Túžite po kvalitnej kamere, ktorá splní všetky vaše očakávania a nebude to len kamera pre začiatočníkov, ale takisto aj pre pokročilých? Potom by ste mali určite staviť aj vy na kamery, ktoré sa predávajú na našom trhu, sú o niečo drahšie, no aj napriek tomu za skvelú cenu. Ponúkajú totižto naozaj veľkú škálu zaujímavých funkcií, ktoré vás určite dostanú a nič iné chcieť nebudete. V dobe plnej rôznej techniky a vymožeností je asi veľmi ťažké ostať v úzadí bez mobilu, fotoaparátu či notebooku. Mnohí doma majú staršie kamery, ktoré už zapadajú prachom a nevedia, čo s nimi. Iní zase uvažujú nad kúpou nejakej novej, pretože tá ich stará ich už omrzela alebo doma nemajú vôbec žiadnu a túžia si zaznamenávať deň za dňom. Ak patríte medzi ľudí, ktorí sa živia nakrúcaním videí alebo sa snažia robiť profesionálnejšie videá, určite by ste mali ísť do kategórie “pokročilých videokamier”, ktoré vám spravia presne taký video záznam, po akom túžite. Dnes máme pre vás recenziu práve na jednu z pokročilých kamier.

Videokamery sú dnes veľmi dôležité na nakrúcanie videí z krásnych dovoleniek, príjemných posedení s priateľmi alebo len z dní, ktoré chcete mať zaznamenané. Kamery sú v dnešnom svete vecou, ktorú by ste mali vlastniť aj vy. Či už nakrúcate videá pre svoju rodinu, alebo sa touto činnosťou živíte, v domácnosti by mala byť aspoň jedna kvalitná kamera, pomocou ktorej si spravíte taký záznam, ktorý si jednoducho prezriete na televízií a stále bude vo Full HD režime. Vďaka takýmto kamerám totižto ohúrite úplne každého, dokonca aj človeka, ktorý sa v tomto smere príliš nepohybuje. Na trhu sa dnes nachádza veľmi veľké množstvo rôznych kamier a fotoaparátov, ktoré by ste si mohli zakúpiť. To môže byť problém pri kúpe a vy ste len zbytočne zmätení. V takomto prípade by ste mali staviť najmä na základné parametre, ktoré vám videokamera ponúka, aby ste vždy nakrútili to najlepšie, čo sa dá.

Značka Sony je značka, ktorú pozná skoro každý z nás. Je rokmi overená, čo znamená, že aj po dlhých rokoch užívania sú jej výrobky stále výkonné a nekazia sa. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal žiaden výrobok, ktorý si zakúpili. Výsledky, ktoré podávajú dané výrobky je jednoducho skvelý. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete technológií a je úplne jedno akách, pretože Sony sa zaoberá naozaj mnohými smermi. Ak však túžite po krásnych video záznamoch, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej kamery mali by ste staviť na  kameru Sony FDR-AX53B, ktorá uspokojila potreby mnohých zákazníkov a zaradila sa medzi najlepšie kamery na trhu. Značka Sony má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri , ktorí túžia po kvalitných záznamoch. Tieto záznamy však nechcú ukázať len okolitému svetu na sociálnych sieťach, ale takisto aj svojim priateľom a rodine. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve kamera Sony FDR-AX53B vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojich videí určite budete vyžadovať.

Spoločnosť Sony si pri výrobe pokročilej kamery Sony FDR-AX53B dokazuje to, že dokáže ponúknuť kamery, a nielen tie, aj profesionálom a nielen amatérom a ľuďom, ktorí začínajú s nakrúcaním. Video záznamy môžete nakrúcať v najvyššej kvalite, ktorou je UltraHD = 4K. Takouto kvalitou dokážete zaznamenať aj tie najdrobnejšie, na prvý pohľad, nezachytiteľné maličkosti a aj pocity, ktoré túžite zachytiť. Pomocou kamery Sony FDR-AX53B jednoducho zachytíte bežné dni, oslavy narodenín, svadby alebo aj športové prenosy. Nikdy sa nestane, že by ste niečo nestihli.

