Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Bosch Super Silence SMS46KW05E, ktorú si určite zamilujete.

Kvalitná umývačka

Kvalitná umývačka riadu dokáže pomôcť v mnohých smeroch. Keď takémuto spotrebiču veríte a zveríte mu všetky svoje príbory, taniere a iné veci, určite vám pomôže omnoho viac, ako sa vám zdá. Stavte na vysokú kvalitu domácich spotrebičov spoločnosti Bosch a kúpte si aj vy modernú umývačku Bosch Super Silence SMS46KW05E, ktorá vám splní všetky požiadavky, ktoré máte. Po každom jednom programe máte perfektne čistý riad, z ktorého sa vám bude perfektne jesť. Okrem klasických funkcií ponúka napríklad zvlášť účinné sušenie, ktoré dokonale vysuší všetky taniere či poháre. Takisto je extrémne tichá a do vašej domácnosti tak perfektne zapadne.

Dizajn

Poďme si povedať niečo o dizajne umývačky, ktorý je v mnohých smeroch omnoho dôležitejší, ako si môžete myslieť. Umývačka riadu Bosch Super Silence SMS46KW05E je voľne stojaca umývačka, ktorá je 60 cm široká a umožňuje vám v okamihu upratať celú vašu kuchyňu. Takisto vám uľahčí prácu a venuje vám voľný čas, ktorý si užijete.
Vnútorne je umývačka Bosch Super Silence SMS46KW05E dostatočne veľká na to, aby ste do nej zmestili 13 jedálnych sád. Je tak vhodná pre stredne veľké a veľké rodiny, ktoré potrebujú umyť čo najviac riadu na jedenkrát.
Okrem toho patrí spotrebič aj do najvyššej triedy mytia a sušenia, vďaka čomu patrí medzi tie najvýkonnejšie umývačky riadu. A ako je na tom s energiou? Tu sa umývačka umiestnila do kategórie A++, čo znamená, že jej spotreba je naozaj veľmi nízka a hlučnosť takisto. Okrem toho, pri jej umývaní môžete pokojne pozerať aj film, pretože jej hlučnosť je len 44 dB.

Spotreba

Keď sme už pri energetickej spotrebe, tú si pri umývačke riadu Bosch Super Silence SMS46KW05E budete naozaj užívať! Pri programe Eco je to len 0,92 kWh elektriny a 9,5 litra vody, vďaka čomu si užijete naozaj každé pranie. Hospodárny systém Eco Silence Drive TM sa skvelo stará aj o zvýšenie účinnosti tohto programu, takže umývanie je naozaj šetrné k energiám, no pritom sa nikdy nestane, že by ste mali problém so špinavým riadom.
Senzor zaplnenia Load Sensor poskytuje optimálne využitie vody, dokonca aj pri umývaní len sčasti naplnenej umývačky. Riad bude tak pekne čistý.

Technológia

Preplachovacia technológia Active Water účinnosť procesu maximalizuje. Cieleným rozložením vody, optimalizovanou filtračnou technológiou, rýchlejším ohrievaním a vyššou výkonnosťou čerpadla zaisťuje ekologické oplachovanie pre dokonalý výsledok umývania. Na výraznej úspore sa takisto podieľa aj systém Aqua Sensor, ktorý reguluje spotrebu vody v závislosti na typu a stupni znečistenia. Výsledkom je tak perfektný a čistý riad, ktorý si zamilujete.

Programy a funkcie

Poďme sa teda pozrieť na programy, ktoré vám umývačka riadu Bosch Super Silence SMS46KW05E ponúka. Na výber máte zo šiestich umývacích programov, ktoré zaisťujú absolútnu čistotu. Medzi ne sa radí Intenzívny program 70 stupňov Celzia. Tento program využijete najmä pre silne znečistené hrnce a panvice. Ďalej program Auto, ktorý je v teplotách od 45 – 65 stupňov Celzia. Je vhodný pre zmiešaný riad a program, ktorý môžete používať každý jeden deň. Ďalej program Eco 50 stupňov Celzia, ktorý je vhodný pre ušetrenie ešte viac energií. Na zníženie hlučnosti iba na 42 dB môžete použiť tichý program 50 stupňov Celzia a pre rýchle umývanie zas hodinový 65 stupňový program.
Nesmieme zabudnúť ani na program sklo so 40 stupňami Celzia, ktorý sa skvelo postará o chúlostivé kúsky, ako sú napríklad tenkostenné poháre. Tento program zaistí optimálne sušenie a najvyšší lesk. Mimoriadnu starostlivosť o cenné sklo a porcelán zaisťuje takisto výmenník tepla, vďaka ktorému nedochádza k teplotným šokom a technológie ochrany skla, ktoré neustále reguluje stupeň tvrdosti vody.

Poďme si povedať niečo o funkciách, ako napríklad funkcia Vario Speed Plus, s ktorou môžete dosiahnuť perfektný výsledok za veľmi krátku dobu. Jedným jediným stlačením tlačidla znížite dobu umývania až o 60%, vďaka čomu ušetríte pri každom programe. Nemusíte sa však báť, že by ste znížili účinnosť umývania.
Ďalšou funkciou je napríklad funkcia Extra Dry sa spoľahlivo postará o zvláštne účinné sušenie pre zle schnúci riad.
Existuje však aj jedna prídavná funkcia s názvom Hygiena Plus, ktorá garantuje maximálnu hygienu vďaka antibakteriálnemu procesu. Zvýšenou teplotou odstráni až 99,9% všetkých baktérií a ich zárodkov. Túto funkciu tak ocenia najmä osoby, ktoré majú vysoké nároky na čistotu, alergickí ľudia a rodiny s malými deťmi napríklad pri umývaní kojeneckých fľaštičiek.

Jednoduchá na používanie

Umývačka riadu Bosch Super Silence SMS46KW05E je veľmi praktická a takisto pohodlná na užívanie. Ponúka totižto zásuvku Vario Drawer, ktorá tvorí tretiu úroveň pre vkladanie riadu. Táto zásuvka je ideálnym miestom pre príbory a malé kuchynské potreby, ako napríklad naberačky alebo metličky. Poskytuje viac flexibility pri plnení umývačky a zároveň viac miesta vo vnútri umývacieho priestoru.
S pomocou časovej predvoľby 1-24 hodín budete mať možnosť spustiť prevádzku spotrebiča kedykoľvek vám to bude vyhovovať. Vysokú úroveň komfortu zaručuje aj veľká displej, ktorý vás bude informovať o čase, ktorý ostáva do konca zvoleného programu. Takisto vám displej bude posielať informácie o potrebe doplnenia soli či leštidla.

Nezabúdajte ani na funkciu Aqua Stop, ktorá vám zaisťuje, že umývačka riadu Bosch Super Silence SMS46KW05E nikdy nevytopí váš dom či byt. Táto funkcia je totižto vybavená dvojvrstvovú prívodnú hadicu, bezpečnostný ventil a podlahovú vaňu so spínačom. Zaistí vám tak 100% ochranu proti poškodeniu vášho majetku vodou.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.