Umývačky riadu už dávno nepatria medzi spotrebiče, ktoré by malo len pár domácností. Sú to plnohodnotné výrobky, ktoré by ste nemali za žiadnu cenu podceňovať. Majú mnoho výhod, ako napríklad nízka spotreba energie, nízka spotreba vody a ušetrenie času. Dnes už len málo ľudí vo svete umýva riad v rukách, pretože je to nielen strata času, ale takisto aj energie. Či už bývate vo veľkej domácnosti alebo len sami, určite sa vám zíde nejaký, aj keď len ten najmenší druh umývačky, ktorý sa dá veľmi jednoducho používať. Mnohé umývačky sú dnes spravené tak, aby sa dali intuitívne ovládať bez zbytočného študovania materiálov či iných listín, ktoré k produktom dostávate. Všetky náklady, ktoré za umývačku dáte pri kúpe teraz sa vám veľmi rýchlo vrátia naspäť pri šetrení peňazí za energie, vodu alebo aj váš čas. Mnohé umývačky riadu dnes jednoducho môžete aj zabudovať a nebudú vám tak zbytočne zavadzať v kuchyni. Tie najmodernejšie spotrebiče totižto dokážu vytvoriť z vašej kuchyne celok a krásnu miestnosť, do ktorej sa budete vždy veľmi radi vracať a bude sa vám v nej perfektne variť alebo piecť. Aj pri takýchto úkonoch vám umývačka veľmi dobre poslúži, pretože umyje za vás každú jednu šálku, lyžičku či každý jeden tanier, ktorý zašpiníte. Je len na vás, či budete ďalej umývať riad v rukách, ale to necháte na umývačke, ktorá sa môže spustiť aj tesne predtým, ako prídete a keď budete doma, už len vyložíte čistý riad, ktorý bude voňať a budete si naň s radosťou nakladať jedno. Stavte aj vy na umývačky riadu, ako to urobilo už mnoho rodín.

Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku môžete myslieť. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia\. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo. Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte. Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu. A medzi základné parametre patrí napríklad umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu. Súprava je jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička. Ďalej je to typ umývačky so šírkou 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Umývanie a sušenie v jednom

Ručné umývanie riadov a následné skladovanie tohto riadu na sušenie je mnohokrát len zbytočnou stratou času. Máte pocit, že vaša kuchyňa nie je nikdy čistá a podľa vašich predstáv, pretože máte všade čistý alebo špinavý riad? Všetko toto vám vyrieši umývačka riadu Goddess DTC656MW8, ktorá sa hodí predovšetkým do menších domácností alebo jednotlivca.

Úsporné umývanie

Stolná umývačka riadu Goddess DTC656MW8 je zaradená do úspornej energetickej triedy A+, takže vám ušetrí značnou čiastku peňazí za elektrinu. Ročná spotreba energie činí 174 kWh, spotreba vody 1820 litrov. Vysoká je takisto aj účinnosť umývania a sušenia, pretože oboje patria do triedy A. Zvládne teda pohodlné umývanie až šiestich sád riadov a jej malé rozmery vám umožňujú umiestnenie aj do tej najmenšej kuchyne.

Pri stolnej umývačke Goddess DTC656MW8 sa nemusíte obávať, že by pri poruche vytopila váš priestor ako napríklad kuchyňu, pretože je vybavená poistkou proti pretečeniu. Umývačka sa ani pri umývaní veľmi znečisteného riadu neupcháva, pretože je v nej nainštalovaný samočistiaci nerezový mikrofilter. Správnu výľku aj polohu zariadenia zaistia nastaviteľné nožičky.

Funkcie

A aké funkcie vám umývačka riadu Goddess DTC656MW8 ponúka? Funkcií je spolu šesť, z ktorých si určite vyberiete presne ten, ktorý sa vám bude páčiť. Umývačka vám poskytuje dostatočný výber najvhodnejšieho spôsobu umývania jednotlivých druhov riadu. Medzi programy patria napríklad umývanie bežného umývania, rýchle umývanie, ECO program, umývanie skla, program 90 minút, intenzívne umývanie. Nízku hlučnosť umývačky, ktoré je len 49 dB vás nebude nikdy vyrušovať napríklad pri spaní, pozeraní televízie alebo počúvaní hudby. Nechýba ani funkcia možnosti odloženého štartu o 2, 4, 6 alebo 8 hodín.

Stolná umývačka riadu Goddess DTC656MW8 umyje až šesť jedálnych súprav a má šírku len 55 cm, vďaka čomu sa vám hodí naozaj do každej jednej kuchyne a šetrí každý jeden priestor, či už bývate vo veľkom alebo malom byte či dome.