Umývačky riadu sa stali nevyhnutnými pomocníkmi v našich domácnostiach už pred niekoľkými rokmi. Skoro každá, väčšia či menšia domácnosť, má aspoň jednu umývačku, ktorá dokáže spraviť mnohé veci a pomôcť tak veľmi rýchlo. Ak aj vy hľadáte pomocníka, vďaka ktorému ušetríte mnoho času, stavte na umývačku riadu!

Nájsť tú správnu umývačku riadu, ktorá sa vám bude hodiť a bude vám stačiť, je niekedy veľmi ťažké, no ide to. Pre veľké rodiny je vhodná veľká umývačka, do ktorej dáte úplne všetok riad a na jedenkrát umyjete úplne všetko. Menšie rodiny môžu staviť na menšie umývačky, ktoré sa zmestia aj do menších bytov, kde chcete ušetriť čo najviac miesta.

Umývačku riadu Bosch Silence Plus SMS46GW01E si zamilujete okamžite. Má niekoľko aspektov, ktorými sa vyníma a má ich, narozdiel od iných. Biela, voľne stojaca umývačka má veľmi nízku spotrebu, čo ocení každá jedna rodina. Ušetrené peniaze môžete tak jednoducho použiť na niečo iné. Vďaka veľkému šetreniu energie patrí umývačka do energetickej triedy A++.

Dnes sú umývačky omnoho modernejšie a najmä múdrejšie, ako boli inokedy. Vďaka senzorom, ktoré sa nachádzajú vo vnútri, sleduje umývačka Bosch to, ako ste ju naplnili a prispôsobuje tomu aj množstvo použitej vody, aby bola zaistená čo najnižšia spotreba a predišlo sa plytvaniu nielen vody samotnej, ale aj energiami.

Bosch Silence Plus SMS46GW01E je vhodná naozaj pre každého. Síce je umývačka vo vnútri veľmi priestorná a bez problémov dokáže na jedenkrát umyť viac ako 12 jedálnych sád, zmestí sa vám úplne do každej kuchyne, do ktorej ju chcete dať. Je preto jedno, či máte malý alebo veľký byt alebo dom. Nikdy sa vám nestane, že sa vám dovnútra nezmestí všetko, čo potrebujete umyť. Veľké vnútorný priestor je perfektne usporiadaný, vďaka čomu sa dajú jednotlivé taniere či iný kuchynský riad vložiť na niekoľko spôsobov. Za všetko sa postará systém košov VarioFlex, ktorý dokáže vziať na jedenkrát veľké množstvo riadu.

Toto však stále nie je všetko! Okrem týchto skvelých výhod je ďalšou aj dizajnová stránka a celkové ovládanie umývačky. Ak sa bojíte, že sa na umývačke nebudete vedieť naučiť pracovať, nemusíte na to myslieť. Umývačka má veľmi prehľadný displej, na ktorom si nájdete každú jednu podrobnosť. Môžete si sami nastaviť úplne všetko čo potrebujete. Minimalistický, biely a moderný dizajn je ďalšia výhoda, na ktorú sa môžete po kúpe tešiť.

Ako sme už spomínali, na to, aby umývačka mohla vziať na jedenkrát úplne všetko, čo potrebujete, existuje v umývačke systém vnútorných košov, ktorý vám zaručuje, aby ste mohli na rôzne spôsoby uložiť riad. Umývačka Bosch má dva veľké strieborné koše, ktoré majú rukoväte. Jednoducho ich tak môžete vytiahnuť a vziať. Na hornom koši sa nachádzajú sklopné priehradky, odkladacia plocha na hrnčeky a etažér na špinavé príbory. Dolný kôs je vybavený priehradkami na uskladnenie tanierov a košom na príbory. Všetko tak jednoducho vložíte a máte hotovo. Za pár minút.

Keďže umývačka patrí do energetickej triedy A++, môžete si byť istí, že plytvaniu vody a energií sa vyhnete veľkým oblúkom. Bosch Silence Plus SMS46GW01E ponúka výber zo šiestich programov, čo je na umývačku naozaj perfektné číslo. Mnohé umývačky majú najčastejšie dva, maximálne tri programy. Vďaka širokému spektru programov máte tak zaistené dokonalé výsledky. Podľa potrieb si môžete zvoliť režim pre sklo so 40 °C, Eco 50°C režim s nízkou spotrebou energie, rýchly hodinový 65°C, automatický s voľbou teploty 45 – 65°C alebo intenzívne programy s teplotou 70°C na veľmi znečistený riad. Nechýba ani funkcia pred-umývanie, kedy máte istotu, že aj veľmi zaschnutý a špinavý riad bude úplne čistý.

Pamätáte si ešte na prvé umývačky, ktoré boli veľmi hlučné? Na také niečo môžete rovno teraz zabudnúť! Umývačka riadu Bosch Silence Plus SMS46GW01E sa postará o to, aby ste mohli kľudne spať, zatiaľ čo ona bude pre vás umývať všetok riad. Vďaka tomu, že he umývačka veľmi tichá, nebude vôbec nikdy prekážať vám či vašim blízkym, ktorí vás navštívia. Hlučnosť pri každom umývacom cykle je iba 46 dB. Ďalšia funkcia, ktorá sa bude určite páčiť úplne každému je aj tá s názvom AquaStop, ktorá poskytuje 100%-nú doživotnú záruku na škody spôsobené vodou. Umývajte tak s pocitom, že máte o umývačku na celú dobu postarané! Nechýba ani detská poistka, ktorá chráni vaše malé ratolesti alebo elektronická blokácia zapnutia tlačidiel, ktorá zas zabraňuje tomu, aby deti nepoužívali umývačku ako hračku. Keď sa teda náhodou stane, že na nej niečo postláčajú, nemusíte sa báť, pretože umývačka je zamknutá.

Mokrý riad? Nič také vám nehrozí. Umývačka Bosch Silence Plus SMS46GW01E disponuje funkciou Vario Speed Plus, takže vám nielen riad umyje, ale aj vysuší. Vy si tak môžete svoje hrnčeky a iné nádoby vytiahnuť úplne čisté, bez náznaku toho, že by sa teraz umývali. Podľa stupňa znečistenia si môžete nastaviť jednu z piatich umývacích teplôt. Každý jeden umývací cyklus je šetrný ku kuchynskému náradiu, takže sa nemusíte báť ani o svoje poháre z tenkého skla. Umývačka je totižto vybavená systémom šetrného umývania skla.

Potrebujete mať pri umývaní aj spätnú väzbu? Umývačka s vami veľmi rada bude komunikovať. Všetko uvidíte na prehľadnom LED displeji. Cez tejto displej vás upozorní napríklad to, že nemá dostatok soli, leštidla alebo že sa deje niečo iné. Rovnako sa vám na displeji ukazuje aj čas, ktorý ešte ostáva do konca mycieho cyklu.

Vďaka tomu, že umývačka vyzerá veľmi dobre, môžete ju mať len tak postavenú v kuchyni. Niektorí však veľmi radi stavia najmä na vstavané umývačky, ktoré nie je vidieť. Rovnako to môžete urobiť aj s touto, ktorá sa vám bude určite perfektne hodiť.