Výber žehličky na vlasy nie je tak jednoduchý, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Niektoré majú obmedzené funkcie, iné sú príliš ťažké a práca s nimi je namáhavá. Pri výbere je preto potrebné sledovať niekoľko základných parametrov a jednotlivé modely medzi sebou porovnávať. Len tak sa dostanete k tej najlepšej žehličke, ktorá vám vlasy upraví do požadovaného tvaru.

Vďaka najnovším technológiám sa žehličky radia medzi veľmi praktické spotrebiče, ktoré by nemali chýbať ani vo vašej kúpeľni. Práve vďaka nim môžu byť vaše vlasy presne také, aké by ste chceli. Bez zbytočného ničenia a spálenia. Najnovšie žehličky poskytujú novodobé technológie, ktoré sa počas úpravy o vlasy starajú. 

Žehličky na vlasy dnes poskytujú veľké množstvo rôznych funkcií a zaujímavých programov. Pri ich výbere by ste na to nemali zabúdať. Existuje taktiež niekoľko bodov a dôležitých faktorov, ktoré by ste pri výbere žehličky nemali ignorovať a určite ich preštudovať. Medzi základné parametre určite patrí teplotné nastavenie.

Dôležité je takisto vedieť, aká plocha žehličky je tá najlepšia. Niektoré žehličky majú väčšiu plochu, iné zase menšiu. Štandardná šírka je približne 2,5 centimetra. S menšou sa vám bude možno lepšie manipulovať, no neupravíte toľko vlasov, koľko by ste chceli. Na trhu nájdete aj rôzne typy žehliacich plôch ako napríklad keramickú žehliacu plochu, turmalínovú, teflónovú či mramorovú. Je len na vás, ktorý typ si vyberiete, no určite si predtým niečo viac o nich naštudujte alebo sa rovno opýtajte v predajni. Dnes sme si pre vás pripravili recenziu na žehličku Philips MoistureProtect HP8374/00. 

Rýchly náhľad

Túžite aj vy po krásnych a upravených vlasoch? Práve ste našli pomocníka, ktorý vás k nim privedie. Žehlička Philips MoistureProtect HP8374/00 je výkonným pomocníkom pre každú jednu ženu. Je jedno, čo máte husté a nepoddajné lokne alebo sú vaše vlasy jemné a redšie. Žehlička si poradí s oboma. Dokonca sa o ne postará tak, aby sa nezničili, nespálili alebo nepolámali.

Tento model žehličky disponuje zaujímavými technológiami a skvelými výhodami, ktoré rozhodne chcete poznať aj vy. A aj ich spoznáte. Ak sa vám táto žehlička zapáčila, mali by ste čítať ďalej.

Dizajn

Dizajn je jedným z najdôležitejších parametrov, ktorý musíme spomenúť. Síce nijako neovplyvňuje to, aká je žehlička výkonná, ovplyvňuje však to, či po nej siahnete alebo nie. Výrobcovia vedia, že pri vyberaní spotrebičov zákazníci pozerajú nielen po výkone a výsledkoch, ale taktiež výzore jednotlivých modelov.

Biely dizajn doplnený o zlaté detaily je nielen pekný, ale taktiež veľmi príťažlivý pre úplne každú jednu ženu. Zamilujete si ho či už patríte medzi milovníkov elegancie alebo minimalizmu.

Žehliaca plocha

Rovnako ako pri bežných žehličkách, aj pri týchto je žehliaca plocha veľmi dôležitá. Ak je kvalitná, dokáže vlasy nielen skvelo vyžehliť, ale taktiež sa o ne vie postarať.

Žehliace plochy sú veľmi kvalitné, pretože sú potiahnuté titánom. Ten je odolný a skvelo vedie teplo. Práve preto vám poskytuje takmer bleskové narovnanie vlasov. Plávajúce keramické doštičky okrem toho upravujú tlak vyvíjaný na vlasy, čím prispievajú k šetrnej úprave a znižujú riziko poškodenia a lámania vlasov.

Funkcie 

Ako každá žehlička, aj žehlička na vlasy Philips MoistureProtect HP8374/00 má určité funkcie, vďaka ktorým sa od tých ostatných odlišuje a poskytuje tak skvelé výsledky. Poďme si spomenúť niektoré z hlavných funkcií žehličky.

Prvou funkciou je technológia Moisture Protect, ktorá kontroluje teplotu a prispôsobuje ju tak, aby si vlasy zachovali svoju prirodzenú hydratáciu. Vďaka tomu nie sú zničené, suché či polámané. Špeciálny snímač zaisťuje vlhkosť vlasov 30krát za sekundu, čím ich chráni pred príliš vysokým ohrievaním a zaručí vám, že ich úprava bude prebiehať pri vyhovujúcej teplote.

Iónová technológia skvelo bojuje proti vytváraniu statickej energie a napomáha k dosiahnutiu hladkého, lesklého a žiarivého účesu bez väčšieho poškodenia vlasu.

Výhodou je digitálny LED displej, na ktorom môžete vidieť nastavenú teplotu. Sami si teplotu taktiež môžete vyberať a to z troch rôznych teplotných nastavení: 200 – 175 – 150 stupňov Celzia.

Rýchle nahriatie je ďalšou funkciou. To vám poskytuje nahriatie už do 15 sekúnd. Vďaka tomu nemusíte pri úprave vlasov stráviť príliš dlhú dobu.

Výkon

Výkon žehličky Philips MoistureProtect HP8374/00 dosahuje 50 W. To znamená, že ide o bežný výkon, ktorý žehličky ponúkajú. Je dostatočne silný, aby dokázal za 15 sekúnd vyhriať plochy na teplotu, ktorú presne potrebujete. Taktiež ide o príkon, vďaka ktorému žehlička poskytuje tie najlepšie výsledky. 

Prívodový kábel

Komfortné používanie vám spríjemní aj dlhý prívodový kábel. Ten má dĺžku 2 metre, vďaka čomu so žehličkou dosiahnete aj ďalej od elektrickej zástrčky. Žehlenie vlasov alebo vytváranie účesu je tak omnoho ľahšie.

Hmotnosť

Na to, aby sa vám žehlička používala komfortne a dobre, potrebujete, aby bola nižšej hmotnosti. Žehlička na vlasy Philips MoistureProtect HP8374/00 má 0,4 kilogramu. Ide o priemernú hmotnosť, vďaka ktorej si urobíte každý jeden účes. Po dlhšom čase vám však môže oťažieť v ruke. 

Výhodou tohto modelu je najmä jej ergonomické uchopenie. Vďaka tomu sa žehlička drží omnoho lepšie a jednoduchšie.