Videokamera Sony FDR-AX53B predstavuje naozaj špičkový a profesionálny prístroj, ktorý vám ponúka ten najlepší a maximálny dôraz na kvalitu obrazu. O vysokej úrovni nehovoria len funkcie, ktoré ponúka, ale takisto aj snímač CMOS Exmor R spolu s technológiou prevráteného snímača. Všetko dopĺňa aj objektív Zeiss Vario-Sonnar T, ktorý dokáže zachytiť pozoruhodné detaily v rozsahu od širokouhlého záberu až po teleobjektív. Zásluhou extra nízkeho rozptylu je zachované autentické tieňovanie a presná reprodukcia farieb, ktorá je podporená aj špeciálnym viacvrstvovým povlakom s názvom Zeiss T, ktorý zabraňuje odleskom a nežiaducim obrazom. Môžete si byť tak istí, že vždy a za každých okolností máte ten najlepší obraz, aký môžete mať.

Videokamera Sony FDR-AX53B je vybavená naozaj perfektným LCD displejom, ktorý je veľký 7,5 cm a obrazovkou Xtra Fine so schopnosťou rozlíšiť 921 600 pixelov v doprovode spolu s farebným hľadáčikom s rozlíšením až 1 555 200 pixelov. Práve kvalitný a veľký displej je veľmi dôležitý, aby ste vedeli, čo sa vlastne nakrúca a takisto aby ste si mohli pozrieť, čo ste vlastne nakrútili. Ak chcete teda priebežne monitorovať kvalitu nakrúcaného materiálu a predísť tak neúmyselnému rozostreniu, máte k dispozícií ideálne podmienky. Nič vám neunikne a nikdy sa nestane, že by ste mali rozostrený video záznam, ktorý by ste nemohli použiť. Všetko podstatné zariadite dotykom prstu po povrchu displeja. K dispozícií je pochopiteľne aj funkcia ovládania jasu a technológia White Magic, ktorá využíva okrem klasických RGB pixelov aj pixely biele, vďaka čomu bude obsah displeja skvelo viditeľný aj za jasného denného svetla. Displej je výklopný vďaka čomu si môžete natáčať úplne všetko aj bez problémov, že by ste na displej nedovideli.

Zatiaľ čo Full HD je v sortimente videokamier úplne normálnym štandardom, Ultra HD je niečo, čo sa nachádza len v niektorých výrobkoch. Model Sony FDR-AX53B je presne ten, v ktorom sa tento režim nachádza. Mimoriadne citlivý snímač CMOS Exmor R typu 1/2,5 ponúka záznam v kvalite Ultra HD (3840 x 2160 bodov), čo je dokonca štyrikrát viac, ako Full HD štandard. Nikoho potom neprekvapí, že kamera je schopná vyrovnať sa s rôznymi podmienkami na prácu, aj keby máte zlé osvetlenie.

Pomocou kamery Sony FDR-AX53B môžete nakrúcať aj športové zápasy alebo objekty, ktoré sa pohybujú veľmi rýchlo a v značnej vzdialenosti, ako napríklad zver. Aby ste všetko bravúrne zvládli, máte k dispozícií aj objektív s 20násobným optickým zoomom, ktorý sa o všetko postará. Ak by vám to nestačilo, môžete pokračovať s ďalším, klasickým zoomom, ktorý dosiahne až 250násobné zväčšenie! Širokouhlý 28 mm objektív podporuje videozáznam aj vtedy, keď nie je dostatok miesta.

Veľmi dôležité pri všetkom je aj rýchla reakcia, kedy je veľmi dôležité rýchlo otvoriť snímač a pracovať. Práve pre tieto prípady bol navrhnutý rýchly a inteligentný systém automatického ostrenia s detekciou kontrastu. Bravúrne sa tak prispôsobuje situácií a dokáže predvídať rozsah AF, minimalizovať pohyb objektívu, zlepšovať odozvu a podobne. Presné snímanie objektu ide zaistiť aj klepnutím na jeho pozíciu na LCD obrazovku, čím ju prakticky uzamknete a zabránite rozladeniu systému. Všetky funkcie si však môžete optimalizovať sami a automat tak nechať preč. Je len na vás, kedy budete potrebovať kameru a nakrúcať dôležité záznamy.

