Výber správnej žehličky je niekedy veľmi ťažký, no keď viete, na aké parametre pozerať a na aké sa spoliehať, všetko je omnoho jednoduchšie. Výkon žehličky hovorí o tom, ako rýchlo sa žehlička zohreje a o množstve pary, ktoré je schopná vyprodukovať. Tie najlepšie žehličky ponúkajú aj najsilnejší výkon, no tie lacnejšie za nimi takisto nezaháľajú. Na občasné prežehlenie tričiek, nohavíc alebo sukní vám postačia ak bežne dostupné žehličky či žehliace systémy, ktorých pravidelné používanie vás určite prekvapí. Čím nižší výkon žehličky však máte ,tým dlhšie vám bude trvať ožehlenie niektorých kúskov. Práve preto by ste si mali dávať na výkon pozor a skôr si vyberať dostatočne výkonné žehličky. Množstvo pary znamená zas, koľko pary vám naparovacia žehlička vyprodukuje. Je to druhý, no takisto veľmi dôležitý bod pri každej jeden žehličke, ktorú doma máte. Udáva sa v gramoch za minútu a klasická žehlička vám ponúkne približne 60 gramov. Tretím dôležitým bodom je kvalitný žehliaca plocha. Zabudnite dnes na teflón, nerez alebo hliník. V “móde” sú omnoho kvalitnejšie plochy ako napríklad keramika alebo kombinácia viacerých materiálov. Žehlička však nemusí byť príliš drahá, aby mala kvalitný povrch. Stačí hľadať a na trhu určite niečo nájdete. Posledným, no veľmi dôležitým bodom, sú funkcie žehličky. Doplnkové funkcie sú akoby niečo navyše, čo by však mala mať úplne každá žehlička, ktorú si kúpite. Tie najlepšie žehličky na trhu majú rovno niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré vás určite ohromia.

Práve sme vám spomenuli štyri najdôležitejšie body, na ktoré by ste sa mali pri výbere žehličiek spoliehať a sledovať ich, no takisto budete potrebovať aj nejaké iné funkcie, ako napríklad Anti dri alebo Drip Stop, kde vám voda nebude kvapkať na bielizeň. Takisto je skvelá funkcia Anti Calc, ktorá vám zaručí, že sa nebude v žehličke tvoriť zbytočný vodný kameň, ktorý bol strašiakom mnohých žien v domácnosti. Funkcia samočistenia je tiež skvelou funkciou, ktorú by mala vaša nová žehlička mať. Žehličky sú klasickou súčasťou našich domovov už niekoľko desiatok rokov. Od ťažkých žehličiek sme sa dostali omnoho ďalej a dnes máme ľahké výrobky, ktoré sa nám v rukách držia dobre a príjemne. Nemáme s nimi žiaden problém a žehlenie je omnoho jednoduchšie ako predtým. Všetko sa však dá vždy ešte zjednodušiť, ak si vyberiete tú správnu žehličku. Práve dobrá žehlička dokáže ušetriť nielen spotrebu energie, ale takisto aj vašu osobnú energiu a čas, ktorý do žehlenia sami investujete. Správna žehlička by však nemala mať len dobrý výkon, ale takisto by mala aj nejako vyzerať, aby ste sa s ňou mohli komukoľvek pochváliť. Dnešné spotrebiče a výrobky totižto plnia aj dizajnovú úlohu a žehlička by sa vám mala hodiť do domácnosti presne tak isto, ako práčka či iný spotrebič, ktorý každodenne využívate.

Značka Philips je pre slovenského spotrebiteľa veľmi známou značkou, ktorá sa predáva takmer v každom obchode s elektronikou. Vďaka tejto značke máte istotu, že ste si práve domov zakúpili kvalitný výrobok, ktorý vám vydrží niekoľko rokov bez toho, aby sa pokazil. Práve kvalitné spotrebiče sa v dnešnej dobe hľadajú len veľmi ťažko, a preto ak si chcete vybrať to najlepšie, mali by ste staviť aj vy na túto značku. Práve značka Philips prináša do domácností aj kvalitné spotrebiče, medzi ktoré sa radia napríklad aj žehličky. Dnes máme pre vás recenziu na perfektný žehliaci systém Philips PerfectCare Compact GC7833/80, ktorý vás určite ohromí hneď po niekoľkých stránkach vďaka čomu si ho určite zamilujete.

