Moderné žehličky dnes poskytujú omnoho viac, ako len žehlenie vlasov. Ich funkcie sú široké, vďaka čomu sú vhodné pre úplne každý jeden typ vlasu. Výber však nie je vôbec jednoduchý, a preto sa vám ho touto recenziou budeme snažiť uľahčiť.

Vďaka najnovším technológiám sa žehličky radia medzi veľmi praktické spotrebiče, ktoré by nemali chýbať ani vo vašej kúpeľni. Práve vďaka nim môžu byť vaše vlasy presne také, aké by ste chceli. Bez zbytočného ničenia a spálenia. Najnovšie žehličky poskytujú novodobé technológie, ktoré sa počas úpravy o vlasy starajú.

Žehličky na vlasy dnes poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a zaujímavých programov. Pri ich výbere by ste na to nemali zabúdať. Existuje taktiež niekoľko bodov a dôležitých faktorov, ktoré by ste pri výbere žehličky nemali ignorovať a určite ich preštudovať. Medzi základné parametre určite patrí teplotné nastavenie.

Dôležité je takisto vedieť, aká plocha žehličky je tá najlepšia. Niektoré žehličky majú väčšiu plochu, iné zase menšiu. Štandardná šírka je približne 2,5 centimetra. S menšou sa vám bude možno lepšie manipulovať, no neupravíte toľko vlasov, koľko by ste chceli. Na trhu nájdete aj rôzne typy žehliacich plôch ako napríklad keramickú žehliacu plochu, turmalínovú, teflónovú či mramorovú. Je len na vás, ktorý typ si vyberiete, no určite si predtým niečo viac o nich naštudujte alebo sa rovno opýtajte v predajni. Dnes sme si pre vás pripravili recenziu na žehličku Remington S9505.

Rýchly náhľad

Hľadáte žehličku, ktorá sa o vaše vlasy postará jednoducho, komfortne, no pri tom veľmi šetrne? Práve ste ju našli. Žehlička na vlasy Remington S9505 patrí medzi modely, ktoré poskytujú dokonalú starostlivosť. O všetko sa stará najmä keramická plocha, ktorou žehlička disponuje. Tá je kvalitná a jedna z najlepších v starostlivosti o vlasy.

Netreba zabudnúť ani na jej štýlový dizajn a rýchlosť, akou sa dokáže nahriať. Pri úprave vlasov dnes už nebudete v kúpeľni zabíjať dlhé minúty či hodiny. Vyžehliť si vlasy alebo si ich pomocou žehličky natočiť je tak jednoduché a rýchle, že to stíhate aj ráno.

Dizajn

Dizajn je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý musíme spomenúť. Síce nijako neovplyvňuje to, aká je žehlička výkonná, ovplyvňuje však to, či po nej siahnete alebo nie. Výrobcovia vedia, že pri vyberaní spotrebičov zákazníci pozerajú nielen po výkone a výsledkoch, ale taktiež výzore jednotlivých modelov.

Práve preto je žehlička Remington S9505 odetá do ružovej a bielej farby čím vytvára skvelý spotrebič pre každú ženu. Dizajn je jemný, elegantný a vynikne. Môže tak pôsobiť nielen ako praktický výrobok, ale taktiež štýlový doplnok do kúpeľne.

Žehliaca plocha

Rovnako ako pri bežných žehličkách, aj pri týchto je žehliaca plocha veľmi dôležitá. Ak je kvalitná, dokáže vlasy nielen skvelo vyžehliť, ale taktiež sa o ne vie postarať.

Žehlička Remington S9505 poskytuje kvalitnú keramickú plochu novej generácie, vďaka čomu vašim vlasom dodáva lesk už počas žehlenia. Vďaka špeciálnej úprave vaše vlasy zbytočne nezaťaží a nezničí. Vlasy si jednoducho postupne upravíte bez rozštiepenia alebo zlomenia. Plochy sú plávajúce, a tak je na vlasy vyvíjaný dokonalý tlak. Ten zarúčí nielen nádherné a lesklé vlasy, ale taktiež ochranu pred poškodením.

Rozmery jednotlivých plôch sú 2,5 centimetra, čo je jedna z najlepších šírok. Vlasy sa veľmi jednoducho vyžehlia a následne upravia.

Funkcie

Ako každá žehlička, aj žehlička na vlasy Remington S9505 má určité funkcie, vďaka ktorým sa od tých ostatných odlišuje a poskytuje tak skvelé výsledky. Poďme si spomenúť niektoré z hlavných funkcií žehličky Remington S9505.

Digitálny displej je jeden z veľkých plusov. Nájdete ho na vrchnej časti a je dostatočne veľký na to, aby ste naň pohodlne videli. Displej vám vždy ukáže aktuálnu nastavenú teplotu. Tú si navyše ľahko uzamknete, aby pri upravovaní vlasov nedošlo k zmene. To by mohlo mať za následok nielen poškodenie vlasov, ale taktiež nedostatočné výsledky pri robení účesu.

Rýchle zahriatie je jedna z najlepších funkcií pre ľudí, ktorí si pravidelne upravujú vlasy a nechcú stratiť príliš veľa času každé ráno alebo každý deň. O rýchle zahriatie sa stará funkcia Turbo Boost, vďaka ktorej sa po zastrčení do zásuvky žehlička zahreje už do desiatich sekúnd.

Pri spomínanej teplote ešte zostaneme. Žehlička Remington S9505 je vhodná pre úplne každý typ vlasov, pretože si sami viete nastaviť požadovanú teplotu. Na výber máte veľké rozmedzie a to od 150 °C až do 235 °C. Všeobecne sa odporúča, že u jemných a riedkych vlasov by sa malo pracovať s nižšími teplotami, zatiaľ čo pre narovnanie hustých, bohatých a dlhých vlasov potrebujete vyššie teploty.

Výkon

Výkon žehličky Remington S9505 dosahuje 50 W. To znamená, že ide o bežný výkon, ktorý žehličky ponúkajú. Je dostatočne silný, aby dokázal za 10 sekúnd vyhriať plochy na teplotu, ktorú presne potrebujete. Taktiež ide o príkon, vďaka ktorému žehlička poskytuje tie najlepšie výsledky.

Prívodový kábel

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 3 metre, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie vlasov alebo vytváranie účesu je tak omnoho ľahšie.

Hmotnosť

Na to, aby sa vám žehlička používala komfortne a dobre, potrebujete, aby bola nižšej hmotnosti. Žehlička na vlasy Remington S9505 má 3,6 kilogramu. Ide o priemernú hmotnosť, vďaka ktorej si urobíte každý jeden účes. Po dlhšom čase vám však môže oťažieť v ruke.

Výhodou tohto modelu je najmä jej ergonomické uchopenie. Vďaka tomu sa žehlička drží omnoho lepšie a jednoduchšie.

O značke

V roku 1937 predstavil Remington svoj prvý elektrický holiaci strojček, čo úplne zmenilo budúcnosť pánskeho i dámskeho holenia. Aj teraz, po 80 rokoch, značka neustále zdokonaľuje technológie i postupy a vytvára svetové novinky. Remington bol súčasťou každej éry. Od kúzla a lesku starého Hollywoodu, svižných rokov šesťdesiatych, cez 70-te roky plné bujarých disco večierkov, punk rocku až po 90. roky plné popu. Počas každej z týchto ér vám značka pomáhala nájsť, definovať a vyjadriť váš osobitý štýl, vašu individualitu. A presne to robí i dnes.