Žehličky patria medzi spotrebiče, ktoré by vám doma nemali chýbať. Vďaka nim je oblečenie nielen omnoho rovnejšie a na vás vyzerá omnoho krajšie, ale takisto je aj celá látka mäkšia a vy sa v nej cítite omnoho lepšie. Práve žehličky dokážu nášmu vzhľadu dopomôcť, pretože rovné oblečenie je vizitkou toho, že o seba sami dbáte. Oblečenie by tak malo byť za každú cenu vždy dobre ožehlené a voňavé. Často sa však stáva, že nájsť tú najlepšiu žehličku, ktorá by sa vám postarala o oblečenie, je niekedy omnoho ťažšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Niet sa čomu čudovať. Kvalitné žehličky sa hľadajú na dnešnom trhu zaplnenom spotrebičmi veľmi ťažko, a preto by ste si aj vy mali hľadať presne takú žehličku, ktorá bude vyhovovať všetkym vašim potrebám.

Žehličky sú klasickou súčasťou našich domovov už niekoľko desiatok rokov. Od ťažkých žehličiek sme sa dostali omnoho ďalej a dnes máme ľahké výrobky, ktoré sa nám v rukách držia dobre a príjemne. Nemáme s nimi žiaden problém a žehlenie je omnoho jednoduchšie ako predtým. Všetko sa však dá vždy ešte zjednodušiť, ak si vyberiete tú správnu žehličku. Práve dobrá žehlička dokáže ušetriť nielen spotrebu energie, ale takisto aj vašu osobnú energiu a čas, ktorý do žehlenia sami investujete. Správna žehlička by však nemala mať len dobrý výkon, ale takisto by mala aj nejako vyzerať, aby ste sa s ňou mohli komukoľvek pochváliť. Dnešné spotrebiče a výrobky totižto plnia aj dizajnovú úlohu a žehlička by sa vám mala hodiť do domácnosti presne tak isto, ako práčka či iný spotrebič, ktorý každodenne využívate.

Značka Philips je pre slovenského spotrebiteľa veľmi známou značkou, ktorá sa predáva takmer v každom obchode s elektronikou. Vďaka tejto značke máte istotu, že ste si práve domov zakúpili kvalitný výrobok, ktorý vám vydrží niekoľko rokov bez toho, aby sa pokazil. Práve kvalitné spotrebiče sa v dnešnej dobe hľadajú len veľmi ťažko, a preto ak si chcete vybrať to najlepšie, mali by ste staviť aj vy na túto značku. Práve značka Philips prináša do domácností aj kvalitné spotrebiče, medzi ktoré sa radia napríklad aj žehličky. Dnes máme pre vás recenziu na perfektný žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20.

Nedokázali by ste si presne teraz predstaviť to, ako žehlíte hodvábnu blúzku či nejaké nohavice bez toho, aby ste museli používať špeciálnu handričku, ktorou si blúzku či dané oblečenie zakryjete? Mnohí takisto stavia aj na zníženie teploty. Práve nižšia teplota však nemusí znamenať aj kvalitné ožehlenie a vaše jemné oblečenie, ktoré musíte žehliť pri nižších teplotách, tak nie je nikdy poriadne vyžehlené. Bez obáv si však môžete veľmi jednoducho všetko toto ožehliť, najmä vďaka žehliacemu systému s parným generátorom Philips PerfectCare Elite GC9630/20. Tento parný systém vám splní všetky vaše túžby a môžete si byť tak istí, že všetko oblečenie budete mať vyžehlené vždy, keď budete potrebovať. Bez toho, aby ste si prepálili svoju obľúbenú blúzku alebo zničili nohavice, budete spokojní s výsledkom.

Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20 je najlepšia a najefektívnejšia systémová žehlička, ktorú ponúka značka Philips. Rovnako je jednou z najlepších, ktoré sa nachádzajú na trhu. Vďaka jej technológií s názvom Optimal TEMP si môžete vyžehliť akúkoľvek tkaninu bez toho, aby ste sa báli, že si ju spálite. Nemusíte ani zmeniť či inak nastaviť teplotu. Pomocou žehliaceho systému Philips PerfectCare Elite GC9630/20 tak žehlíte satén, hodváb, polyester či dokonca aj bavlnené tričko s gumovým obrázkom, ktorý sa vám pri iných žehličkách vždy nepekne lepil. Nikdy však pri tomto žehliacom systéme nedôjde k zničeniu látky.

Výhodou žehliaceho systému Philips PerfectCare Elite GC9630/20 je najmä to, že je naozaj štýlový a vyzerá perfektne. V tmavej modrej farbe sa vám okamžite zapáči a môžete si byť istí, že budete štýloví aj po niekoľkých rokoch. Nadčasová tmavá farba z neho robí nestarnúcu klasiku. Výhodou je však aj to, že žehlička má naozaj nízku hmotnosť, vďaka čomu môžete žehliť bez obáv aj niekoľko hodín. Váš chrbát či ruky vás bolieť určite nebudú.

Technológia s názvom Optimal TEMP vám však zaručuje aj ďalšie výhody, ako napríklad pokročilý inteligentný riadiaci procesor, ktorý presne kontroluje teplotu žehliacej plochy a rozpozná tak aj tkaninu, ktorú práve v tomto momente žehlíte. Teplotu žehličky tak táto funkcia jednoducho zníži alebo zvýši. Perfektne sa prispôsobí každému druhu tkaniny a vy sa nebudete musieť báť, či sa vám náhodou oblečenie nezničí. Rovnako je výhoda aj to, že behom žehlenia nemusíte odkladať žehličku späť na základňu, ale môžete ju nechať pokojne priamo na odeve či na bavlnenej ploche žehliacej dosky. Funkcia Optimal TEMP totižto garantuje, že nedôjde k poškodeniu či už žehliacej dosky alebo odevu, na ktorom žehličku necháte. Nemusíte sa tak báť prepálenia.

Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20 vyniká špičkovým výkonným viac komorovým generátorom pary, ktorý zaisťuje vysoko konzistentnú paru s tlakom neuveriteľných 6,7 barov. Vznikne vám tak naozaj výkonná para, ktorá vyžehlí každú jednu nerovnosť. Rovnako tak táto para žehlenie urýchľuje a zjednodušuje, vďaka čomu si môžete byť istí, že oblečenie bude vyzerať perfektne aj pri kratšej dobe žehlenia a vy tak ušetríte množstvo času. Výkon pary si môžete regulovať presne tak, ako chcete. Podľa potreby tak využijete toľko pary, koľko na daný kúsok oblečenia potrebujete.

Čím viac pary použijete, tým je oblečenie rýchlejšie ožehlené a vy máte omnoho viac času na iné aktivity, ktoré potrebujete spraviť. Množstvo pary ovplyvňuje celý proces žehlenia. Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20 disponuje stálym výstupom pary a to až 125 gramov za minútu. Pri stlačení tlačidla parného impulzu na rukoväti žehličky môžete mať až 420 gramov pary za minútu. Musíme dodať aj to, že rukoväť žehličky je perfektne ergonomicky tvarovaná, vďaka čomu si môžete byť istí, že sa vám v rukách bude držať dobre a príjemne. Vďaka veľkej distribúcií pary a jej enormnému množstvu tak ožehlíte tkaniny aj vo zvislej polohe a to úplne bez problémov. Oblečenie tak máte za pár minút ožehlené a môžete ho žehliť aj ráno na vešiaku. Zvislé žehlenie však oceníte napríklad aj pri žehlení záclon alebo dlhých večerných šiat.

Ako sme už spomínali, práve vďaka vysoko účinnej a výkonnej pare vám žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20 behom okamihu odstráni aj tie najhoršie záhyby na oblečení bez toho, aby ste naň museli tlačiť silou. Žehlenie pomocou tohto systému je omnoho jednoduchšie a rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. Philips PerfectCare Elite GC9630/20 sa môže pýšiť aj päť hviezdičkovou extra klzkou žehliacou plochou, ktorá sa po oblečení kĺže mimoriadne jednoducho a rýcho. S nízkou hmotnosťou žehličky a jednoduchou ovládateľnosťou si tak zaisťujete to najjednoduchšie žehlenie, ktoré ste doteraz nezažili. Už nikdy nestrávite u žehliacej dosky viac ako je nutné.

Plocha žehličky Philips PerfectCare Elite GC9630/20 sa však nielen že jednoducho kĺže po oblečení, ale pomocou integrovanej vrstvy oxidu titánu je aj vysoko odolná proti poškriabaniu. Toto je výhoda najmä pri rôznych flitroch či gombíkoch, ktoré by mohli povrch žehličky veľmi jednoducho poškodiť. Bez obáv tak môžete veľmi jednoducho a rýchlo žehliť všetko, čo potrebujete. Medzi gombíky sa dostanete úplne bez obáv najmä vďaka ostrej špičke, ktorú žehlička značky Philips má. Rovnako sa táto špička bude dobre používať napríklad pri žehlení ramienok alebo golierov.

Žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20 nemusíte vôbec nijako nastavovať. Stačí ho len zapnúť a začať používať. Doplnenie vody do 1,8 litrovej nádržky je možné kedykoľvek, aj počas žehlenia. Nemusíte to však robiť často, pretože skoro dvojlitrová nádržka vám vydrží na naozaj veľmi veľa oblečenia. Oproti iným modelom je veľkou výhodou, že tento žehliaci systém funguje pri klasickej vode z vodovodu a nepotrebujete na to žiadnu špeciálnu vodu.

Ak máte doma tvrdú vodu a bojíte sa, že váš žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20 na to doplatí, nemusíte sa ničoho báť. Práve tento model disponuje funkciou Easy De-Calc Plus, s ktorou môžete na starosti s odvápňovaním, ktoré dokáže predĺžiť životnosť žehličiek, zabudnúť. Žehlička vás svetelným a zvukovým znamením sama upozorní, kedy je potreba spraviť čistenie. Keď je prístroj studený, stačí otvoriť Easy De-Calc, ktorý je umiestený na zadnej strane a jednoduchým vyliatím odstránite zo žehličky špinavú vodu a vodný kameň.

Ak dbáte na úsporu energií, určite sa vám bude páčiť režim ECO, ktorý znižuje množstvo vydávanej pary a vy si tak ušetríte mnoho energie. To všetko je však bez vplyvu na výsledok žehlenia. Úsporu zaisťuje aj funkcia automatického vypnutia, ktorá vás takisto chráni aj pred nejakým nebezpečenstvom. Ak žehliaci systém Philips PerfectCare Elite GC9630/20 nepoužívate viac ako 10 minút, sám sa vypne. Zámok Carry Lock je veľmi praktická funkcia, vďaka ktorej môžete žehličku spolu so svojou základňou jednoducho prenášať. Táto funkcia uzamkne žehličku na základni, takže manipulácia je možná práve za úchyt žehličky, ktorý je ergonomicky tvarovaný a bude sa vám dobre niesť.