Kamery sú v dnešnom svete vecou, ktorú by ste mali vlastniť aj vy. Vďaka nim totižto viete zachytiť všetky momenty, nakrútiť kratšie videá alebo len tak vyskúšať nejaké zaujímavé efekty, ktoré by ste neskôr mohli zúžitkovať. Mnohí si myslia, že videokamery dnes nepotrebujú, pretože kvalitné fotoaparáty v mobiloch ih dokážu nahradiť. Pravda to však nie je, pretože kvalitná kamera vám dnes ponúka omnoho viac funkcií, ako si vy na prvý pohľad môžete myslieť. Videokamery dnes ponúkajú stovky funkcií od redukcie šumu či trasenia až po kvalitné zábery. Toto všetko vám však ponúkajú len tieto výrobky a nie kamery smartfónov, ktoré možno kvalitné sú, no neponúknu vám presne to, čo potrebujete na nakrúcanie kvalitných videí, ktoré by ste neskôr mohli zostrihať a použiť ako nejaký materiál. Práve preto, ak radi nakrúcate, mali by ste staviť na poriadnu kameru, na ktorú sa budete môcť spoľahnúť v každých podmienkach a vždy vám perfektne sadne do ruky.

V dnešnom svete plnom sociálnych sietí je úplne normálne, že niekto na seba otočí kameru a viac ako hodinu do nej rozpráva. Z tohto materiálu potom postrihá video a hodí ho na sociálne siete, do vôd internetu, kde si ho môžu prezerať tisícky až milióny fanúšikov. Mnohí ľudia si týmto spôsobom dokážu zarobiť veľmi slušnú čiastku, vďaka čomu si môžu dovoliť dobrý život. My smrteľníci si však kupujeme kamery väčšinou na zaznamenávanie nejaký zážitkov z výletov, dovoleniek a rodinných chvíľ, ktoré si chceme navždy zapamätať. Nie je to však úplne jednoduché, vybrať si kameru, ktorá nám bude vyhovovať po všetkých smeroch. V dnešnej dobe, kedy je trh preplnený kamerami rôzneho druhu si musíte určiť sami požiadavky, ktoré musí kamera spĺňať. Či už je to veľkosť, váha alebo kvalita obrazu či mnohé iné parametre. Nemôžete ísť len tak do obchodu a kúpiť prvú, ktorá sa vám zapáči.

Značka Sony patrí medzi celkom známe značky, ktoré sa na náš trh dostali už dávnejšie. Ich výrobky sú veľmi obľúbené a na slovenskom trhu patria medzi obľúbené. Dôvod je najmä ten, že všetky výrobky sú kvalitné a značka sa zaoberá výrobou hneď niekoľkých výrobkov, ako sú napríklad mobilné telefóny, televízory, monitory alebo aj videokamery, ktoré sa vám určite zapáčia. Značka je známa tým, že sa orientuje najmä na zákazníka a snaží sa mu poskytnúť kvalitný a profesionálny výrobok, ktorý sa však dá veľmi jednoducho ovládať a ponúka takmer automatické funkcie, pri ktorých nemusíte robiť skoro nič. Stačí si len nájsť objekt nakrúcania alebo fotenia a môžete ísť na to. Značka je známa aj nižšími cenami, vďaka čomu si môžete dopriať tú najvyššiu kvalitu aj vy.

Značka Sony svojím modelom videokamery Sony FDR-AX53B ponúka niečo, čo sa hodí najmä ľuďom, ktorí potrebujú kvalitnú kameru, chcú pekné zábery, no na druhej strane nechcú nejakú profesionálnu kameru, ktorá bude veľká, ťažká a nebudú ju vedieť ovládať. Práve videokamera Sony FDR-AX53B vám ponúka najvyššiu kvalitu obrazu v rozlíšení až UltraHD, ktoré sa rovná až 4K). Vďaka tejto kvalite obrazu dokáže zachytiť aj tie najdrobnejšie, na prvý pohľad nezachytiteľné maličké detaily, ktoré by vám voľným oknom unikli. Tie sú však pre krásne video a takisto aj celý zostrih veľmi dôležité. Vďaka takýmto maličkostiam bude vaše video alebo krátky film naozaj dýchať životom. Touto kamerou môžete veľmi jednoducho nakrúcať oslavy narodenín, svadby alebo športové zápasy, ktoré sú nabité dejom a dynamikou. Takisto môžete kameru Sony FDR-AX53B vziať so sebou na koncerty, divadelné predstavenia či iné dôležité dni vo vašom živote, ktoré chcete mať nakrútené.

