Žehlička je spotrebič, ktorý by nemal chýbať doma nikomu. Je to spotrebič, ktorý sa dokáže postarať o každý druh oblečenia, dodať mu nielen to, aby bolo rovné, ale taktiež to, aby bolo mäkké, príjemné na dotyk a vlákna sa uvoľnili. Pri výbere žehličky je dôležité dávať pozor na jednotlivé parametre, ktoré už dopredu prezrádzajú to, či sa vám spotrebič do domácnosti hodiť bude alebo nie. Ak aj vy dnes premýšľate nad tým, akú žehličku by ste si mali kúpiť a ktorá by mala nahradiť tú vašu predchádzajúcu, rozhodne by ste mali stráviť pri jej výbere trochu dlhšie. Aj napriek tomu, že to vyzerá ľahko, výber takéhoto výrobku je ťažší ako na prvý pohľad vyzerá a funkcie, ktoré žehličky ponúkajú, sú dnes pokrokovými funkciami, ktoré pri žehlení potešia a celý proces urýchlia.

Funkcií žehličiek je viacero, čo je aj dôvod, prečo sú mnohí nerozhodní pri výbere tej najlepšej, ktorá by mala slúžiť niekoľko ďalších rokov. Okrem základných funkcií a parametrov by ste sa však mali pozerať aj na špeciálne programy či funkcie, ktoré dnes moderné žehličky poskytujú. Vďaka tomu si vyberiete presne takú žehličku, ktorá nielen vyžehlí vaše odevy, ale taktiež sa o ne postará a vám urýchli prácu. Žehlenie nebolo nikdy príjemnejšie a jednoduchšie, ako doteraz. V dnešnej recenzií si však nepredstavíme len žehličku, ale rovno žehliaci systém, ktorý už dávno nie je raritou, ale bežným spoločníkom v domácnosti.

Prečo žehliaci systém?

Keďže dnešná recenzia patrí žehliacemu systému Philips PerfectCare Elite GC9682/80, otázka môže znieť, prečo si vybrať žehliaci systém a nie klasickú žehličku. Odpoveď je veľmi jednoduchá a dôvod je niekoľko:

  • žehliaci systém má väčší objem na vodu vďaka čomu môžete pracovať bez prerušovania dlhé hodiny
  • vyšší výkon zaručuje taktiež lepšie výsledky
  • najvhodnejší je pre ľudí, ktorí pravidelne strávia žehlením viac ako hodinu
  • sám sa dokáže prispôsobiť vám a aj tkanine, ktorú žehlíte

Dizajn

Aj napriek tomu, že pri výbere žehliaceho systému by dizajn nemal byť prvou vecou, ktorá ovplyvňuje výber, my si spomenieme dizajn medzi prvými parametrami. Dôvod je ten, že práve žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9640/60 udrie do očí vďaka svojmu krásnemu spracovaniu. Moderné zlato-biele prevedenie sa zapáči každému milovníkovi minimalizmu a jednoduchosti.

Nadčasový dizajn sa pri tomto modeli snúbil s automatickým a jednoduchým ovládaním, tichou parou a vždy dokonalým výsledkom, ktorý si jednoducho zamilujete. Nechajte sa aj vy unášať na vlne dômyselného žehliaceho systému značky Philips.

Ten najlepší parný generátor

Pri modeli Philips PerfectCare Elite GC9640/60 ide o ten najefektívnejší parný generátor, ktorý značka Philips kedy vytvorila. Tichý spotrebič, ktorý pracuje jednoducho a rýchlo, vám poskytuje to najlepšie žehlenie. Žehliť môžete ako bežné rifle či mikiny, tak aj hodvábne kúsky bez toho, aby ste si museli meniť nastavenie teploty. O všetko sa totižto postará sám výrobok. Žehlenie bez spálených tkanín nebolo nikdy jednoduchšie.

Výkon

Poďme si povedať niečo o výkone. Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9640/60 vyniká naozaj špičkovou cyklónovou parnou komorou, ktorá zaisťuje tlak až 7 barov. To znamená, že žehlenie je naozaj jednoduché, výkonné a efektívne. Táto výkonná para vniká hlboko do tkanín a zjednodušuje tým žehlenie.