Ak pracujete v teréne a hrozí rozmazanie kvôli trasúcej ruke alebo nestabilnom povrchu, optický stabilizátor obrazu Steady Shot dokáže naozaj veľké divy. Technológia kompenzuje aj vibrácie v piatich smeroch a zaistí aj kvalitný výsledok napríklad aj pri behu alebo pri rýchlej chôdzi. Podobne ako si kamera Sony FDR-AX53B dokáže poradiť so zaostrením, dokáže si poradiť aj s expozíciou a farbou u snímaných objektov. Stačí, keď si zvolíte funkciu rozpoznania tváre Face Detention a kliknete na konkrétnu osobu na displeji.

Pri kamere Sony FDR-AX53B nie je problém snímanie ráno, večer, popoludní a ani za zlého počasia. S funkciou Nightshot, ktorá využíva infračervené svetlo zvládnete pohodlne fotografovať aj v tej najhoršej tme. Ak si chcete užiť maximálnu slobodu, využijete nenápadný intuitívny krúžok “manuál”, ktorý sa nachádza na tele zariadenia. Dokážete s ním úplne všetko, čo potrebujete. Nastavíte si zoom, zaostrenie, expozíciu, clonu, expozičný čas alebo aj napríklad posun vyváženia bielej. Vysoko rýchlostný záznam vo Full HD, prehrávanie vo Full HD s prevzorkovaním rozlíšenia, Trimming Playback pre voľbu špecifikácie časti obrazu a jej prehrávanie vo Full Hd. Všetko toto a omnoho viac ponúka videokamera Sony FDR-AX53B. Zatiaľ čo vysokorýchlostný záznam využijete napríklad pre spätné pomalé a detailné prehrávanie športových udalostí, prevzorkovávané rozlíšenie uplatníte vtedy, keď audiovizuálne snímky budete zdielať do iného zariadenia, ktoré nedosahuje kvalitu 4K. Funkcia optimalizuje vlastnosti obrazu pre prehrávanie vo Full HD.

Aká by to bola kamera, kedy by vám neponúkla tie najlepšie a nadpriemerné možnosti? Nejde len o funkciou časozberu v rozlíšení 4K, ale takisto aj veľmi dlhé záznamy podľa nastaveného časového snímania, ako napríklad funkcia Motion Shot Video, s ktorou prehrávate dramatické sekvencie vrstvených snímkov pre následnú analýzu pohybu alebo Highlight Movie Maker, všestranne založenú funkciu na úpravu videozáznamov. Tieto záznamy môžete ukladať aj v dvoch formátoch a to XAVC S/AVCHD a MP4).

Videokamera Sony FDR-AX53B je vybavená Wi-Fi modulom, vďaka čomu ponúka možnosť zdieľať audiovizuálne záznamy na sociálnych sieťach, ukladať ich do cloudových úložísk a využívať ďalšie funkcie v rámci užívateľského komfortu. Pokročilá funkcia NFC podporuje neuveriteľne jednoduché zdieľanie dát jedným fyzickým dotykom. Prístup k online sieti ponúka takisto príležitosť živého streamovania prostredníctvom funkcie USTREAM.

Aj napriek tomu, že je kamera Sony FDR-AX53B zameraná na kvalitu obrazu, nová konštrukcia mikrofónu Dolby Digital 5.1k dokáže prekvapivo zreteľne a čisto zachytávať zvukové detaily s minimom šumu, pričom schopnosť vnímať z piatich smerových kanálov prináša vo výsledku pôsobivý priestorový efekt. Na LCD panela nájdete indikátory, ktorých úrovne jednotlivých kanálov priebežne sledujú. Nechýbajú ani funkcie stlmenia vlastného hlasu alebo automatická redukcia šumu vetra.

Chcete kameru prepojiť s inými prístrojmi? Na jej tele nájdete miesto na príslušenstvo, rozhranie pre prenos nekomprimovaného obrazového zvuku a zvukového signálu HDMI, konektor diaľkového ovládania Micro USB, stereofónny minikonektor a podporu pre pamäťové karty SD a SDHC. Kamera Sony FDR-AX53B je jednoducho vhodná pre úplne každého!