Videokamera Sony FDR-AX53B predstavuje špičkový prístroj, ktorý vám ponúka plnú výbavu a maximálny dôraz na kvalitu obrazu, ktorá je veľmi dôležitá pri každom jednom videu alebo pri každom jednom filme. O vysokú úroveň sa vám postará aj špičkový snímač CMOS Exmor R, ktorý má technológiu prevráteného snímania a unikátny objektív Zeiss Vario-Sonnar T, ktorý dokáže zachytiť aj tie najmenšie detaily a to aj vo väčšej vzdialenosti. Kamera značky Sony je naozaj plná prekvapení a hneď sa vám zapáči! Spomínaný objektív dokáže tieto zábery zachytiť v rozsahu širokouhlého záberu až po teleobjektív. Práve vďaka extra nízkemu rozptylu (ED) je zachované aj autentické tienenie a presná reprodukcia farieb, takže si môžete byť istí, že každý jeden záznam bude vyzerať skvelo. Okrem toho máte túto reprodukciu farieb podporenú aj špeciálnym viacvrstvovým povlakom Zeiss T, ktorý zamedzuje odleskom alebo nežiadúcim odrazom, ktoré by mohli celý dojem narušiť.

Viete, čo je veľmi dôležité na celej kamere okrem snímača? Je to displej! Práve vďaka dobrému a kvalitnému displeju si môžete byť istí, že nakrútite presne to, čo potrebujete a následne si to na ňom môžete prehrať. Sony FDR-AX53B je vybavená 7,5 cm LCD obrazovkou Xtra Fine, ktorá má schopnosť rozlíšiť až neuveriteľných 921 600 pixelov. Spolu s farebných hľadáčikom, ktorý má rozlíšenie 1 555 200 pixelov máte zaistené, že vaše oči budú prostredníctvom tejto kamery vidieť najlepšie, ako môžu. Ak chcete priebežne monitorovať kvalitu záznamu, ktorý nakrúcate a predísť tak neúmyselnému rozostreniu, máte k dispozícií ideálne podmienky. Vďaka tomu vám neunikne naozaj nič. Všetko podstatné si môžete zaistiť dotykom prstu vďaka dotykovému displeju, ktorý je dostatočne veľký na všetko, čo potrebujete. K dispozícií je takisto aj funkcia na ovládanie jasu a technológia s názvom White Magic, ktorá využíva okrem klasických RGB pixelov aj biele pixely, vďaka ktorým bude obsah displeja skvelo viditeľný aj za jasného slnečného dňa, kedy na obrazovkách nie je skoro nikdy nič vidno. Vďaka tomu, že je displej výklopný, môžete si ho otáčať akokoľvek chcete vy.

Klasické videokamery ponúkajú svojim používateľom už úplne normálne a skoro vždy Full HD režim nakrúcania videí. Tento režim majú dokonca aj mnohé zrkadlovky či kompaktné fotoaparáty. Model Sony FDR-AX53B vám ponúka Ultra HD, ktorý nenájdete len tak vo všetkých kamerách a je to skôr vymoženosť len špičkových prístrojov, ktoré za to naozaj stoja. Model Sony FDR-AX53B je naozaj presne takýto. Mimoriadne citlivý snímač CMOS Exmor R type 1/2,5 vám ponúka nakrútenie záznamu v kvalite Ultra HD (3840 x 2160 bodov), čo je dokonca až štyrikrát viac, ako ponúka štandardný režim Full HD. Nemusíte sa tak potom čudovať, že kamera Sony FDR-AX53B sa dokáže vyrovnať s rôznymi podmienkami veľmi jednoducho a nikdy vám nič nezabráni spracovať perfektný záber aj počas zlej viditeľnosti.

Chcete nakrúcať športové udalosti alebo nejaké objekty, ako napríklad zvieratá, ktoré sa pohybujú vo väčšej vzdialenosti? Veľmi jednoducho a bravúrne to zvládnete s kamerou značky Sony, ktorá vám ponúka objektív až s 20-násobným optickým zoomom, ktorý sa o všetky takéto podmienky postará. Ak by to nestačilo, pokračovať veľmi jednoducho môžete aj s digitálnym zoomom, ktorý zvládne až 250-násobné priblíženie. Širokouhlý 28mm objektív podporuje aj videozáznam a to takisto ja vtedy, ak máte nedostatok miesta. Nikdy neprídete o zaostrený záznam.

Výsledok budete mať vždy perfektný aj vďaka tomu, že kamera Sony FDR-AX53B ponúka automatické ostrenie s detekciou kontrastu. Ak vám teda ide o rýchlu reakciu a nemáte čas zaoberať sa vecami, ako manuálne ostrenie, určite stavte na túto kameru, ktorá za vás nastaví úplne všetko a to v profesionálnej miere. Bravúrne sa tak dokáže tento prístroj prispôsobiť akejkoľvek situácií a dokáže takisto predvídať aj rozsah AF, minimalizovať pohyb objektívu, zlepšovať odozvu a ďalšie funkcie, ktoré sú veľmi dôležité. Presné snímanie objektu ide veľmi jednoducho zaistiť aj klepnutím na jeho pozíciu na LCD obrazovke, čím ju prakticky aj uzamknete a zabránite rozladeniu parametrov. Všetky ostatné funkcie si môžete optimalizovať aj sami a automat nechať úplne stranou. Kameru Sony FDR-AX53B si jednoducho môžete prispôsobiť presne sami sebe.

