Videokamery sú dnes veľmi dôležité na nakrúcanie videí z krásnych dovoleniek, príjemných posedení s priateľmi alebo len z dní, ktoré chcete mať zaznamenané. Kamery sú v dnešnom svete vecou, ktorú by ste mali vlastniť aj vy. Vďaka nim totižto viete zachytiť všetky momenty, nakrútiť kratšie videá alebo len tak vyskúšať nejaké zaujímavé efekty, ktoré by ste neskôr mohli zúžitkovať. Mnohí sa dnes živia nakrúcaním videí na sociálne siete a je to zároveň aj ich koníčkom, ktorý radi robia.  Mnohí si myslia, že videokamery dnes nepotrebujú, pretože kvalitné fotoaparáty v mobiloch ich dokážu nahradiť. Pravdou však je, že kamery sa nedajú dnes len tak zameniť za fotoaparáty, zrkadlovky alebo mobily. Ak chcete krásne video záznamy, musíte mať aj kvalitné videokamery, ktoré vám nakrútia úplne všetko, čo potrebujete. Túžite aj vy po krásnych záberoch a videách, ktoré si budete pripomínať aj niekoľko rokov po dovolenke? Určite by ste mali staviť na kvalitnú kameru, ktorá vám spraví dych berúce zábery, nádherné videá a dokonca aj snímky! Uložte si svoje spomienky vo forme kvalitných Full HD videí, ktoré si budete neskôr prehrávať na svojom notebooku, počítači alebo dokonca na televízore. Všetko je možné, len potrebujete kvalitné zariadenie!

Pre niekoho je veľmi dôležité mať zachytené tie najkrajšie okamihy života presne tak, ako sa stali aj v reálnom živote. Séria fotografií vám nikdy neprinesie presne to, čo by ste inak požadovali od kvalitného videozáznamu. Práve aj to je dôvod, prečo mnohí ľudia stavia na kameru. Chcú mať totižto všetko zaznamenané. Najmú staršie generácie vedia, že dnešné moderné kamery sú omnoho jednoduchšie na ovládanie, ako tie, ktoré ste si kúpili pred niekoľkými rokmi. My sa ani nečudujeme. Najnovšie prístroje majú kvalitné spracovanie, jednoduché a intuitívne ovládanie a najmä štýlový dizajn, vďaka ktorému si zamilujete výrobok okamžite. Výsledkom týchto kamier však nie sú len také hocijaké záznamy. Naopak, ako výsledok získate zážitok plný farieb s autentickým zvukom. Nakrúcanie videa je síce trochu ťažšie, ako fotografovanie fotografií, no môžete si byť istí, že pri tých najnovších kamerách sa vám to bez problémov podarí. Mnohé kamery, v najnovších asi väčšina, má zabudovaný aj stabilizátor obrazu, ktorý vám ponúka kvalitný záber aj vtedy, ak sa vám v priebehu nakrúcania ruka triasla alebo ste nestáli na práve rovnom povrchu. Zaujímavé a pútavé video tak spravíte s modernou a kvalitnou kamerou, ktorá je už teraz na trhu. Jediná prekážka, ktorá vám stojí v ceste je, vybrať si tú najlepšiu z veľkého množstva. Niekedy sa to môže zdať ako neuveriteľný a ťažký proces, no ak sa do toho ponoríte a budete porovnávať niekoľko druhov, ktoré vás zaujali, určite prídete na to, ktorá kamera je pre vás najlepšia, a ktorú by ste si mali po návšteve obchodu odniesť domov. Nezabudnite však, že aj napriek tomu, že je dizajn veľmi dôležitý, funkcie kamery a jej výkonnosť je v tomto prípade omnoho dôležitejšia, a preto si dajte poradiť aj nejakým odborníkom, ktorý vám vysvetlí, ako na to.

O značke

Značka Sony je značka, ktorú pozná skoro každý z nás. Je rokmi overená, čo znamená, že aj po dlhých rokoch užívania sú jej výrobky stále výkonné a nekazia sa. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal žiaden výrobok, ktorý si zakúpili. Výsledky, ktoré podávajú dané výrobky je jednoducho skvelý. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete technológií a je úplne jedno akách, pretože Sony sa zaoberá naozaj mnohými smermi. Ak však túžite po krásnych video záznamoch, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej kamery mali by ste staviť na  kameru Sony FDR-AX53B, ktorá uspokojila potreby mnohých zákazníkov a zaradila sa medzi najlepšie kamery na trhu. Značka Sony má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri , ktorí túžia po kvalitných záznamoch. Tieto záznamy však nechcú ukázať len okolitému svetu na sociálnych sieťach, ale takisto aj svojim priateľom a rodine. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve kamera Sony HDR-CX625B vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojich videí určite budete vyžadovať.