Na efektívnosti žehlenia však závisí aj samotný výstup pary. Tento model disponuje konštantným výstupom pary a to až 140 gramov za minútu. Parný ráz je dokonca až 480 gramov za mínutu. Vysoký príkon vás taktiež ohromí a to číslom 2400 W.

Nechýba ani možnosť vertikálneho naparovania v prípade, ak náhodou potrebujete ožehliť šaty alebo nejaké dlhé záclony. Jednoducho ich zaveste a žehlite!

Nádržka a funkcie

Pri mnohých klasických žehličkách je najväčší problém ten, že ak je nádržka dostatočne veľká a naplníte ju celú, žehlička je ťažká. Naopak, ak je nádržka menšia, musíte neustále dopĺňať vodu. V tomto prípade sa však ničoho takéhoto báť nemusíte, pretože nádržka na vodu je v samotnom generátore a žehlička je bez zaťaženia. Objem nádobky je až 1,8 litra, čo vám zaistí nepretržité žehlenie až na dve hodiny.

Vodu si do nádržky môžete doplniť taktiež kedykoľvek, kedy budete potrebovať a to aj počas žehlenia. Otvor je dostatočne veľký a jednoducho dostupný. Do žehličky taktiež nepotrebujete špeciálnu vodu. Stačí vám bežná z kohútika.

Technológia Optimal TEMP je niečo, čo si určite zamilujete. Veľkým zdržovaním počas žehlenia totižto býva fakt, že si musíte teplotu neustále nastavovať vy sami podľa toho, čo žehlíte. Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9640/60 si však vie poradiť s každou textíliou, ktorú žehlí a podľa nej si nastaví kombináciu teploty, akú potrebuje.

Nechýba ani režim ECO, ktorý šetrí energiu, no pritom neuberie z kvality výsledkov žehlenia. Tento režim používa znížené množstvo pary bez toho, aby ste si všimli, že by bol výsledok iný.

Na žehliacom systéme značky Philips si zamilujete aj extrémne klzkú žehliacu plochu, ktorá zabezpečuje rýchle a jednoduché žehlenie bez väčších problémov. Táto žehliaca plocha sa nazýva T-ionic Glide a oslní vás perfektnou odolnosťou voči poškriabaniu. Či už prejdete cez zips na nohaviciach alebo gombíku na košeli, plocha bude vyzerať stále perfektne.

Komfortné žehlenie

Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9640/60 sa vám naozaj skvelo a poriadne prispôsobí. Určite sa vám pri žehličkách stávalo, že vás boleli ruky, pretože boli ťažké alebo kábel bol moc krátky. Práve žehliaci systém značky Philips vám poskytuje voľný otočný kábel v rozsahu 360 stupňov. Jeho dĺžka je príjemných 1,8 metra. Ďalším príjemným spestrením je aj výstraha pri nízkej hladine vody. Nemusíte tak neustále kontrolovať množstvo vody. O to sa postará žehlička sama.

Spotrebič poskytuje svetelný a zvukový indikátor, keď je žehlička pripravená k použitiu. Pripravená je naozaj rýchlo, a preto nemusíte dlho na nahrievanie čakať. Vďaka svojej nízke váhe, a to len 0,8 kilogramu, vás rozhodne ruka bolieť nebude.

Ak nemáte žehličku umiestnenú na úložnom mieste na generátore, určite oceníte bezpečnostný zámok ak si potrebujete niekam odskočiť. Napríklad zdvihnúť telefón alebo otvoriť dvere. Tento zámok uzamkne žehličku na základni a tým eliminuje riziko skĺznutia alebo opálenia sa.

Ďalším prvkom bezpečnosti je aj vypnutie z dôvodu úspory energie. Spomenutá funkcia vám automaticky vypne žehličku ak ju niekoľko minút nebudete používať. Tým vám žehliaci systém šetrí aj peniaze.