Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.
A medzi základné parametre patrí napríklad aj umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu.
Súpravou myslíme jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička.
Ďalej je dôležitý aj typ umývačky. Existujú také, ktoré majú šírku 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Beko DFS28130W, ktorú si určite zamilujete.

Viete, čo sa stane hneď po tom, ako vyskúšate umývačku Bosch Silence Plus SMS46AW02E? Inú značku či výrobok nebudete už chcieť vyskúšať! Tento spotrebič vám totižto kvalitne umyje všetko, čo potrebujete. Svoj proces spraví v tichosti a naozaj presne tak ako má. Okrem toho vám pri umývaní aj ušetrí financie, keďže je zaradená do energetickej triedy A+. Spotreba sa tak vyšplhá len na 11,7 litra na jedno umytie. Vnútorný priestor oceníte takisto. Na jedno umytie pojme 12 jedálnych sád, vďaka čomu sa radí do umývačiek vhodných pre stredne veľké a veľké rodiny.

Nízka hlučnosť

Ako sme spomenuli už vyššie a spomenieme ešte minimálne raz, spotrebič vás nebude pri svojej práci rušiť pri ničom, pretože jej hlučnosť dosahuje len neuveriteľných 48 dB. Je to tá najnižšia hlučnosť, ktorú vám spotrebič môže ponúknuť.

Programy a funkcie

Spotrebič značky Bosch ponúka šesť umývacích programov, medzi ktoré sa radia programy Intenzívny, Auto, Eco, Sklo, Hodinový, Rýchly. Takisto vám umývačka ponúka tri špeciálne funkcie a to Vario Speed, Hygiena Plus a Extra sušenie, ktoré vám pomôžu dostať sa k vysnívanému výsledku. K vysnívanému výsledku vás však dovedie aj päť umývacích teplôt, s ktorými umývačky pracuje. Dĺžka štandardného umývacieho programu je 210 minút. Ďalšími výhodami umývačky sú napríklad technika striedavého umývania alebo regeneračná elektronika, ktorá vám umožní pracovať s nižšou spotrebou soli a vody pri optimálnom umývaní.

Poďme si povedať niečo o systéme košov Vario. Tie majú veľkosť XXL. Ich výhodou je to, že majú nastaviteľné tri výškové polohy vďaka systému Rack Matic. V dolnom koši sa takisto nachádza aj úložný priestor pre príbory, v hornom koši je zasa plocha pre hrnčeky, misky a poháre.

Na to, aby mohla umývačka správne fungovať, potrebuje aj správnu údržbu a niektoré prísady, ktoré jej pomáhajú. Medzi to patrí napríklad soľ do umývačky riadu alebo leštidlo. O všetkom ste informovaní pomocou indikátorov, ktoré sa na umývačke nachádzajú. Pomocníkom je aj LED displej, na ktorom uvidíte úplne všetko.

Vďaka nízkej hlučnosti, ktorá je len 48 dB, si môžete byť naviac istí, že vás chod umývačky Bosch Silence Plus SMS46AW02E nebude určite rušiť. Jej tichý chod je zaznamenaný už v názve, Silence Plus, vďaka čomu môžete umývačku zapnúť aj večer alebo počas sledovania nejakého seriálu či filmu.

Špeciálnou funkciou, ktorá vám zabezpečí bezpečnosť. je ochrana proti úniku vody. Umývačka takisto ponúka možnosť elektronickej blokácie tlačidiel pre prípad, aby ste omylom program neprepli. Či už vy alebo vaše menšie deti. Výrobok je takisto šetrný k čisteniu skla. Môžete do neho pokojne vkladať všetky druhy pohárov, dokonca aj tých tenkostenných, o ktoré sa bojíte. Nemusíte sa báť žiadnych šmúh alebo nepríjemných a nepekných zaschnutých miest, ktoré inak umývačka často robí.

Dizajn

A čo dizajn umývačky? Ten je úplne klasický, jednoduchý a pritom veľmi štýlový. Hodí sa do každej domácnosti, v ktorej panuje akýkoľvek štýl zariadenia. Či už máte zariadenú kuchyňu do minimalistického a moderného štýlu alebo skôr holdujete vintage štýlom, umývačka bude ako stvorená pre vás.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.