Pri výbere novej žehličky sa bude väčšina žien alebo mužov orientovať okrem dizajnu a hmotnosti samotnej žehličky aj podľa žehliacej plochy, ktorá je veľmi dôležitým aspektom pri každej jednej žehličke. Pre dobré a ľahké žehlenie je nevyhnutné, aby sa žehlička dobre kĺzala po bielizni a tak veľmi jednoducho ožehlila úplne všetko, čo človek potrebuje. V dnešnej dobe patrí medzi najkvalitnejšie povrchy keramika či zafír, ktoré sú už skoro samozrejmosťou pri výrobe žehličiek a tak novodobé a moderné typy žehličiek majú práve tento typ povrchu na žehliacej ploche. Tieto žehličky sú však o dosť drahšie, ako lacnejšie varianty so žehliacou plochou z nerezu, hliníka alebo teflónu. To však nie sú vôbec zlé povrchy a takisto sa dobre kĺžu. Medzi ďalšie parametre, podľa ktorých by ste si mali vyberať žehličku je jej výkon. Súvisí s ním aj známy parný výkon, ktorý sa so žehličkami spája. Znamená to, koľko je žehlička schopná vytvoriť pary. V dnešnej dobe by mal byť minimálny výkon 40g za minútu. Všetky tieto parametre by ste mali brať do úvahu, ak si idete vyberať novú žehličku, ktorá vám bude slúžiť zas niekoľko rokov. V neposlednom rade by ste si pri výbere mali všímať aj funkcie ako anti-drop, čo je systém, ktorý zabraňuje odkvapkávaniu vody z naparovacej žehličky. Nesmiete však zabudnúť ani na bezpečnostné funkcie, ktoré napríklad vypnú žehličku po určitom čase nečinnosti.

Všetky vyššie spomenuté parametre by vám nesmeli chýbať pri kúpe novej žehličky. Sú totižto základom pre správny výber spotrebiča, ktorý vám vydrží veľmi dlho. Pekné a vyžehlené oblečenie totižto nehovorí len o tom, že ste slušní a dokážete sa postarať o svoje oblečenie, ale takisto napovie aj o celkovom vašom postoji, ktorý máte v živote. Mnohí berú žehlenie a takisto samotné žehličky na ľahkú váhu, myslia si, že ich v skutočnosti nepotrebujú a svoje oblečenie po vypratí nechajú vyschnúť a skladajú ho do skríň. Pravda je však tá, že oblečenie samostatné potrebuje aspoň trochu toho tepla, ktoré žehlička vyžaruje. Takisto oblečenie potrebuje, aby bolo rovné. Okrem toho, že jemne zmäkne a vy sa v ňom budete cítiť dobre, ponúka vám aj veľmi pekný obraz o vás, o tom, čo robíte a možno aj to, ako vy sami žijete. V dnešnej dobe nájdete tak kvalitné žehličky na trhu, že vás žehlenie bude baviť, pôjde vám úplne od ruky a na iné ani nebudete myslieť. Je to najmä z toho dôvodu, že dnes majú žehličky ergonomické uchopenie, nízku váhu a veľmi kvalitný a silný výkon, vďaka čomu ožehlíte aj tie najväčšie záhyby jedným alebo dvomi pohybmi. Takisto sa nemusíte báť, že by vás bolel chrbát alebo že by ste sa nadreli. Žehlenie je dnes už skôr o estetickej stránke, ktorá vám ponúka naozaj mnoho funkcií, a preto by ste si mali do domácnosti zaobstarať tú najnovšiu žehličku, ktorá vám ponúka omnoho viac, ako si myslíte.

Francúzska značka Tefal sa na náš trh dostala už veľmi dávno. Jej história siaha až do roku 1954, kedy bola založená. Dnes značka ponúka kvalitné výrobky od žehličiek, cez kuchynské pomôcky až po výrobky, vďaka ktorým udržíte starostlivosť vášho domu a čistotu na poriadku. Všetky tieto výrobky sú veľmi kvalitné a skvelo hodnotené nielen od zákazníkov, ale takisto sú ohodnotené aj rôznymi špeciálnymi cenami, ktoré za tieto roky výrobky vyhrali. Niet sa ani čomu čudovať. Vysokú kvalitu, ktorú Tefal ponúka, len tak niečo nepreskočí a vy by ste mali práve preto staviť na výrobky, ktoré Tefal ponúka. Medzi tie najlepšie sa radí aj žehliaci systém Tefal SV6040E0 , ktorého kúpa sa vám rozhodne vyplatí.

