Pre niekoho je veľmi dôležité mať zachytené tie najkrajšie okamihy života presne tak, ako sa stali aj v reálnom živote. Séria fotografií vám nikdy neprinesie presne to, čo by ste inak požadovali od kvalitného videozáznamu. Práve aj to je dôvod, prečo mnohí ľudia stavia na kameru. Chcú mať totižto všetko zaznamenané. Najmú staršie generácie vedia, že dnešné moderné kamery sú omnoho jednoduchšie na ovládanie, ako tie, ktoré ste si kúpili pred niekoľkými rokmi. My sa ani nečudujeme. Najnovšie prístroje majú kvalitné spracovanie, jednoduché a intuitívne ovládanie a najmä štýlový dizajn, vďaka ktorému si zamilujete výrobok okamžite. Výsledkom týchto kamier však nie sú len také hocijaké záznamy. Naopak, ako výsledok získate zážitok plný farieb s autentickým zvukom. Nakrúcanie videa je síce trochu ťažšie, ako fotografovanie fotografií, no môžete si byť istí, že pri tých najnovších kamerách sa vám to bez problémov podarí. Mnohé kamery, v najnovších asi väčšina, má zabudovaný aj stabilizátor obrazu, ktorý vám ponúka kvalitný záber aj vtedy, ak sa vám v priebehu nakrúcania ruka triasla alebo ste nestáli na práve rovnom povrchu. Zaujímavé a pútavé video tak spravíte s modernou a kvalitnou kamerou, ktorá je už teraz na trhu. Jediná prekážka, ktorá vám stojí v ceste je, vybrať si tú najlepšiu z veľkého množstva. Niekedy sa to môže zdať ako neuveriteľný a ťažký proces, no ak sa do toho ponoríte a budete porovnávať niekoľko druhov, ktoré vás zaujali, určite prídete na to, ktorá kamera je pre vás najlepšia, a ktorú by ste si mali po návšteve obchodu odniesť domov. Nezabudnite však, že aj napriek tomu, že je dizajn veľmi dôležitý, funkcie kamery a jej výkonnosť je v tomto prípade omnoho dôležitejšia, a preto si dajte poradiť aj nejakým odborníkom, ktorý vám vysvetlí, ako na to.

Videokamery sú dnes veľmi dôležité na nakrúcanie videí z krásnych dovoleniek, príjemných posedení s priateľmi alebo len z dní, ktoré chcete mať zaznamenané. Kamery sú v dnešnom svete vecou, ktorú by ste mali vlastniť aj vy. Vďaka nim totižto viete zachytiť všetky momenty, nakrútiť kratšie videá alebo len tak vyskúšať nejaké zaujímavé efekty, ktoré by ste neskôr mohli zúžitkovať. Mnohí sa dnes živia nakrúcaním videí na sociálne siete a je to zároveň aj ich koníčkom, ktorý radi robia.  Mnohí si myslia, že videokamery dnes nepotrebujú, pretože kvalitné fotoaparáty v mobiloch ich dokážu nahradiť. Pravdou však je, že kamery sa nedajú dnes len tak zameniť za fotoaparáty, zrkadlovky alebo mobily. Ak chcete krásne video záznamy, musíte mať aj kvalitné videokamery, ktoré vám nakrútia úplne všetko, čo potrebujete. Túžite aj vy po krásnych záberoch a videách, ktoré si budete pripomínať aj niekoľko rokov po dovolenke? Určite by ste mali staviť na kvalitnú kameru, ktorá vám spraví dych berúce zábery, nádherné videá a dokonca aj snímky! Uložte si svoje spomienky vo forme kvalitných Full HD videí, ktoré si budete neskôr prehrávať na svojom notebooku, počítači alebo dokonca na televízore. Všetko je možné, len potrebujete kvalitné zariadenie!

Videokamera ako alternatívnu funkciu nájdeme takmer všade. Môžete ju mať nielen v mobile, ale takisto aj v zrkadlovkách alebo v nejakých digitálnych fotoaparátoch. Pravdou však je, že tieto kamery nie sú práve najlepšie, pretože výrobok, nie je vyrobený presne na to, aby nakrúcal. To je aj dôvod, prečo by ste mali staviť na kvalitnú kameru, ktorou sa dá nakrúcať úplne všetko. Profesionálnym rodinným asistentom, ktorý spoľahlivo uchová vaše najcennejšie spomienky, ktoré si budete chcieť neustále pozerať napríklad na televízií alebo na počítači, sa stane videokamera Sony HDR-CX625B. Táto kamera vám ponúka výnimočné možnosti prispôsobenia, viac než bohaté množstvá funkcií a veľmi príjemné ovládanie, ktoré zvládne úplne každý človek. Kamera Sony HDR-CX625B si nevyžaduje predošlé filmárske alebo kamerové skúsenosti, vďaka intuitívnemu ovládaniu. Stačí tento prístroj uchopiť do ruky a jednoducho začať nahrávať. O všetko sa kamera postará.

