Žehlička je spotrebič, ktorý by nemal chýbať doma nikomu. Je to spotrebič, ktorý sa dokáže postarať o každý druh oblečenia, dodať mu nielen to, aby bolo rovné, ale taktiež to, aby bolo mäkké, príjemné na dotyk a vlákna sa uvoľnili. Pri výbere žehličky je dôležité dávať pozor na jednotlivé parametre, ktoré už dopredu prezrádzajú to, či sa vám spotrebič do domácnosti hodiť bude alebo nie. Ak aj vy dnes premýšľate nad tým, akú žehličku by ste si mali kúpiť a ktorá by mala nahradiť tú vašu predchádzajúcu, rozhodne by ste mali stráviť pri jej výbere trochu dlhšie. Aj napriek tomu, že to vyzerá ľahko, výber takéhoto výrobku je ťažší ako na prvý pohľad vyzerá a funkcie, ktoré žehličky ponúkajú, sú dnes pokrokovými funkciami, ktoré pri žehlení potešia a celý proces urýchlia.

Funkcií žehličiek je viacero, čo je aj dôvod, prečo sú mnohí nerozhodní pri výbere tej najlepšej, ktorá by mala slúžiť niekoľko ďalších rokov. Okrem základných funkcií a parametrov by ste sa však mali pozerať aj na špeciálne programy či funkcie, ktoré dnes moderné žehličky poskytujú. Vďaka tomu si vyberiete presne takú žehličku, ktorá nielen vyžehlí vaše odevy, ale taktiež sa o ne postará a vám urýchli prácu. Žehlenie nebolo nikdy príjemnejšie a jednoduchšie, ako doteraz. V dnešnej recenzií si však nepredstavíme len žehličku, ale rovno žehliaci systém, ktorý už dávno nie je raritou, ale bežným spoločníkom v domácnosti.

Prečo žehliaci systém?

Keďže dnešná recenzia patrí žehliacemu systému Philips PerfectCare Elite GC9682/80, otázka môže znieť, prečo si vybrať žehliaci systém a nie klasickú žehličku. Odpoveď je veľmi jednoduchá a dôvod je niekoľko:

  • žehliaci systém má väčší objem na vodu vďaka čomu môžete pracovať bez prerušovania dlhé hodiny
  • vyšší výkon zaručuje taktiež lepšie výsledky
  • najvhodnejší je pre ľudí, ktorí pravidelne strávia žehlením viac ako hodinu
  • sám sa dokáže prispôsobiť vám a aj tkanine, ktorú žehlíte

Dizajn

Aj napriek tomu, že pri výbere žehliaceho systému by dizajn nemal byť prvou vecou, ktorá ovplyvňuje výber, my si spomenieme dizajn medzi prvými parametrami. Dôvod je ten, že práve žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9682/80 udrie do očí vďaka svojmu krásnemu spracovaniu. Moderné čiernozlaté prevedenie si vychutnáte v kombinácií s veľmi pohodlným žehlením, ktoré vám môže poskytnúť len profesionálny prístroj.

Nadčasový dizajn sa pri tomto modeli snúbil s automatickým a jednoduchým ovládaním, tichou parou a vždy dokonalým výsledkom, ktorý si jednoducho zamilujete. Nechajte sa aj vy unášať na vlne dômyselného žehliaceho systému značky Philips.

Nastavovanie teploty

Bojujete s dlhým nastavovaním teploty pri žehličke? Skoncujte s tým! Potešte samých seba žehliacim systémom Philips PerfectCare Elite GC9682/80, ktorý má svoj vlastný parný generátor a taktiež inteligentný procesor Optimal TEMP. Vďaka procesoru perfektne vyžehlíte každý druh tkaniny, či už ide o hodvábnu košeľu, satén, polyester, tričko alebo džínsy a to bez toho, aby ste si museli nastavovať teplotu.

Okrem toho, žehlička sa sama vypne po tom, ako bude dlhšie ležať priamo na odeve. Nestane sa vám tak, že by ste si vypálili nepeknú dieru do vášho oblečenia alebo do žehliacej dosky. Nič sa nespáli a to práve vďaka inteligentné procesoru, ktorý sa stará o úplne všetko.

