoduchý, pohodlný a veľmi presný. Vytvorte si účes presne podľa svojich predstáv.

Výkon

Výkon žehličky Rowenta Optiliss Keratin SF3122D0 dosahuje 50 W. Ide o bežný výkon, ktorý žehličky ponúkajú. Je dostatočne silný na to, aby dokázal za 10 sekúnd vyhriať plochy na teplotu, ktorú presne potrebujete.

Prívodový kábel

Komfortné používanie vám spríjemní dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 3 metre, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie vlasov alebo vytváranie účesu je tak omnoho ľahšie.

Hmotnosť

Na to, aby sa vám žehlička používala komfortne a dobre, potrebujete, aby bola nižšej hmotnosti. Žehlička na vlasy Remington S9505 má 0,3 kilogramu. Ide o veľmi nízku hmotnosť, vďaka ktorej si urobíte každý jeden účes. Po dlhšom čase vám neoťažie v ruke. 

Výhodou tohto modelu je najmä jej ergonomické uchopenie. Vďaka tomu sa žehlička drží omnoho lepšie a jednoduchšie.

Bezpečnosť

O celú bezpečnosť pri upravovaní vlasov sa stará automatické vypnutie, vďaka ktorému sa žehlička vypne po určitej dobe nečinnosti.

Okrem toho, určite si užijete aj možnosť zamknutia žehliacich plôch. Touto funkciou si zaisťujete maximálnu bezpečnosť po celý čas.

O značke

Rowenta ponúka široký sortiment produktov, v ktorých sa snúbi bezkonkurenčný technologický výkon, prepracovaný dizajn a vysoká úroveň praktickosti. Jej poslaním je zaisťovať každodennú pohodu jej používateľov, a to prostredníctvom vysoko inteligentných riešení pre vysávače, žehličky, parné generátory, sušiče vlasov a epilátory. Rowenta, ktorá je vždy priekopníkom v odbore, sa viac ako desať rokov venuje vývoju eko-inteligentných produktov. Značka je lojálna voči svojim hodnotám. Práve to je dôvod prečo vstúpila do partnerstva so Svetovým fondom na ochranu prírody (WWF). V rámci tejto spolupráce stavia ekologický dizajn do popredia inovatívneho procesu značky.