Videokamery sú dnes veľmi dôležité na nakrúcanie videí z krásnych dovoleniek, príjemných posedení s priateľmi alebo len z dní, ktoré chcete mať zaznamenané. Kamery sú v dnešnom svete vecou, ktorú by ste mali vlastniť aj vy. Vďaka nim totižto viete zachytiť všetky momenty, nakrútiť kratšie videá alebo len tak vyskúšať nejaké zaujímavé efekty, ktoré by ste neskôr mohli zúžitkovať. Mnohí sa dnes živia nakrúcaním videí na sociálne siete a je to zároveň aj ich koníčkom, ktorý radi robia.  Mnohí si myslia, že videokamery dnes nepotrebujú, pretože kvalitné fotoaparáty v mobiloch ich dokážu nahradiť. Pravdou však je, že kamery sa nedajú dnes len tak zameniť za fotoaparáty, zrkadlovky alebo mobily. Ak chcete krásne video záznamy, musíte mať aj kvalitné videokamery, ktoré vám nakrútia úplne všetko, čo potrebujete. Túžite aj vy po krásnych záberoch a videách, ktoré si budete pripomínať aj niekoľko rokov po dovolenke? Určite by ste mali staviť na kvalitnú kameru, ktorá vám spraví dych berúce zábery, nádherné videá a dokonca aj snímky! Uložte si svoje spomienky vo forme kvalitných Full HD videí, ktoré si budete neskôr prehrávať na svojom notebooku, počítači alebo dokonca na televízore. Všetko je možné, len potrebujete kvalitné zariadenie!

Na trhu sa dnes nachádza veľmi veľké množstvo rôznych kamier a fotoaparátov, ktoré by ste si mohli zakúpiť. Samozrejme, dôležitá je cena a takisto aj dizajn, no určite by ste sa mali rozhodovať podľa viacerých faktorov ako napríklad rozmery, váha či veľkosť LED displeja. Každý parameter je dôležitý a podľa neho si tak môžete vybrať kameru, ktorá vám sadne presne ako uliata. Mnohokrát sa totižto stáva, že ľudia si vyberajú kamery podľa toho, ako vyzerajú alebo práve naopak, podľa parametrov, no neskôr im dizajn nevyhovuje a tak stále hľadajú niečo nové. Ak aj vy túžite po kamere, ktorá by spĺňala všetky kritériá, najprv si ich musíte sami zadať. Keď nakoniec niečo takéto budete mať, sami si na trhu vyberiete tú najlepšiu, ktorá vám do rúk sadne ako uliata. Nezabúdajte však ani na účel, kvôli ktorému si kameru kupujete. Inú si kúpi človek, ktorý potrebuje nakrúcať videá na sociálne siete ako človek, ktorý má rodinu a potrebuje kameru skôr na rodinné nahrávky a spomienky.

Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Všetci zákazníci sú spokojní s výberom, pretože ani jedného z nich nesklamal výsledok. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť na kameru Canon LEGRIA HF R76, ktorá patrí medzi tie najlepšie kamery na trhu a radí sa medzi výrobky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov. Značka Canon má totižto naozaj veľmi veľa fanúšikov, ktorí nie sú len profesionáli, ale takisto aj amatéri, ktorí potrebujú spraviť kvalitné snímky a nahrávky, a ukázať ich svetu napríklad na sociálnych sieťach. Nádherné zábery sa tak potom tešia veľkej obľube. Práve kamera Canon LEGRIA HF R76 vám ponúka veľký pokrok, ktorý od svojich fotografií určite budete vyžadovať.

Videokamera Canon LEGRIA HF R76 je ako stvorená do rodín, ktoré majú deti. Ponúka totižto funkcie, ktoré uplatníte práve pri vzťahu k malým deťom. Súvisí s tým najmä skutočnosť, že zariadenie je malé, má nízku hmotnosť, jednoducho sa ovláda a nepotrebujete pri tom žiadne dlhé návody a príručky. Nepotrebujete ani žiadne špeciálne schopnosti. Kameru Canon LEGRIA HF R76 stačí vziať do rúk a začať kamerovať. Je elegantná, zábavná a ľahká. Charakteristická je aj veľkou dotykovou LCD obrazovkou, na ktorej uvidíte úplne všetko, čo potrebujete a čo nakrúcate alebo nakrútite. Displej disponuje rozlíšením 230 000 pixelov a reaguje aj na tie najmenšie dotyky prstov, vďaka čomu tak odpadá nutnosť klasických tlačidiel na mnohé funkcie. Stačí vám len minimalistický displej, na ktorom nájdete úplne všetko, čo potrebujete.

