Umývačka riadu je jedným z najlepších spotrebičov, ktorý pomáha šetriť vodu aj energiu. Okrem toho má mnohé ďalšie výhody a benefity, ktoré rozhodne oceníte. Či už potrebujete nový model, pretože ten starý sa vám pokazil, alebo plánujete kúpu svojej prvej umývačky, je potrebné počítať s tým, že na trhu sa stretnete s mnohými značkami a typmi.

Pri nakupovaní umývačiek sa stretnete s mnohými modelmi. Tie sa od seba odlišujú cenou, značkou, prevedením, funkciami a mnohými ďalšími parametrami. Ešte predtým, ako si jeden z modelov vyberiete, zistite, či poskytuje presne to, čo od neho vyžadujete. My sme pre vás do dnešnej recenzie vybrali model od jednej z najobľúbenejších značiek na trhu. 

Rýchly náhľad

Voľne stojaca umývačka riadu ETA 339290010 patrí medzi veľké modely, ktoré na jedno umytie dokážu poňať až 14 súprav riadu. To znamená, že sa hodí nielen do stredne veľkých, ale taktiež do veľkých rodín. Má veľa zaujímavých funkcií a programov, ktoré rozhodne využijete.

Výhodou umývačky ETA 339290010 však nie je len to, že má množstvo programov, ale taktiež to, že je vysoko úsporná. Radí sa totižto do skvelej energetickej triedy označenej A+++. Ušetrí vám okrem vody aj energie. Zaujal vás tento model a chceli by ste o ňom vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu ďalej.

Dizajn 

Dizajn je dôležitým parametrom, ktorý by ste nemali pri umývačkách prehliadať. Niektoré z nich môžete jednoducho zabudovať do kuchynskej linky, iné budú dopĺňať vašu kuchyňu rovnakým spôsobom, ako to robí práčka v kúpeľni.

Umývačka ETA 339290010 patrí medzi modely, ktoré nie sú zabudované. Bude ju vidno, a preto je potrebné, aby bola štýlová. Dizajnu sa však v tomto prípade netreba báť, pretože ETA vybavila umývačku pekným minimalistickým dizajnom. Ten sa bude hodiť do každej kuchyne, nehľadiac na jej zariadenie.

Kovové prevedenie môže mať jednu menšiu nevýhodu – rýchlo sa zašpiní. Umývačka ETA 339290010 je však potiahnutá špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá sa stará o to, aby ste na nej nezanechávali odtlačky. A v prípade, že by sa niečo také stalo, stačí ju len pretrieť vlhkou handričkou.

Vrchnej časti umývačky dominuje ovládací panel, na ktorom nájdete všetky tlačidlá a displej. Práve displej je veľkou výhodou, vďaka ktorému vždy viete, aký program je nastavený a koľko minút bude trvať, kým skončí.

V rámci dizajnu je potrebné spomenúť aj to, aká je umývačka veľká. Rozmery sú rozhodujúce. Model ETA 339290010 je na tom takto:

 • šírka: 59,8 cm 
 • výška: 84,5 cm
 • hĺbka: 61,0 cm
 • hmotnosť: 45,5 kg

Spotreba 

Spotreba je najdôležitejším parametrom, ktorý by ste pri nákupe mali sledovať. To, akú spotrebu má daný model, zistíte pomocou energetickej triedy. Najlepšia je A+++, no rozpočet nezruinujú ani triedy A++, A+ alebo A. Vyhnite sa spotrebičom v triede B alebo dokonca C.

Výhodou umývačky ETA 339290010 je najmä to, že sa radí do energetickej triedy A+++. Tá je zároveň aj tou najlepšou. Pomáha šetriť nielen vodu, ale aj celkovo energie.

Odhadovaná ročná spotreba vody činí len 2800 litrov. V prípade nákladov je to za rok len 55 €, za 5 rokov 277 € a za 10 rokov 555 €. Pri porovnaní umývačky s inými modelmi si môžete všimnúť, že ušetríte desiatky až stovky eur.

Kapacita 

Kým kapacita rúr alebo mikrovlniek sa udáva v litroch, pri umývačkách sa stretnete s počtom jedálnych súprav. Menšie rodiny si vystačia s umývačkou, ktorá na jedenkrát umyje 5 – 7 súprav, väčšie rodiny by sa mali poobzerať po väčšom spotrebiči s kapacitou aspoň 12 – 15 súprav. Ako je na tom umývačka ETA 339290010?