Určite mnohí zákazníci, ktorí si zakúpia kameru Sony FDR-AX53B s ňou budú pracovať aj v teréne, kde hrozí rozmazanie kvôli nestabilnému povrchu alebo kvôli nevhodným podmienkam. Práve na to je optický stabilizátor obrazu Steady Shot, ktorý dokáže naozaj veľké divy. Táto technológia kompenzuje vibrácie až v piatich smeroch a zaistí vám tak kvalitný výsledok napríklad aj pri behu alebo rýchlej chôdzi po nerovnomernom povrchu. Podobne ako je kamera Sony FDR-AX53B schopná poradiť si s týmto, dokáže toho naozaj omnoho viac. Môžete meniť alebo optimalizovať zaostrenie, expozíciu a farbu pri snímaných objektoch. Stačí si zvoliť funkciu rozpoznania tváre Face Detection a kliknúť na konkrétnu osobu na displeji.

Viete, čo je veľkou výhodou kamery Sony FDR-AX53B? To, že pri nej je úplne jedno či snímate ráno, poobede, v noci alebo za šera. Môžete si zvoliť automatické zaostrovanie alebo manuálne. Všetko si môžete prispôsobiť presne tak, ako potrebujete a nemáte s kamerou žiadny problém. Za pomoci funkcie Night Shot, ktorá využíva infračervené svetlo, zvládnete pohodlne nakrúcať záznam aj v najväčšej tme. Vďaka tomu si môžete byť istí, že máte kvalitné záznamy vždy, keď to budete potrebovať. Pomocou malého krúžku “manul” môžete nastavovať zoom, zaostrenie, expozíciu, čas alebo takisto posun vyváženia bielej. Všetko toto a omnoho viac môžete urobiť jedným malým intuitívnym tlačidlom.

Vysokorýchlostný záznam vo Full HD, prehrávanie vo Full HD, Trimming, Playback pre voľbu špecifickej časti obrazu a prehrávanie vo Full HD vám ponúka kamera Sony FDR-AX53B. A to nie je úplne všetko. Zatiaľ čo vysokorýchlostný záznam využijete napríklad pre spätné pomalé a detailné prehrávanie športových udalostí, prevzorkované rozlíšenie uplatníte vtedy, keď audiovizuálnu snímku budete zdieľať na inom zariadení, ktorý nedosahuje kvalitu 4K ako táto kamera. Funkcia optimalizuje vlastnosti obrazu na prehrávanie vo Full HD režime.

Každá kamera má aj nejaké tie plusové funkcie, ktoré treba využiť. Presne toto má aj kamera Sony FDR-AX53B, ktorá vám ponúka napríklad funkciu časozberu v rozlíšení až 4K, vďaka čomu môžete s touto kamerou vytvoriť voliteľne dlhý záznam podľa nastaveného časového snímania. Funkcia Motion Shot Video vám zas ponúka prehrávanie dramatických sekvencií vrstvených snímok pre následnú analýzu pohybu. Nechýba ani funkcia s názvom Highlight Movie Maker, ktorá všestranne upraví váš videozáznam. Záznamy môžete dokonca ukladať rovno v dvoch formátoch a to súčastne v XAVC S/AVCHD a MP4.

Kamera Sony FDR-AX53B je vybavená takisto aj Wi-Fi modulom, ktorý vám ponúka možnosť zdieľania audiovizuálnych záznamov na sociálne siete a ukladať ich do cloudových úložísk, aby ste si mohli znova vytvoriť miesto na ďalšie snímky. Pokročilá funkcia NFC podporuje neuveriteľne jednoduché zdieľanie dát jediným fyzickým dotykom zariadenia vybaveným touto technológiou. Prístupom k online sieti sa vám tak otvára aj príležitosť živého streamovania prostredníctvom funkcie USTREAM.

Kvalita obrazu je asi najväčšia priorita, no veľmi dôležitá je aj kvalita obrazu. Nová konštrukcia mikrofónu pre Dolby Digital 5.1k dokáže až prekvapivo zreteľne a veľmi čisto zachytávať detaily s minimálnym šumom, pričom máte schopnosť vnímať zvuk v piatich smerových kanáloch, čo vám vytvára pôsobivý priestorový efekt. Na LCD paneli nájdete takisto aj indikátory, ktorých úrovne jednotlivých kanálov priebežne sledujú. Máte k dispozícií funkciu stlmenia vlastného hlavu alebo automatický redukciu šumu vetru. To všetko pre perfektný zvuk v kombinácií s krásnou scenériou.

Určite sa vám stane, že budete chcieť kameru Sony FDR-AX53B prepojiť aj s inými prístrojmi. Na jej tele nájdete miesto pre príslušenstvo a to napríklad rozhranie pre presnom nekomprimovanom obrazovom a zvukom signálne HDMI, konektor diaľkového ovládania, micro USB, stereofónny minikonektor a podporu pamäťovej karty SD a SDHC. Súčasťou balenia máte dobíjajúcu batériu, napájací adaptér a kábel, užívateľskú príručku, HDMI kábel a Micro USB kábel . Za pomoci diaľkového ovládača s funkciou spustenia jedným dotykom môžete z akéhokoľvek smartfónu alebo tabletu veľmi jednoducho ovládať svoju kameru.