Mnohí ľudia nevedia o žehliacich systémoch mnoho a myslia si, že je to nepotrebná a príliš veľká vec, ktorá vám bude doma iba zavadzať. Pravdou však je, že žehliaci systém je omnoho praktickejší, ako klasická žehlička v mnohých smeroch. Práve žehliaci systém značky Tefal je jedinečný systém, ktorý vám umožňuje kontinuálne žehlenie pomocou pary bez akéhokoľvek prerušenia a to aj v prípade, že máte pred sebou veľmi veľkú hŕbu oblečenia. Tam, kde ostatné žehličky končia, prichádza žehliaci systém, ktorý dokáže naozaj veľmi veľa vecí. Žehliaci systém sa veľmi jednoducho prenáša a môžete s ním žehliť kdekoľvek a kedykoľvek, kde je vám to pohodlné. Celý systém si veľmi rýchlo obľúbite aj vďaka tomu, že je praktický a pohodlne sa s ním žehlí. Vďaka tomuto všetkému sa stane vašim obľúbeným pomocníkom pri každom žehlení. Para preniká do všetkých vlákien a jednoducho odstráni aj to najhlbšie pokrčenie, ktoré veľmi často robí problém mnohým ženám či mužom v domácnosti, ktorí žehlia. Použitím systému Tefal SV6040E0 dosiahnete dokonalý výsledok veľmi rýchlo a skrátite si tak dobu žehlenia na minimum. Žehlička naviac kombinuje kvalitnú žehliacu plochu spolu s najnovšími technológiami a premysleným dizajnom, ktorý si okamžite zamilujete. Celý systém Tefal SV6040E0 vám ponúka spoľahlivý výkon a bezchybné výsledky.

Žehliaci systém Tefal SV6040E0 disponuje mnohými zaujímavými vecami ako napríklad vysoký výkon a takisto aj parný ráz až 180 gramov za minútu. Nikdy sa tak nestane, že by ste mali problémy so žehlením alebo hĺbkovým pokrčením. Žehlička naviac obsahuje aj unikátny generátor Tefal, ktorý vám zaručí nepretržitú prevádzku a voda sa do systému dá dopĺňať priebežne, takže nemusíte svoju prácu prerušovať bez vyrušovania. Nepotrebujete ani nijakú špeciálnu vodu, ktorú by ste museli do žehličky používať. Stačí, keď použijete vodu z vodovodu. Objem vodnej nádržky pojme až 1200 ml. Je to naozaj dostatočná veľkosť na veľké množstvo prádla. Celý systém sa naviac veľmi rýchlo nahrieva, vďaka čomu nemusíte dlho čakať, kým sa systém nahreje. Stačí ho len zapnúť, pripraviť si oblečenie a začať žehliť.

Žehliaci systém Tefal SV6040E0 obsahuje technológiou Anti Cacl, ktorá žehličku chráni pred usadzovaním vodného kameňa. Keďže sa do žehličky dáva klasická voda, môže sa usádzať vodný kameň, ktorý by inak spôsoboval problémy. Pri tomto žehliacom systéme značky Tefal to však problém nie je. LED kontrolka upozorní na akékoľvek nánosy vodného kameňa, ktoré potrebujú odvápnenie. Proces čistenia je veľmi jednoduchý. Naplníte vodnú nádrž, zatrepete s ňou a nakoniec stlačíte tlačidlo na ovládacom paneli. Nastavenie ECO šetrí až.o 20% viac energie a keramická žehliaca doska s vysokou klzkosťou jednoducho vyžehlí všetky druhy tkaniny, napríklad aj bavlnu. Naviac vám umožňuje aj vertikálne naparovanie nepoddajného oblečenia a záclon. Môžete ho takisto využiť aj v prípade, že potrebujete len niečo jednoducho vyžehliť.