Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku môžete myslieť. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia\. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo. Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte. Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu. A medzi základné parametre patrí napríklad umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu. Súprava je jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička. Ďalej je to typ umývačky so šírkou 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Umývanie riadu je už zastaralá činnosť v domácnosti, ktorú nerobí takmer nikto. Mnohí ľudia jednoducho pracujú príliš veľa na to, aby mali čas stráviť mnoho zo svojho času ešte v kuchyni, kde okrem prípravy jedla, musia aj všetko po sebe umývať. Ak máte doma umývačku, ktorá už dosluhuje alebo ste ju doma vôbec nemali a potrebujete nejakú novú? Určite by ste si mali vybrať niečo, čo splní všetky vaše požiadavky. Výkonné umývačky riadu však vedia nielen perfektne vyčistiť všetok riad, ale takisto ho aj vysušiť a ponúknuť vám veľké množstvo programov, ktoré si zamilujete hneď na prvé vyskúšanie. Dokážu vám skvelo pomôcť pri každodennej činnosti a spravia všetko, čo potrebujete bez toho, aby ste sa nejako dlho museli učiť na nich pracovať. Ich ovládanie je totižto veľmi jednoduché a intuitívne, vďaka čomu môžete hneď po kúpení umývačky odhodiť všetky letáky alebo nejaké brožúry, ktoré k baleniu vždy dostávate. Umývačka riadu je niečo, čo by vám doma nemalo chýbať, pretože vám dokáže pomôcť v mnohých smeroch a takisto aj ušetriť omnoho viac času, ako si možno myslíte. Tieto spotrebiče sú vec, ktorá sa dá použivať každý deň niekoľkokrát bez toho, aby ste sa báli o veľkú spotrebu alebo opotrebenie výrobku. Na trhu dnes nájdete naozaj veľké množstvo zaujímavých výrobkov, na ktoré by ste určite mali staviť, pretože nielen perfektne pracujú, ale rovnako aj dobre vyzerajú. Je len na vás, aký zo spotrebičov si vyberiete, no nikdy výber nepodceňujte, pretože je to jedna z tých najdôležitejších vecí. Ak si totižto hneď na začiatku správne vyberiete, nikdy to nebudete ľutovať a vaša umývačka s vami bude niekoľko dlhých rokov, možno aj desiatky.

Poznáte značku Bosch? Určite vám tento názov mnohých spotrebičov znie povedome. Práve značka Bosch patrí medzi kvalitné spotrebiče, ktoré ponúkajú nielen kvalitné výrobky, ale takisto aj veľmi štýlové. Každý jeden výrobok je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohým profesionálnym spotrebičom. Ich výrobky sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by nemenili. Niet sa ani prečo čudovať. Kvalita je naozaj vysoká a mnohé spotrebiče vydržia naozaj niekoľko dlhých rokov. Stavte aj vy na umývačku riadu Bosch Silence Plus SMS46GI01E, ktorá patrí medzi tie najlepšie, ktoré sa dnes na trhu nachádzajú a nikdy vás nesklame!

Nepatríte medzi veľkú rodinu, no túžite po umývačke? To nie je žiaden problém! Každá rodina totižto ocení umývačku riadu, ktorá dokáže naraz umyť niekoľko sád riadu a ušetrí vám tak nielen čas, ale aj peniaze a energie. Práve umývačka Bosch Silence Plus SMS46GI01E patrí medzi stredne veľké umývačky, ktoré dokážu umyť na jedno umytie dvanásť jedálnych sád. Jej rozmery sú veľmi príjemné a to 84,5 x 60 x 60. Vo svojej výbave ukrýva nielen EKO režimy, ale takisto aj energetickú triedu A++, ktorá sa jednoznačne odrazí na vašej ročnej spotrebe, ktorá je len 2660 litrov vody.

Umývačka riadu Bosch Silence Plus SMS46GI01E sa najlepšie uplatní v stredne veľkých rodinách, ktoré majú dostatočne veľa riadu, no nie je ho príliš veľa. Vďaka tomu, že spotrebič uprednostňuje vysokú účinnosť a efektivitu, patrí do klasifikačnej triedy A. V kategórií umývania a sušenia sa zas vyznačuje tým najlepším, čo vám môžu spotrebiče ponúknuť. Rovnako sa nachádza aj v príjemnej cenovej kategórií, ktorá vám ponúka všetko, čo chcete. Pôsobivá je takisto aj nízka hlučnosť, ktorá je dokonca ešte nižšia, než je všeobecný štandard. Je to len iba 46 dB, čo je ekvivalentom pokojného režimu v relatívne tichej pracovni. Nikdy vás tak spotrebič nebude vyrušovať pri tom, čo robíte radi, ako napríklad pozeranie televízie alebo pracovanie.

