Umývanie riadu je už zastaralá činnosť v domácnosti, ktorú nerobí takmer nikto. Mnohí ľudia jednoducho pracujú príliš veľa na to, aby mali čas stráviť mnoho zo svojho času ešte v kuchyni, kde okrem prípravy jedla, musia aj všetko po sebe umývať. Ak máte doma umývačku, ktorá už dosluhuje alebo ste ju doma vôbec nemali a potrebujete nejakú novú? Určite by ste si mali vybrať niečo, čo splní všetky vaše požiadavky. Výkonné umývačky riadu však vedia nielen perfektne vyčistiť všetok riad, ale takisto ho aj vysušiť a ponúknuť vám veľké množstvo programov, ktoré si zamilujete hneď na prvé vyskúšanie. Dokážu vám skvelo pomôcť pri každodennej činnosti a spravia všetko, čo potrebujete bez toho, aby ste sa nejako dlho museli učiť na nich pracovať. Ich ovládanie je totižto veľmi jednoduché a intuitívne, vďaka čomu môžete hneď po kúpení umývačky odhodiť všetky letáky alebo nejaké brožúry, ktoré k baleniu vždy dostávate. Umývačka riadu je niečo, čo by vám doma nemalo chýbať, pretože vám dokáže pomôcť v mnohých smeroch a takisto aj ušetriť omnoho viac času, ako si možno myslíte. Tieto spotrebiče sú vec, ktorá sa dá použivať každý deň niekoľkokrát bez toho, aby ste sa báli o veľkú spotrebu alebo opotrebenie výrobku. Na trhu dnes nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých výrobkov, na ktoré by ste určite mali staviť, pretože nielen perfektne pracujú, ale rovnako aj dobre vyzerajú. Je len na vás, aký zo spotrebičov si vyberiete, no nikdy výber nepodceňujte, pretože je to jedna z tých najdôležitejších vecí. Ak si totižto hneď na začiatku správne vyberiete, nikdy to nebudete ľutovať a vaša umývačka s vami bude niekoľko dlhých rokov, možno aj desiatky.

Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku môžete myslieť. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia\. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo. Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte. Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu. A medzi základné parametre patrí napríklad umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu. Súprava je jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička. Ďalej je to typ umývačky so šírkou 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

O značke

Značka Whirlpool patrí medzi kvalitné a veľmi známe značky, ktoré ponúkajú spotrebiče do všetkých kuchýň a kúpeľní. Okrem toho je aj  jednou z najlepších značiek na trhu, ktoré ponúkajú kvalitné výrobky. Po celom svete existuje viac ako desaťtisíce spokojných zákazníkov, ktorí by výrobky od značky Whirlpool nevymenili. Ste medzi nimi aj vy? Ak nie, môžete byť! Na trhu nájdete pod touto značkou mnohé spotrebiče, ktoré majú za úlohu pomôcť vám v každodennom živote a urýchliť si tak prácu, ktorú by ste inak robili veľmi dlho. Rovnako si môžete pomôcť a pri niektorých prácach nechať robiť len spotrebič. Dnes máme pre vás recenziu na skvelú umývačku riadu Whirlpool ADP 422 IX, ktorá sa radí medzi najlepšie na trhu. Vyskúšajte ju aj vy a uvidíte, že budete nadmieru spokojní so všetkým, čo vám ponúkne.

Umyje všetko

Hľadáte kvalitnú umývačku, ktorá by v kuchyni mohla byť len pre vás a vždy by dokázala poňať všetko, čo jej dáte umyť? Predstavujeme vám teda voľne stojacú umývačku Whirlpool ADP 422 IX, ktorá sa radí medzi tie najlepšie a ponúka vám zaujímavé funkcie, ktoré si zamilujete. Medzi ne patrí sedem umývacích programov a tri teploty. Okrem toho, že ponúka šiesty zmysel, ktorý vyberie ten najoptimálnejší umývací cyklus pre vás podľa znečistenia riadu, dokáže si poradiť s úplne všetkým druhom riadu. Hodí sa najmä tam, kde je v kuchyni menej priestoru, pretože je veľmi úzka. Má totižto len 45 cm na šírku. Na jedno umytie pojme 10 sád riadu, vďaka čomu sa radí medzi umývačky, ktoré sú vhodné pre stredne veľké rodiny. Aby sme nezabudli, pracuje vo veľmi úspornej energetickej triede A++.

Šiesty zmysel

Zastavme sa pri šiestom zmysle. Čo to vlastne je? Vo vnútri umývačky Whirlpool ADP 422 IX sa nachádzajú senzory, ktoré zisťujú, ako je riad, ktorý do nej vkladáte, špinavý. Podľa tohto šiesty zmysel za pomoci senzorov nastaví ideálny umývací cyklus, ktorý však vy môžete pokojne zmeniť, podľa seba. Podľa potreby si umývačka sama riadi aj činnosť zadných ostrekovacích trysiek a vždy spotrebuje len potrebné množstvo vody, energie a času. Spolu s technológiou šiesteho zmyslu dosiahne úspory až 50%.

Programy a funkcie

Pre umývanie si môžete vybrať zo siedmych programov a troch teplôt, čo vám dáva úplne slobodný výber, ktorý je len na vás. K dispozícií je takisto aj praktický, jednohodinový program pre denné umývanie bežne špinavého riadu iba za jednu hodinu. Využiť však môžete aj praktickú funkciu odloženého štartu o jednu až o 24 hodín, aby ste mali po príchode z práce všetko poriadne umyté a čisté. Stačí tak vložiť všetok špinavý riad a zapnúť odložený štart.

S funkciou Multi-Tablet si môžete nastaviť, či použijete tablety 4 v 1, 3 v 1, 2 v 1 alebo bežný čistiaci prostriedok. Tak budete mať zabezpečené tie najlepšie výsledky umývania, pretože aj umývačka bude vedieť, aký prostriedok práve používa. Správne fungovanie vám zaistia aj LED kontrolky, ktoré pri použití bežného umývacieho prostriedku signalizujú potrebu doplnenia soli alebo leštidla. Pri voľbe tablet nebudú túto potrebu doplnenia oznamovať.

Pri umývačke môžete využiť aj praktickú možnosť výškového nastavenia horného koša. Vynímateľný košík na príbory je umiestnený v spodnom koši. Proti pretečeniu je umývačka vybavená hadicou s dvojitým plášťom, ktorý mechanicky uzatvorí prívod vody pri úniku do vnútrajšieho plášťa. Samovyvažovacie dvierka zostanú vždy otvorené v polohe, akú potrebujete.