Žehličky sú základným spotrebičom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Okrem toho, že sa starajú o rovné oblečenie, často teplom jednotlivé materiály zmäkčujú. Niektoré modely dokážu iba žehliť, iné majú aj rôzne ďalšie funkcie, ktoré rozhodne oceníte. Pred nakupovaním si jednotlivé modely porovnajte. Zistíte tak, ktorý je pre vás ten najlepší.

Nakupovanie žehličiek môže byť náročnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Na trhu sa stretnete s množstvom modelov, ktoré sa od seba odlišujú mnohými parametrami. Okrem výkonu je dôležitá aj samotná žehliaca plocha či výkon. Ak premýšľate, že by ste si kúpili nejakú novú, máme pre vás tip na jednu od značky ETA.

Rýchly náhľad

Žehlička ETA Tiara II 3269 90000 patrí medzi veľmi obľúbené modely, s ktorými sa dnes môžete na trhu stretnúť. Okrem toho, že má štýlový dizajn, je taktiež kompaktná, dobre sa pri žehlení drží a poskytuje viacero funkcií. Vhodná je ako pre menšie, tak aj pre väčšie rodiny.

Na trhu sa stretnete s mnohými žehličkami, no len máloktoré vám poskytnú to, čo ETA Tiara II 3269 90000. Jej rýchle zahriatie, vysoký výkon a svetelné upozornenie si užijete pri každom jednom žehlení. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn

Dizajn žehličky nie je tak dôležitý, no pri nákupe zaváži. Ak je žehlička štýlová, omnoho lepšie sa s ňou pracuje. A síce tento parameter spomíname medzi prvými, rozhodne nie je najdôležitejší. Sledovať by ste ho mali medzi poslednými.

Žehlička ETA Tiara II 3269 90000 sa môže pochváliť štýlovým čiernym dizajnom, ktorý dopĺňajú tyrkysové detaily. Tie jej dodávajú na modernosti a zaujímavosti. Niektoré tlačidlá sú odeté ešte do striebornej farby, ktorá vyzerá luxusne.

Žehliaca plocha má klasický, strieborný dizajn. Ten sa však k celému prevedeniu hodí. Zásobník vody je tmavý, no priehľadný. Jednoducho tak vidíte, koľko vody vo vnútri ešte zostáva a či je potrebné doplniť ju.

Hmotnosť a rozmery

Hmotnosť žehličky je dôležitým parametrom, ktorý je pri nakupovaní dôležité sledovať. Podľa neho zistíte, či sa vám so žehličkou bude dobre pracovať. Príliš ťažké modely zbytočne sťažujú prácu. Ako je na tom ETA Tiara II 3269 90000?

Žehlička značky ETA patrí k ťažším modelom. Jej hmotnosť činí 1,5 kilogramu. Po pridaní vody sa z nej stane ťažký nástroj, ktorý môže v rukách oťažieť. Práve preto je dobré premyslieť si, či nesiahnete po inom modeli.

Na druhej strane, rozmery žehličky sú takéto:

  • šírka: 30,0 cm
  • výška: 16,0 cm
  • hĺbka: 12,5 cm

Dá sa povedať, že model je pomerne kompaktný, a preto sa s ním, aj napriek vyššej hmotnosti, dobre žehlí. Ak si nie ste istí, pokojne zájdite do jednej z predajní, ktoré žehličku majú na sklade a vyskúšajte si ju.

Výkon

Jedným z najdôležitejších parametrov, ktoré je potrebné pri žehličkách sledovať, že výkon. Od toho sa odvíja to, ako si poradia s pokrčeným materiálom, prípadne so záhybmi. Výkon žehličiek sa udáva dvomi spôsobmi: v gramoch za minútu (označované aj ako parný ráz) a príkonom (označovaný Wattmi).

Model žehličky ETA Tiara II 3269 90000 sa môže pochváliť silným výkonom, ktorý si poradí aj s tými najhoršími záhybmi. Poskytuje intenzívny parný šok so silou až 140 g/min. Takýto výkon často poskytujú profesionálne žehličky alebo žehliace systémy.

