Žehlička je spotrebič, ktorý by nemal chýbať doma nikomu. Je to spotrebič, ktorý sa dokáže postarať o každý druh oblečenia, dodať mu nielen to, aby bolo rovné, ale taktiež to, aby bolo mäkké, príjemné na dotyk a vlákna sa uvoľnili. Pri výbere žehličky je dôležité dávať pozor na jednotlivé parametre, ktoré už dopredu prezrádzajú to, či sa vám spotrebič do domácnosti hodiť bude alebo nie. Ak aj vy dnes premýšľate nad tým, akú žehličku by ste si mali kúpiť a ktorá by mala nahradiť tú vašu predchádzajúcu, rozhodne by ste mali stráviť pri jej výbere trochu dlhšie. Aj napriek tomu, že to vyzerá ľahko, výber takéhoto výrobku je ťažší ako na prvý pohľad vyzerá a funkcie, ktoré žehličky ponúkajú, sú dnes pokrokovými funkciami, ktoré pri žehlení potešia a celý proces urýchlia.

Funkcií žehličiek je viacero, čo je aj dôvod, prečo sú mnohí nerozhodní pri výbere tej najlepšej, ktorá by mala slúžiť niekoľko ďalších rokov. Okrem základných funkcií a parametrov by ste sa však mali pozerať aj na špeciálne programy či funkcie, ktoré dnes moderné žehličky poskytujú. Vďaka tomu si vyberiete presne takú žehličku, ktorá nielen vyžehlí vaše odevy, ale taktiež sa o ne postará a vám urýchli prácu. Žehlenie nebolo nikdy príjemnejšie a jednoduchšie, ako doteraz. V dnešnej recenzií si však nepredstavíme len žehličku, ale rovno žehliaci systém, ktorý už dávno nie je raritou, ale bežným spoločníkom v domácnosti.

Prečo žehliaci systém?

Keďže dnešná recenzia patrí žehliacemu systému Braun CareStyle 5 IS 5043/1 WH, otázka môže znieť, prečo si vybrať žehliaci systém a nie klasickú žehličku. Odpoveď je veľmi jednoduchá a dôvod je niekoľko:

  • žehliaci systém má väčší objem na vodu vďaka čomu môžete pracovať bez prerušovania dlhé hodiny
  • vyšší výkon zaručuje taktiež lepšie výsledky
  • najvhodnejší je pre ľudí, ktorí pravidelne strávia žehlením viac ako hodinu
  • sám sa dokáže prispôsobiť vám a aj tkanine, ktorú žehlíte

Dizajn

Aj napriek tomu, že pri výbere žehliaceho systému by dizajn nemal byť prvou vecou, ktorá ovplyvňuje výber, my si spomenieme dizajn medzi prvými parametrami. Dôvod je ten, že práve žehliaci systém Braun CareStyle 5 IS 5043/1 WH udrie do očí vďaka svojmu krásnemu spracovaniu. Moderné bielo-fialové prevedenie sa zapáči každému milovníkovi minimalizmu a jednoduchosti.

Nadčasový dizajn sa pri tomto modeli snúbil s automatickým a jednoduchým ovládaním, tichou parou a vždy dokonalým výsledkom, ktorý si jednoducho zamilujete. Nechajte sa aj vy unášať na vlne dômyselného žehliaceho systému značky Philips.

Bezchybné a efektívne žehlenie

Precízna nemecká značka Braun poskytuje perfektný parný generátor Braun CareStyle 5 IS 5043/1 WH v krásnom bielo-fialovom dizajne. Vaše srdcia si získa najmä vďaka vysokému výkonu, ktorý je zabalený do kompaktných rozmerov. Výkon tohto žehliaceho systému si zamilujú aj tí najnáročnejší užívatelia. Ak aj vy túžite po bezchybnom a efektívnom žehlení s perfektnými výsledkami, ktoré sú doplnené o radu inteligentných funkcií, žehliaci systém si rozhodne zamilujete a bude to ten najlepší výber, ktorý urobíte.

Vysoký výkon

Žehliaci systém Braun CareStyle 5 IS 5043/1 WH je veľmi obľúbený najmä kvôli tomu, že dokáže vyvinúť tlak až šesť barov a poskytnúť extraveľký parný ráz dosahujúci až 340 gramov za minútu. To znamená, že žehlenie je jednoduché aj bez nejakého silného tlačenia na žehliaci dosku a samotnú tkaninu, ktorú žehlíte. Para sa totižto dostáva hlboko do jednotlivých vláken a dokáže tak jednotlivé kúsky veľmi jednoducho vyžehliť.