Umývačka Bosch Silence Plus SMS46GI01E vám ponúka až päť programov, z ktorých si vyberie úplne každý. Rovnaký počet je aj umývacích teplôt, ktoré vás určite prekvapia. Samostatný program nechýba ani pri starostlivosti o umývačku. Vyvážená kombinácia spotreby vody a energie zaručujú, že je spotreba naozaj nízka. Pre tých, ktorí chcú pracovať ešte šetrnejšie, existuje program Eco 50.

A ako je na tom vnútorná výbava? Tá sa skladá zo systémov niekoľkých košov s názvom Vario Flex. Nechýba ani strieborný XXL umývací kôš s madlom, sklopné priehradky v hornom a dolnom koši a takisto aj odolne umiestnený etažér na príbory. Systém Rack Matic vám zas umožňuje manipulovať s polohou koša až v troch výškových variantách, vďaka čomu nikdy nebudete mať problém niečo do umývačky vložiť. Ak ste niečo už počuli o funkcií Vario Speed, no nenapadá vás, čo to je, radi vám to vysvetlíme. Táto funkcia dokáže maximálne urýchliť proces umývania a to až o 50%. Riad však bude dokonalo umytý, akoby bol v dlhšom režime.

Nechýbajú ani iný vychytávky, ktoré len zvyšujú užívateľský komfort. Okrem spomínanej rýchlej funkcie tu nájdete aj funkciu Hygiena Plus, ktorá je schopná zásluhou zvýšenej teploty odstrániť až o 99,9% nečistôt a baktérií. Oceníte to najmä pri čistení kojeneckého alebo detského príslušenstva. Výhodou je aj to, že umývačka riadu Bosch Silence Plus SMS46GI01E je expertom aj v efektívnom sušení. Pod názvom extra sušenie máte takú funkciu, ktorá vám ponúka okamžité ukladanie do skrine bez toho, aby ste museli vziať do rúk utierku a niečo ešte utierať.

Technológia umývania je veľmi dôležitá a to značka Bosch veľmi dobre vie. Dôraz na ekologickú prevádzku je v tejto umývačke naozaj veľmi silný. Existuje hneď niekoľko eco systémov, ktoré si zamilujete, ako napríklad hydraulický systém Active Water alebo Eco Silence Drive. Zatiaľ čo sa Active Water stará o presnú distribúciu vody, optimalizáciu filtračného systému, rýchlejší ohrev a vyššiu výkonnosť čerpadla, Eco Silence Drive sa významnou mierou zasluhuje o nízku hlučnosť, spotrebu energie a v neposlednom rade aj o dlhú životnosť.

Výhodou je senzor Aqua Senzor, ktorý funguje podobne ako šiesty zmysel. Tento senzor dokáže rozpoznať druh aj mieru znečistenia riadu a podľa toho regulovať spotrebu vody. Podobne funguje aj senzor naplnenia, ktorý sa orientuje na redukciu spotreby energie pri malom množstve “nákladu”. Nemusíte sa teda báť, že by ste nemohli umývačku pustiť aj s polovičným alebo menším naplnením. Hygienu a bezporuchovú prevádzku si berie na funkciu samočistenie plochého sitka, regeneračná elektronika a nerezový materiál vnútornej vane.

A ako je na tom ovládanie? Toho sa nemusíte vôbec báť. Umývačku Bosch Silence Plus SMS46GI01E ovládate intuitívne a veľmi jednoducho a to v hornej časti zariadenia s prehľadným elektronickým ukazovateľom zbytkového času. Nájdete tu takisto aj funckiu ukazovateľa nedostatku leštidla alebo soli, ktoré vám pomáhajú pri nežiaducom tvrdnutí vody. Tá sa následne ukazuje ako nepekný povlak najmä na skle. K dlhšej životnosti pomôže takisto aj správna údržba, ktorá zahrňuje občasné čistenie vnútornej a vonkajšej strany umývačky. Systém šetrného umývania skla a technológia Anti Finger Print proti tvorbe odtlačkov však naznačuje, že pôjde o najmenej náročnú časť prevádzky. Rovnako je skvelou funkciou Aqua Stop, ktorej dôležitosť oceníte najmä vtedy, keď ste zažili napríklad vytopenú kúpeľňu kvôli nejakej pokazenej práčky. Súčasťou bezpečnosti je aj elektronická blokácia tlačidiel.