Bežné naparenie je v objeme 40 g/min. Takýto objem je vhodný na bežné žehlenie. Pokojne ním žehlite spodnú bielizeň, tričká, šaty alebo sukne. Ak by ste mali hrubší materiál alebo horšie záhyby, pokojne parný ráz zvýšte.

Výkon možno sledovať aj v rámci príkonu. Ten je pri žehličke ETA Tiara II 3269 90000 viac ako vysoký. Dosahuje príjemných 2600 W.

Funkcie

Každá žehlička má iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Tento parameter sa spravidla odvíja od cenovej kategórie, značky alebo jednotlivých modelov. Čím viac funkcií však spotrebič poskytuje, tým je praktickejší.

Žehlička ETA Tiara II 3269 90000 má hneď niekoľko funkcií, z ktorých budete určite nadšení. Tým prvým je funkcia Vertical Steam, ktorá vám umožňuje vertikálne naparovanie. Pokojne tak žehlite už zavesené záclony. Prípadne už prestretý obrus.

Druhou funkciou je Drip Stop, ktorá sa stará o to, aby zo žehličky nekvapkala voda. Zabudnite tak na nepríjemné kvapky na vašom oblečení alebo odeve, ktorý práve žehlíte.

Nádoba žehličky má objem až 450 ml. Vďaka tomu ju nemusíte neustále dopĺňať. Stačí do nej dať vodu raz a žehliť bez prestávky aj niekoľko hodín. To, ako často budete vodu meniť, sa odvíja najmä od toho, aký parný ráz použijete.

K funkciám by sme mohli spomenúť aj ergonomickú rúčku, ktorá sa pri žehlení veľmi dobre drží. Ruky vás nebolia ani po dlhšom žehlení.

Poďme sa však pozrieť na ďalšie funkcie, ako napríklad Anti Calc. Tá sa stará o to, aby sa žehlička sama odvápňovala. Zabraňuje tak, aby vodný kameň zničil jednotlivé súčiastky.

Self Clean je obľúbenou funkciou, ktorá sa stará o kompletné vyčistenie vnútra žehličky. Nemusíte sa tak báť, že by sa spotrebič zničil kvôli nečistotám vo vnútri.

Kropenie vám zaisťuje lepšie ožehlenie nepoddajných látok alebo veľkých záhybov.

Plus, funkcia Auto – Shut Off sa stará o to, aby v prípade dlhšej doby nečinnosti žehličku vypla. Šetrí tak energiu a vy neplatíte vysoké účty. Funkcia taktiež zaisťuje bezpečnejšiu prevádzku.

Komfortnú prevádzku a žehlenie zaisťuje aj dĺžka kábla. Ten má až 3 metre. Pokojne tak žehlite aj ďalej od elektrickej zásuvky.

Žehliaca plocha

Žehliaca plocha je dôležitou súčasťou každej jednej žehličky. Závisí od nej to, ako sa oblečenie žehlí a ako spotrebič prechádza po jednotlivých materiáloch. Moderné plochy by mali byť vybavené špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá sa nepoškriabe.

Žehlička ETA Tiara II 3269 90000 má špeciálnu hliníkovú žehliacu plochu s úpravou Eloxium. Tá je vytvorená prirodzenou oxidáciou hliníka. Vďaka tomu získavate vysokú kvalitu a tie najlepšie výsledky. Samozrejmosťou je nepriľnavosť, kĺzavosť a odolnosť voči poškriabaniu.

Akú vodu použiť?

Žehličky fungujú spravidla na základe klasickej alebo destilovanej vody. Ešte predtým, ako do nej tekutinu naleteje, sa presvedčte, či je pre spotrebič vhodná.

ETA Tiara II 3269 90000 funguje na základe klasickej vody z vodovodu. Pred žehlením stačí, aby ste zásobník naplnili doplna a následne začali žehliť.

O značke

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj zákazníci z celého sveta. Spotrebiče sú spravidla za príjemné ceny, vďaka čomu si ich môže dovoliť takmer každý. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.