Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.
A medzi základné parametre patrí napríklad aj umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu.
Súpravou myslíme jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička.
Ďalej je dôležitý aj typ umývačky. Existujú také, ktoré majú šírku 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Beko DFS28130W, ktorú si určite zamilujete.

Kvalitná umývačka

Umývačky značky ETA sú známe tým, že sú kvalitné a ľudia ich milujú. Vždy sa na ne totižto môžu spoľahnúť. Poradia si so všetkým špinavým riadom a ponúkajú tie najlepšie technológie, o ktorých počúvate v televízií. Táto umývačka vám napríklad ponúka technológiu DEEP SILENT, vďaka ktorej je umývačka naozaj neskutočne tichá a tým vám ponúka nerušený chod, ktorý nebude nikoho rušiť.

Zúžené prevedenie

Umývačka riadu ETA 238290000 je známa tým, že má zúžené prevedenie. Tým pádom je teda užšia ako iné modely a ponúka vám riešenie do menších kuchýň. Hodí sa tak do menších rodín, ktoré bývajú v menších bytoch alebo domoch. Na jedno umytie vám tak ponúka až 10 jedálenských sád a až osem prednastavených programov. Vybrať si tak môžete z programov ako auto, intenzívny, normálny ECO umývanie, sklo, rýchly program, zrýchlený 90 minútový program alebo program predumývania.

Funkcie

Tak ako aj pri iných umývačkách, tak ani pri umývačkách ETA 238290000 nechýbajú funkcie ako extra sušenie, extra čistenie, funkcia expres alebo zónové umývanie. Vo vnútri umývačky je samostatná príborová zásuvka a dve veľké zásuvky so sklopnými priehradkami na taniere. Horný kôš si môžete nastaviť podľa svojej potreby.

Viete, čo je najlepšie na tejto umývačke? Že vám ponúka elektronické ovládanie. Vstavaný panel s LED displejom je prehľadný, a preto na ňom uvidíte úplne všetky nastavenia a programy, ktoré ste si zvolili. Panel má okrem LED displeju aj ukazovateľ zvoleného programu, ukazovateľ nedostatku soli či leštidla. Začiatok svojho programu si môžete odložiť o 24 hodín a naplánovať si tak všetko na presne tú hodinu, ktorú potrebujete.

Jednoduché umývanie

Umývanie tohto spotrebiča nie je vôbec ťažké, pretože vám ponúka samočistiaci mikrofilter, ktorý v priebehu umývania čistí vodu od ostatkov jedla a zaisťuje tak neustále čistú vodu a dôkladnejšie umývanie. Má takisto aj poistku proti pretečeniu a vyberať si môžete z dvoch farebných prevedení. Výber je tak len na vás. Ak preferujete klasiku, vyberte si biele prevedenie, no ak dávate prednosť elegancií a nejakému tmavšiemu štýlu, stavte na nerezový model.

O značke

Na záver si už len povedzme niečo o značke ETA. ETA je česká značka, ktorá má veľmi dlhú tradíciu a drží si popredné miesto na trhu už celé generácie. Kupujú ju nielen Slováci a Česi, ale takisto aj ľudia zo zahraničia. Kvalitné výrobky si môžu tak dovoliť úplne všetci zákazníci, ktorí potrebujú kvalitné elektrospotrebiče do domácnosti. ETA ponúka množstvo výrobkov ako napríklad žehličky na vlasy či vysávače. Zvoľte si jeden z produktov z jej portfólia aj vy.