Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.
A medzi základné parametre patrí napríklad aj umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu.
Súpravou myslíme jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička.
Ďalej je dôležitý aj typ umývačky. Existujú také, ktoré majú šírku 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Beko DFS28130W, ktorú si určite zamilujete.

Kvalitná umývačka, ktorá šetrí energie a prírodu

Domáce práce sa radia medzi tie najhoršie, s ktorými sa človek často potýka. Práve preto, ak si aj vy chcete užiť chvíle s rodinou a chcete sa zbaviť starostí s čistením a umývaním riadu, jednoducho si zaobstarajte pomocníka, ktorý sa o všetko postará. Do kategórie týchto pomocníkov sa radí aj umývačka Whirlpool WSFO 3O23 PF X, ktorá má síce šírku len 45 cm, no aj tak ponúka dostatok miesta pre umytie všetkého, čo potrebujete. Na jedno umytie pojme až 10 jedálenských súprav a zbaví vás starostí.

Umývačka riadu Whirlpool WSFO 3O23 PF X sa radí do energetickej triedy A++, čo znamená, že patrí medzi najúspornejšie umývačky riadu. Jeden cyklus tak spotrebuje len 9 litrov vody a vy sa tak môžete tešiť, že vám ušetrí váš rodinný rozpočet. V porovnaní s ručným umývaním sa spotreba vody tak výrazne znižuje a vy šetríte aj prírodu. A to je skvelý pocit, no nie?

Dizajn

Ako vlastne vyzerá táto umývačka? Na prednej časti nájdete intuitívny ovládací panel, na ktorom sa naučíte veľmi rýchlo pracovať. Je to naozaj jednoduché a zvládne to úplne každý. Prostredníctvom tohto panelu si navolíte jeden zo siedmich programov, ktoré máte v ponuke. Ak si však neviete vybrať, môžete to nechať na umývačku, ktorá si s tým ľahko poradí. Je totižto vybavená špeciálnou technológiou, ktorá pracuje na báze senzoru umiestneného v umývačke. Tento senzor monitoruje stupeň znečistenia a automaticky tak upravuje priebeh programu tak, aby spotreba vody a energie bola čo najnižšia. Pritom však zanecháva kvalitný výsledok.

Pre veľmi zašpinený riad využijete patentovanú technológiu Power Clean, ktorá riad umyje vysokým tlakom prúdiacim zo zadných trysiek. Spotrebič takisto umožňuje zónové umytie iba horného alebo spodného koša. Nechýba ani funkcia odloženého štartu, ktorá je veľmi obľúbená. Vďaka nej môžete umývanie odložiť až o 24 hodín.

A čo dizajn umývačky? Ten je úplne klasický, jednoduchý a pritom veľmi štýlový. Hodí sa do každej domácnosti, v ktorej panuje akýkoľvek štýl zariadenia. Či už máte zariadenú kuchyňu do minimalistického a moderného štýlu alebo skôr holdujete vintage štýlom, umývačka bude ako stvorená pre vás.

Chod

Vďaka nízkej hlučnosti, ktorá je len 48 dB, si môžete byť naviac istí, že vás chod umývačky Whirlpool WSFO 3O23 PF X nebude určite rušiť. Vďaka jej tichému chodu si môžete pokojne pozrieť svoj obľúbený film alebo seriál bez toho, aby vás spotrebič rušil.

Na to, aby mohla umývačka správne fungovať, potrebuje aj správnu údržbu a niektoré prísady, ktoré jej pomáhajú. Medzi to patrí napríklad soľ do umývačky riadu alebo leštidlo. O všetkom ste informovaní pomocou indikátorov, ktoré sa na umývačke nachádzajú. Pomocníkom je aj LED displej, na ktorom uvidíte úplne všetko.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Značka vznikla v roku 1911, no na Slovensko sa dostala až v roku 1991, kedy bola podpísaná zmluva o založení budúceho spoločného podniku na výrobu práčok v Poprade pod názvom Whirlpool Tatramat medzi bývalým československým podnikom Tatramat a celosvetovou korporáciou Whirlpool. Od začiatku pôsobenia získala spoločnosť Whirlpool viacero ocenení, ako „Best in Europe“ v súťaži Trade Partners Satisfaction, titul „Najlepší exportér“, „Zamestnávateľ ústretový k rodine v kategórii Rovnosť príležitostí žien a mužov“, „Firma roku“, „Via Bona“, „Dodávateľ roka“ udeľované obchodným združením Euronics.