Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.
A medzi základné parametre patrí napríklad aj umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu.
Súpravou myslíme jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička.
Ďalej je dôležitý aj typ umývačky. Existujú také, ktoré majú šírku 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Beko DFS28130W, ktorú si určite zamilujete.

Šetrite seba a prírodu

Umývačky riadu sa objavujú stále v čoraz viac a viac domácnostiach. Niet sa však čomu čudovať, pretože svojim majiteľom a ľuďom, ktorí ich pravidelne používajú, sa odvďačujú obrovským množstvo ušetreného času a peňazí. Ušetrite prírodu, vodu a takisto aj svoju peňaženku vďaka umývačke riadu Bosch Silence Plus SMS46EW02E.

Okrem ušetreného času a ochránených rúk, ktoré určite nebudú zničené od vody alebo agresívnych saponátov, táto umývačka exceluje aj v mnohých iných sférach a oblastiach. Dlhodobo totižto pomáha s ušetrením vody v domácnosti, čo je jednou z najlepších vecí. Na celý proces umývania sa totižto použije len veľmi málo vody, čo je hodnota, ktorú nemáte šancu dosiahnuť pri klasickom umývaní v rukách.

Voľne stojaca umývačka riadu Bosch Silence Plus SMS46EW02E vám ušetrí nielen čas, ale takisto aj energiu a peniaze v peňaženke. Nachádza sa totižto v energetickej triede A+, ktorá sa rozhodne správne postará o vaše rodinné financie. Odhadovaná ročná spotreba sa tak nevyšplhala príliš vysoko je to len 294 kWh energie a 3300 litrov vody.

Vhodná do veľkých rodín

Na jedno umytie zvládne umývačka umyť až 13 sád riadu, vďaka čomu sa hodí do stredne veľkých a veľkých rodín, ktoré majú o niečo väčšiu spotrebu. Systém košov vám ponúka dostatočný priestor k uloženiu všetkého riadu, vďaka čomu spotrebič využíva mnohé nové technológie umývania a senzory, ktoré prispôsobujú jej prevádzku v aktuálnej situácií.

Funkcie a programy

Dôležité sú aj programy, ktoré samotná umývačka ponúka. Na výber máte šesť účinných umývacích programov, ktoré využívajú päť rôznych stupňov teploty a to tak, aby bolo umývanie dostatočne účinné a vy ste boli s výsledkom spokojní. Medzi tieto programy sa radí intenzívny 70 °C, automatický 45-65 °C, Eco 50 °C, sklo 40 °C, hodinový 65 °C a rýchly 45 °C). Umývačka vám tak prichádza v ústrety vo všetkom čo potrebujete.

Ďalšie, prídavné funkcie, ktoré vaša umývačka zvládne, sú veľmi dôležité. Medzi ne patrí napríklad funkcia polovičnej náplne, ktorá šetrí vodu, energiu a takisto aj času. Funkcia hygiena Plus, ktorá zas odstráni všetky baktérie, čo určite oceníte pri všetkých veľmi znečistených kusoch riadu. Intenzívna zóna s vyššou teplotou aj tlakom vody sa vysporiada s usadenými nečistotami a funkcia extra sušenie zas o sušenie s vysokým leskom a naozaj dôkladným vysušením. Nesmieme zabudnúť spomenúť ani na funkciu s názvom Energy Save, ktorá zníži spotrebu vody v umývačke na minimum.

Na to, aby mohla umývačka správne fungovať, potrebuje aj správnu údržbu a niektoré prísady, ktoré jej pomáhajú. Medzi to patrí napríklad soľ do umývačky riadu alebo leštidlo. O všetkom ste informovaní pomocou indikátorov, ktoré sa na umývačke nachádzajú. Pomocníkom je aj LED displej, na ktorom sa objavuje napríklad odložený štart, ktorý si môžete nastaviť do rozmedzia od 1 do 24 hodín. Rovnako na displeji uvidíte aj ostatkový čas samotného cyklu. V umývačke nechýba ani vodný senzor, ktorý detekuje úroveň zašpinenia vody a optimalizuje spotrebu.

Nízka hlučnosť

Nízka hlučnosť, ktorá je len 47 dB si môžete byť naviac istí, že vás chod umývačky Bosch Silence Plus SMS46EW02E nebude určite rušiť. Jej tichý chod je zaznamenaný už v názve, Silence Plus, vďaka čomu môžete umývačku zapnúť aj večer alebo počas sledovania nejakého seriálu či filmu.

Vďaka tomu, že je umývačka intuitívna, využíva veľmi citlivo reagujúce senzory a najnovšie technické vymoženosti. Príkladom je aj hydraulický systém Active Water, ktorý využíva techniku striedavého umývania a ponúka možnosť auto 3 v 1. Nechýba ani manuálne nastaviteľná detská poistka, ktorá zablokuje otváranie dverí a ochráni tak vašu domácnosť pred nehodami. Takisto môžete blokovať tlačidlá, aby vaše deti omylom neprerušili program umývačky.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.