Prvotriedny objektív kamery Canon LEGRIA HF R76 poskytuje až 57 násobný zoom a nezaostáva takisto ani jeho optická varianta, ktorá ponúka 32 násobný zoom. S pomocou týchto objektívov zachytíte aj tie najlepšie a najdrobnejšie detaily, ktoré by ste za pomoci inej kamery nedokázali. Takisto vám kamera Canon LEGRIA HF R76 ponúka optický stabilizátor obrazu, ktorý je veľmi inteligentný a ponúka takisto pokročilý dynamický režim. Vtedy, keď budete nakrúcať v statickej polohe alebo v pohybe, vždy bude video bez rozmazania a vaše videá budú naozaj veľmi kvalitné. Luxusná práca vás čaká nielen pri nakrúcaní, ale takisto aj pri samotnej práci s videom. CMOS snímač typu 1/4,85 ponúka niekoľko režimov kvality záznamu, pričom najvyšší zodpovedá až Full HD (1920 x 1080 pixelov). Vďaka takémuto výkonu budete mať to najlepšie, čo kamera môže ponúknuť. Všetky videá sa ukladajú na formát MP4 a AVCHD.

Každý, kto chce nakrúcať video záznamy sa zaujíma najmä o kvalitu obrazu a len málokomu záleží na zvuku. To príde až neskôr, keď si vyberáte už úplne presný model. Kamera Canon LEGRIA HF R76 však nie je len kamerou, ktorá nakrúca video záznamy a nemá dobré zvukové zariadenie. Všetky nahrávky vznikajú najmä kvôli tomu, aby ste mali pekné spomienky s dobrým zvukom. K dispozícií máte až päť režimov scén, ktoré automaticky optimalizujú nastavenia zvuku tak, aby zodpovedal snímanej realite. Zvuk je dvojkanálový a vybavený technológiou Dolby Digital, ktorá patrí medzi tie najlepšie. Spolu s obrazom sa ukladá na pamäťovú kartu SD, SDHC a SDXC. Takisto máte aj integrovanú flash pamäť s kapacitou až 16 GB.

Výhodou kamery Canon LEGRIA HF R76 je takisto aj to, že má naozaj veľmi veľa režimov pre rozvoj vašej tvorivosti. Práve vďaka tejto kamere sa stanete kameramanom rodiny a užijete si s ňou naozaj veľmi veľa zábavy. Spolu s kamerou získavate aj širokú ponuku kreatívnych režimov. Dramatické efekty ako napríklad spomalený alebo zrýchlený pohyb sú len začiatok. Všetko je prispôsobené tak, aby ste si prišli na svoje. Filmy môžete takisto ľubovoľne dopĺňať zábavnými efektami použitím dekorácií, prednastavenými expozíciami alebo filtrami pre filmový vzhľad. Ak máte doma napríklad malé detičky, oceníte režim “deti”, ktorý dokáže triediť filmové záznamy do albumov až pre tri deti. Súbežne tak môžete nakrúcať a fotiť aj fotografie.

Kamera Canon LEGRIA HF R76 vám ponúka aj také veci, ktoré iné kamery nemajú. Ak radi zdieľate svoje videá alebo fotografie s priateľmi, tešiť sa môžete na vstavanú Wi-Fi a NFC technológiu, ktorá umožňuje snímanie na ďaľku, prehrávanie prostredníctvom prehliadaču alebo prinášajú aj rôzne funkcie pomocou internetu. Na tele videokamery máte aj konektor pre slúchadlá a výstup Hi-Speed USB alebo AV. Samozrejmosťou je aj minikonektor HDMI, vstavaná nabíjačka a statívový závit.