Trvalý parný ráz je 120 gramov za minútu a zaručuje permanentné výkonné žehlenie po celú dobu žehlenia. Neexistuje jednoduchší spôsob ako žehliť, než je žehlenie pomocou tejto kvalitnej a výkonnej žehličky. Perfektne vyžehlené odevy si jednoducho zamilujete.

Funkcie

Hlavnou výhodou celého systému je najmä smart technológia iCare, ktorá dokáže sama nastaviť optimálnu teplotu pre každý jeden druh látky. Sami si tak nemusíte vyberať teplotu. Mnoho ľudí pri menení teplôt strávi naozaj veľa času, čo je len zbytočné. Automatický výber ideálnej teploty vám nielen pomôže pri žehlení každého kúsku, ale taktiež ušetrí veľké množstvo času. Táto funkcia je veľmi obľúbená aj v tom prípade ak máte nejaké jemné materiály, ktoré by sa mohli veľmi rýchlo a jednoducho spáliť. Žehlenie je tak veľmi bezpečné.

Ďalšou funkciou, alebo presnejšie technológiou, ktorou disponuje žehliaci systém Braun CareStyle 5 IS 5043/1 WH , je najmä patentovaná 3D eloxovaná žehliaca plocha. Táto plocha má jemne zdvihnuté okraje a zaoblenú zadnú časť, ktorá zaručuje naozaj veľmi jednoduché kĺzanie po všetkych druhoch tkanín. Ak sa náhodou stane, že by ste plochou prešli po zipse alebo gombíku, nemusíte sa ničoho báť. Na ploche nie sú žiadne ryhy ani nič podobné. Je veľmi odolná. Povrch je odolnejší a dvakrát tvrdší ako nerezová oceľ.

Nechýba ani spomínané výborné kĺzanie po akomkoľvek povrchu a to vo všetkých smeroch. Môžete tak žehliť ako dopredu, tak aj dozadu či do oboch smerov. Pri žehlení sa vyhnete aj zbytočným záhybom, ktoré sa následne len veľmi ťažko žehlia.

Súčasne, spolu so všetkými funkciami, je udržovaná aj vysoká šetrnosť k tkaninám, ktoré si zachovajú aj naďalej svoje nezameniteľné vlastnosti.

Pri mnohých klasických žehličkách je najväčší problém ten, že ak je nádržka dostatočne veľká a naplníte ju celú, žehlička je ťažká. Naopak, ak je nádržka menšia, musíte neustále dopĺňať vodu. V tomto prípade sa však ničoho takéhoto báť nemusíte, pretože nádržka na vodu je v samotnom generátore a žehlička je bez zaťaženia. Objem nádobky je až 1,4 litra, čo vám zaistí nepretržité žehlenie až na dve hodiny.

Nechýba ani režim ECO, ktorý šetrí energiu, no pritom neuberie z kvality výsledkov žehlenia. Tento režim používa znížené množstvo pary bez toho, aby ste si všimli, že by bol výsledok iný.

Ďalším prvkom bezpečnosti je aj vypnutie z dôvodu úspory energie. Spomenutá funkcia vám automaticky vypne žehličku ak ju niekoľko minút nebudete používať. Tým vám žehliaci systém šetrí aj peniaze.

Ak nemáte žehličku umiestnenú na úložnom mieste na generátore, určite oceníte bezpečnostný zámok ak si potrebujete niekam odskočiť. Napríklad zdvihnúť telefón alebo otvoriť dvere. Tento zámok uzamkne žehličku na základni a tým eliminuje riziko skĺznutia alebo opálenia sa.

Veľkou výhodou je aj  možnosť vertikálneho naparovania v prípade, ak náhodou potrebujete ožehliť šaty alebo nejaké dlhé záclony. Jednoducho ich zaveste a žehlite!

Digitálny displej

K funkciám patrí aj zaujímavosť, ktorou je digitálny displej. Ten sa na žehličkách alebo žehliacich systémoch len tak ľahko nenachádza. Na tomto displeji môžete vidieť úplne všetko o aktívnych nastaveniach. Jedným z nastavení je napríklad odvápňovací systém Calc Clean, ktorý vás upozorní na akékoľvek nánosy vodného kameňa, pričom proces čistenia je veľmi jednoduchý. Stačí otvoriť vodnú nádrž, naplniť ju, pretrepať a následne stlačiť tlačidlo na ovládacom paneli.

Niečo o značke

Značka Braun je pre slovenského spotrebiteľa veľmi známou značkou, ktorá sa predáva takmer v každom obchode s elektronikou. Vďaka nej máte istotu, že ste si práve domov zakúpili kvalitný výrobok, ktorý vám vydrží niekoľko rokov bez toho, aby sa pokazil. Práve kvalitné spotrebiče sa v dnešnej dobe hľadajú len veľmi ťažko, a preto ak si chcete vybrať to najlepšie, mali by ste staviť na túto značku aj vy.