Zjednodušte si svoju prácu a takisto žehlenie pomocou kompaktnej systémovej žehličky od svetoznámeho výrobcu domácich spotrebičov Philips PerfectCare Compact GC7833/80 v modernom čierno-tyrkysovom dizajne. Pomocou žehliacich systémov dokážete vyžehliť úplne všetko omnoho lepšie a rýchlejšie. S týmto pomocníkom budete mať prádlo vyžehlené omnoho rýchlejšie a jednoduchšie. Vďaka silnému a stálemu výstupu pary bez nutnosti neustáleho nastavovania pary medzi rôznymi textíliami si môžete byť istí, že žehlenie bude jednoduchšie, rýchlejšie a komfortnejšie. V ostatnom čase sa môžete venovať svojim blízkym alebo svojim priateľom.

Parný generátor je vybavený skvelou technológiou Optimal TEMP, ktorá sa stará o všetko vaše prádlo bez otravného čakania pri zmene teploty. Žehlička zvládne vyžehliť úplne všetko ako napríklad vaše obľúbené džínsy, ktoré sa žehlia ťažko, ale takisto aj hodvábnu košieľku, bez toho, aby prišlo k prepáleniu alebo inému poškodeniu. Kombinácia optimálnej teploty a nepretržitého naparovaniu vám zaručí dokonalé výsledky pri žehlení aj silných závesov, obrusov, rozmerných obliečok a vlneného oblečenia. Takisto môžete žehliaci systém Philips PerfectCare Compact GC7833/80 použiť pri vertikálnom žehlení, pri ktorom využijete parný ráz. Nemusíte takisto žehličku stále vracať do základne a môžete ju položiť aj na plochu žehliacej dosky a pripraviť si kúsok na ďalšie žehlenie.

Žehliaci systém Philips PerfectCare Compact GC7833/80 disponuje vástupom pary až 120 gramov za minútu a silným parným rázom 350 gramov za minútu. Všetko toto máte pri tlaku až 6 barov. Naviac má žehlička vysoko kĺzavú plochu Steam Glide Plus, ktorá je odolná proti poškriabaniu a keramický povrch na vašom oblečení nikdy nespraví žiadnu škodu. Základňa je vybavená priehľadným zásobníkom na vodu s objemom až 1,5 litra, ktorý vám umožní žehliť bez doplnenia vody súvisle až po 1,5 hodiny. Môžete tak neustále žehliť bez toho, aby ste boli vyrušovaní. V prípade, že potrebujete žehliť dlhšie, veľmi jednoducho vodu doplníte veľkým plniacim otvorom priamo z vodovodného kohútika alebo pomocou fľaše.

Menšia veľkosť a nízka hmotnosť sa ukrýva v revolučnej technológií Pre Velocity, vďaka ktorej môžete mať generátor položený na žehliacej doske a kdekoľvek ju takisto uskladníte. Bezpečnostný zámok na prenášanie uzamkne žehličku k základni a znižuje tak možné riziko skĺznutia alebo popálenia horúcou plochou. V prípade, že si potrebujete odskočiť niekam preč alebo vám niekto zazvonil, jednoducho sa žehlička sama vypne po pár minútach nepoužívania. Funkcia bezpečnostného vypnutia je jednoducho niečo, čo by ste mali mať určite aj vy. Ušetrí vám nielen elektrickú energiu, ale vaša bezpečnosť bude takisto istá. Integrovaný systém odvápňovania Smart Cacl Clean vám uľahčí prácu s čistením vodného kameňa. Žehlička Philips PerfectCare Compact GC7833/80 vás sama pomocou svetelného a zvukového signálu upozorní na nutné čistenie. Vložte ju do nádoby Smart Calc Clean a spusťte proces, ktorý trvá približne dve minúty. Potom je žehlička pripravená na ďalšiu veľkú várku žehlenia s plným nasadením. Pravidelným odstraňovaním vodného kameňa vašu žehličku ochránite a takisto zaistíte predovšetkým dlhú životnosť. Za pomoci žehliaceho systému si tak budete istí, že máte to najlepšie, čo chcete. Stavte aj vy na Philips PerfectCare Compact GC7833/80, ktorý s vám osvedčí v mnohých smeroch!