Toto vám ponúka kamera značky Sony

Čo vás čaká a neminie? Pozrite sa na kameru, čo vás upútalo hneď na prvý pohľad? Určite to bude najmä objektív, ktorý vám ponúka až 30násobný zoom, ktorý vám vďaka širokouhlosti (do 26,8 mm) zjednoduší dostať do záberu aj objekty, ktoré by ste inak do objektívu nezmestili. A toto všetko je len začiatok. K dispozícií je aj CMOS snímač EXMOR typu 1/5,8 s technológiou tzv. prevráteného snímača a takisto aj pokročili procesor BIONZ X. Spoločne vám tak pomáhajú eliminovať šum v tmavom prostredí a máte v ponuke dosahovať prirodzenejšiu živosť. Samozrejmosťou je aj stabilizátor obrazu Steady Shot s aktívnym režimom. Takéto zaujímavé funkcie vám tak pomôžu získať krásne zábery.

No a čo taký displej? Kamera Sony HDR-CX625B vám pri najčastejšom styku ponúka veľký a zaujímavý displej, ktorý má 7,5 palcov. Tento displej je typom Clear Photo so schopnosťou rozlíšiť 460 800 obrazových bodov. Všetko podstatné zariadite jedným dotykom displeja, pri ktorom nechýba ani regulácia jasu a ani výklopná funkcia. O aktuálnom nastavení ste informovaní pomocou praktických ikon. Prehľad máte napríklad o automaticky nastavenom type zachycovanej scény v rámci inteligentného automatického režimu.

Vytvárajte kvalitné videozáznamy

Za pomoci kamery Sony HDR-CX625B zvládnete úplne všetko a získavate slobodu voľby. Vytvárať môžete videozáznamy s rozlíšením Full HD (1920×1080 bodov), tak aj fotografie s rozlíšením 9,2 MPx. V oboch režimoch vás čaká doslova explózia užívateľských funkcií od populárneho a obľúbeného časozberného snímania a dvojitý záznam videa cez funkciu automatickej detekcie úsmevu, Smile Shutter, až po obrazové efekty, na ktoré sme zvyknutí u štandardných fotoaparátov ako Retro, Fotoaparát pre deti a podobne.

Vďaka voľbe duálneho záznamu si vytvárate záznam v oboch režimoch súčasne – môžete teda robiť videá a takisto aj fotografie. Pre dôkladnejšiu prácu so snímkami slúži funkcia Motion Shot Video, s ktorou prehráte sekvencie vrstvených snímok pre analýzu pohybu alebo všestranne založenú funkciu Highlight Movie Maker. Či už vytvárate fotografie alebo videozáznam, všetko je ukladané na pamäťovú kartu, odkiaľ môžete všetko zálohovať podporou priameho kopírovania na externý disk.

Wi-Fi a NFC technológie

O zdieľanie svojich vytvorených videozáznamov nemusíte mať obavy. Wi-Fi technológia sa postará o to, aby ste všetko preniesli presne tam, kam potrebujete. Je totižto automatickou súčasťou výbavy podobne ako aj NFC technológia, ktorá podporuje zdieľanie dát jediným fyzickým fotykom. Výhody prístupu k sieti využíva aj služba USTREAM k streamovaniu udalostí v reálnom čase, pričom o autentický zvukový záznam sa postará kvalitný mikrofón pre 5.1 k priestorový zvuk prispôsobený systému domáceho kina.

Možnosti zvukovej optimalizácie sú naozaj široké. Dokážete s ňou napríklad z pozadia vytiahnuť alebo zdôrazniť vtáčí zvuk alebo potlačiť zvuk hudobnej kapely. Mikrofón takisto automaticky redukuje rušivé prvky, ako napríklad šum vetra v nahrávke. Videokamera pracuje na dobíjajúcu batériu, ktorá je spolu s napájajúcim adaptérom, HDMI káblom a predlžovacím USB káblom súčasťou celej dodávky.