Prispôsobená na to, aby bola všade s vami

Kamery dnes nájdeme takmer všade. Sú vstavané v mobiloch, takisto nechýbajú ani v digitálnych fotoaparátoch alebo v zrkadlovkách. Pravdou však je, že tieto kamery vám nikdy neponúknu presne to, čo by ste požadovali. Aj napriek tomu, že sú kvalitné, nie sú to tie pravé kamery, ktoré sú určené len na nakrúcanie. Práve pre ľudí, ktorí potrebujú držať v ruke profesionálnu kameru menších rozmerov, ktorá im spraví krásne videozáznamy a bude im po ruke vždy, je kamera Sony HDR-CX625B, ktorá vás prekvapí najmä tým, aká malá je, no čo všetko v sebe ukrýva. Kamera značky Sony vám ponúka výnimočné možnosti prispôsobenia, vďaka čomu vám bude po ruke vždy a využijete ju všade. Takisto má bohaté množstvo funkcií a jednoduché ovládanie, ktoré si nevyžaduje predchádzajúce skúsenosti. Pomocou kamery zvládne všetko aj začiatočník, ktorý nikdy nič podobné nerobil. Stačí, keď si stroj uchopíte do rúk a začnete nakrúcať.

Toto je kamera Sony

Poďme si teda niečo povedať o tom, čo vás čaká a najmä, čo vás neminie, ak si túto kameru kúpite. Dôležitý je objektív, ktorý má skvelý potenciál, až 30násobného zoomu. Takýto zoom vám pomôže pri každom jednom vzdialenom objekte. Širokouhlá funkcia vám zas ponúka dostať do záberu aj tie objekty, ktoré by ste inak do neho nezmestili. A toto je všetko ešte len začiatok. K dispozícií pri nahrávaní máte aj CMOS snímač EXMOR typu 1/5,8 s technológiou tzv. prevráteného snímača a pokročilý obrazový procesor BIONZ X, Spoločne majú eliminovať šum v tmavom prostredí, vďaka čomu vy dosiahnete prirodzenejšiu živosť. Samozrejmosťou je stabilizátor obrazu Steady Shot s aktívnym režimom. Nikdy sa tak nestane, že by ste mali rozmazaný záber.

Displej je niečo, čo je veľmi dôležité. Je to plocha, na ktorej sa vám ukazuje všetko, čo zadáte kamere Sony HDR-CX625B robiť. Kamera disponuje 7,5 palcovým LCD displejom Clear Photo so schopnosť rozlíšiť 460 800 obrazových bodov. Všetko ostatné zariadite jedným dotykom prstu po displeji, u ktorého nechýba regulácia jasu a ani výklopná funkcia. O aktuálnom nastavení ste takisto informovaní práve vďaka displeju, no najmä pomocou praktických ikon.

Vytvárajte kvalitné záznamy

Kamera Sony HDR-CX625B vám ponúka naozaj voľnú ruku pri vašej tvorbe. Vytvárať môžete videozáznamy s rozlíšením Full HD (1920 x 1080 bodov), ale takisto aj fotografie s perfektným rozlíšením až 9,2 MPx. V oboch režimoch vás čaká aj explózia užívateľských funkcií, ako napríklad časozberné snímanie a dvojitý záznam videa cez funkciu automatickej detekcie úsmevu (Smile Shutter). Nechýbajú ani obrazové efekty, na ktoré ste zvyknutí prí klasických fotoaparátoch. Len málo kamier má takéto skvelé rozlíšenie pri fotografiách, čo je len výhodou, ktorú určite oceníte.

Chcete mať po ruke videá a aj fotografie? Voľbou duálneho záznamu si robíte nielen záznam video, ale takisto môžete robiť aj fotografiu. Pre lepšiu prácu so snímkami slúži funkcia Motion Shot Video, s ktorou prehráte sekvencie vrstvených snímok pre analýzu pohybu, alebo všestranne založenú funkciu Highlight Movie Maker. Či už vytvárate čokoľvek, všetko to máte uložené na pamäťovú kartu, odkiaľ si veci jednoducho dáte do notebooku alebo počítača.

Posielanie videá je jednoduché a rýchle

Posielanie videí alebo fotografií do iného zariadenia ako notebook nemusí byť len prostredníctvom pamäťovej karty. Jednoducho na to môžete využiť aj Wi-Fi technológiu alebo NFC technológiu, ktorá podporuje zdieľanie jedným jediným fyzickým dotykom. Výhody prístupu k sieti zas využíva služba USTREAM ku streamovaní udalostí v reálnom čase pričom o autentický zvukový záznam sa postará vysoko kvalitný mikrofón pre 5.1k priestorový zvuk prispôsobený systému domáceho kina. Možnosti zvukovej optimalizácie sú však naozaj posunuté na vysokú úroveň. Mikrofón automaticky redukuje rušivé prvky ako napríklad šum vetra v naháravke. Z pozadia si dokážete “vytiahnuť” a zvýrazniť cvrlikanie alebo potlačiť hluk hudobnej kapely. Videokamera pracuje na dobíjajúcu batériu, ktorá spolu s napájajúcim adaptérom, HDMI káblom a predlžovacím USB káblom sú súčasťou balenia.