ETA 339290010 patrí k veľkým umývačkám vhodným do stredne veľkých a veľkých rodín. Poskytuje kapacitu 14 súprav riadu. Jednoducho do nej môžete vkladať taniere, misy či dokonca hrnce a panvice. Spotrebič je však vhodný aj na poháre alebo šálky. Poskytuje totižto šetrné programy.

Funkcie a programy 

Základom každej umývačky sú funkcie a programy, ktoré sa starajú o váš riad. Niektoré modely ich majú viac, iné menej. Je dobré, ak vaša umývačka má aspoň 3 – 4 odlišné programy.

Model umývačky ETA 339290010 poskytuje 8 prednastavených programov, ku ktorým sa radia:

 • auto
 • intenzívny
 • normálny
 • ECO umývanie
 • sklo
 • rýchly
 • 90 min
 • pred umytie

Výber je široký. S istotou si tak zvolíte presne ten program, ktorý potrebujete.

Umývačka má taktiež nejaké doplnkové funkcie, ku ktorým sa radia:

 • Extra sušenie
 • Extra čistenie

Aquastop je špeciálna poistka, ktorá sa stará o to, aby v prípade nesprávneho zapojenia vody či iného problému, nevytopila kuchyňu. Dokáže zastaviť prívod vody.

Dvojzónové umytie sa stará o to, aby vyčistilo každú nečistotu. Ostrekovanie funguje v troch rovinách a umyje aj tú najzaschnutejšiu nečistotu, ktorá by na príbore alebo tanieri mohla zostať.

V balení s umývačkou získate aj špeciálnu príborovú zásuvku. Do nej môžete vložiť všetky príbory bez toho, aby sa počas umývania posúvali zo strany na stranu. Táto zásuvka sa taktiež postará o to, aby boli príbory správne vyčistené.

Pre každého, kto si rád plánuje celý deň, je tu odložený štart v rozmedzí od 1 – 24 hodín. Pokojne si tak vyberte čas, kedy bude spotrebič umývať.

Plus, každého zákazníka určite poteší servis od spoločnosti ETA. Výroca vám poskytuje balíček prémiových služieb, ktorého súčasťou je predĺžená záruka 5 rokov na kompresor. Nechýba ani zákaznícka linka, ktorá je v pohotovosti 7 dní v týždni a zrýchlený servis.

Účinnosť umývania a sušenia 

Tento parameter sa udáva na základe toho, aké výsledky umývačka dosahovala pri niekoľkotýždňovom testovaní. Spotrebič môže dostať hodnotenie od A po G, pričom A je najlepšie.

Umývačka ETA 339290010 získala hodnotenie A a to v oboch prípadoch. Ako pri umývaní, tak aj pri sušení. Môžete si byť tak istí, že spotrebič je účinný a jeho výsledky budú viac ako perfektné.

Ovládanie 

Na to, aby sa vám umývačka používala dobre, by sa mala jednoducho ovládať. Niektoré modely poskytujú displej, iné klasické tlačidlá na vrchnej časti. Ako je na tom ETA 339290010?

Umývačka značky ETA sa ovláda veľmi jednoducho. Na všetko využívate ovládací panel, ktorý sa nachádza na vrchnej časti. Na zvolenie jedného z programov vám postačí stlačiť jeden z mnohých tlačidiel. Ovládanie je intuitívne a rýchle. Nebudete naň potrebovať ani manuál.

Hlučnosť

Väčšina dnešných spotrebičov má nízku hlučnosť. Nevyrušujú vás pri práci, rozprávaní sa s rodinou alebo blízkymi, či dokonca pri spánku. Hlučnosť sa udáva v decibeloch so skratkou dB.

ETA 339290010 je vybavená extra tichým motorom, ktorý sa stará o to, aby celý proces umývania prebehol hladko a ticho. Pri bežnom programe umývačka dosahuje len 44 dB. Pri takejto hlučnosti sa môžete rozprávať, počúvať hudbu alebo aj pracovať. Umývačku nie je počuť do druhej miestnosti.

O značke

ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj zákazníci z celého sveta. Spotrebiče sú spravidla za príjemné ceny, vďaka čomu si ich môže dovoliť takmer každý. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.