Vysoký výkon

Je všeobecne známe, že žehliace systémy majú vyšší výkon, ako žehličky. Systém Philips PerfectCare Elite GC9682/80 však poskytuje stály výstup pary až 165 gramov za minútu, vďaka čomu naozaj ohromí a neurazí. Inovatívny viackomorový generátor zaisťuje vysoko konzistentnú paru s tlakom až osem barov, ktorý môžete pohodlne podľa seba regulovať. Stačí stlačiť tlačidlo parného impulzu na rukoväti, vďaka čomu získate až 600 gramov pary za minútu. Dovoľte tak pare vniknúť hlboko do látky čím jej žehlenie zrýchlite a zjednodušíte.

Žehlenie pomocou žehliaceho systému Philips PerfectCare Elite GC9682/80 je rýchle, jednoducho a pomôže v každom prípade a to aj pri veľmi pokrčených kusoch tkanín.

Žehliť môžete aj zvislo, napríklad dlhé záclony alebo šaty, ktoré sú zavesené na remienku. Pre žehliaci systém značky Philips to nie je žiaden problém.

Pri vysokom výkone ešte ostaeneme. Vďaka tomu, že systém poskytuje tak vysoký výkon, dokážete ožehliť aj tie najhoršie zhyby na oblečení rýchlosťou blesku a bez nutnosti použiť silu. Tento výrobok vám poskytuje maximálny užívateľský komfort, ktorý určite oceníte.

Rýchlo pripravená

Zdá sa vám žehlenie nekonečnou prácou odkedy zapnete žehličku až po jej vypnutie? So žehliacim systémom Philips PerfectCare Elite GC9682/80 to nebude žiaden problém. Už do dvoch minút je totižto pripravený a o samotnom žehlení oblečenia ani nehovoríme. Rýchle žehlenie je zabezpečené aj kvalitnou žehliacou plochou, ktorá sa po odevoch veľmi jednoducho pohybuje.

Ak si myslíte, že žehliace systému sú ťažké a ťažko sa s nimi manipuluje, ste na omyle. Žehliaci systém značky Philips má nízku hmotnosť, jednoducho sa ovláda, má dostatočne dlhú, až dvojmetrovú, šnúru a ergonomickú rukoväť, vďaka ktorej sa vám bude držať veľmi príjemne. Systém nezaťažuje zápästie.

Žehliaca plocha

O tom, že žehliaca plocha je vytvorená tak, aby sa rýchlo posúvala po odevoch, sme už niečo povedali. Vyskúšať by ste si ju mali aj vy sami. T-ionic Glide je jej názov a poskytuje drážku pre gombíky. Má taktiež vrstvu oxidu titánu, vďaka čomu ju nemôžete ničím poškriabať. A je jedno, čo žehlíte.

So žehličkou je naozaj veľmi jednoduchá práca a to aj pri tenkých ramienkach, na golieroch alebo pri gombíkoch.

Funkcie

Tak ako každá žehlička či žehliaci systém, tak aj Philips PerfectCare Elite GC9682/80 má skvelé funkcie a rôzne vymoženosti. Jednou z vymožeností je napríklad to, že do 1,8 litrovej odnímateľnej nádržky môžete dať vodu kedykoľvek potrebujete aj počas žehlenia bez vypínania prístroja. Voda, ktorú doplníte do stroja, môže byť úplne bežná z vášho kohútika.

Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9682/80 nemusíte pred samotným používaním nejako špeciálne nastavovať. Stačí ho zapnúť a začať používať.

Výhodou je odvápňovací systém Easy De-Calc Plus, ktorý vám zvukovým a svetelným znamením povie, či nie je náhodou čas, odvápniť sa. Odvápňovanie je jednoduché. Stačí stlačiť zadný gombík, vyliať špinavú vodu aj s vodným kameňom a pokračovať ďalej v žehlení.

Nechýbajú funkcie ako ECO alebo TURBO rýchle žehlenie, automatické vypnutie po desiatich minútach nečinnosti či priložené rukavice pre maximálnu ochranu.