Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.
A medzi základné parametre patrí napríklad aj umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu.
Súpravou myslíme jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička.
Ďalej je dôležitý aj typ umývačky. Existujú také, ktoré majú šírku 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Beko DFS28130W, ktorú si určite zamilujete.

Zúžené prevedenie

Umývačka riadu Bosch PerfectDry SPS66TW01E je známa tým, že má zúžené prevedenie. Tým pádom je teda užšia ako iné modely a ponúka vám riešenie do menších kuchýň. Hodí sa tak do menších rodín, ktoré bývajú v menších bytoch alebo domoch. Takisto ju ocenia aj menšie rodiny, ktoré nemajú toľko špinavého riadu. Na jedno umytie vám tak ponúka až 10 jedálenských sád a až šesť prednastavených programov.

Umývačke značky Bosch, samozrejme, nechýba ani výmenník tepla, ktorý vášmu riadu zaistí vždy tú správnu teplotu a moderné technológie sa postarajú o výborné výsledky s úsporou vody aj energie. Umývačka vám takisto ponúka systém sušenia Zeolith, estetické osvetlenie Emotion Light, ktorý vám pomôže pracovať s umývačkou aj večer, špeciálny program na starostlivosť o umývačku, dávkovací asistent pre dokonalé rozpúšťanie tabliet, dvojitým ostrekovacím ramenom Duo Power v hornom koši, Aqua Stop s garanciou 100% ochrany po dobu životnosti spotrebiča aj odloženým štartom.

Perfektné výsledky a funkcie

Perfektný výsledok je to, čo od každej umývačky očakávate. Práve umývačka značky Bosch vám ponúka výborný výsledok sušenia, ktorý je rovnomerný a pritom jemný. Pracuje totižto s 3D prúdom vzduchu, ktorý je zaisťovaný systémom Perfect Dry s technológiou Zeolith. To odvádza vlhkosť a premieňa ju na horúci vzduch. Dosahuje tak perfektné výsledky pri onoho nižšej spotrebe energie ako bežné umývačky.

Umývačka Bosch PerfectDry SPS66TW01E vám poskytuje rýchlejšie umytie vďaka funkcií Vario Speed Plus. Vďaka nej totižto umyjete riad s úsporou času 66%! Pri znížení času sa však nezníži vysoká účinnosť umývania alebo sušenia. Funkcia Hygiena Plus pomocou vysokej teploty pri oplachovaní zaistí maximálnu hygienu vášho riadu. S prídavnou funkciou Extra sušenie bude všetko nielen dokonale čisté, ale takisto aj suché.

Aby boli vaše poháre dlho žiarivé, umývačka riadu Bosch PerfectDry SPS66TW01E je vybavená technológiou ochrany skla. Mnoho ľudí sa totižto bojí dávať svoje poháre do umývačiek. Tie ich často ničili. Umývačka Bosch PerfectDry SPS66TW01E vám však ponúka špeciálny program Sklo 40 stupňov, vďaka ktorému voda nie je tak tvrdá a umyje takisto aj chúlostivé sklo. O šetrnú starostlivosť sa postará umývačka znížením teploty, nastavením leštidla a takisto aj predĺženou dobou sušenia.

Senzory

Senzor naplnenia umývačky je to, čo by vám určite nemalo chýbať. Tento senzor meria množstvo vloženého riadu a upraví množstvo vody podľa náplne. Dokonalé výsledky máte tak bez plytvania vodou. O všetko sa postará Aqua Senzor, ktorý reguluje spotrebu vody podľa sily znečisteného riadu pri oplachovaní. Preplachovacia technológia Active Water potrebuje pre zabezpečenie väčšieho výkonu menej energie a vody vďaka cielenej distribúcie vody, rýchlejšiemu ohrevu, väčšej výkonnosti čerpadla a optimalizácií filtračnej technológie.

Umývačka Bosch PerfectDry SPS66TW01E je skvelá aj v tom, že vám ponúka príborovú zásuvku Vario Pro a systém košov Vario Flex Pro s červeno označenými uchopovacími prvkami a možnosťami prispôsobenia priestoru vašim potrebám. Vďaka systému Glass Rack môžete do spodného koša umiestniť veľmi vysoké poháre. S ničím tak nemáte problém a v umývačke môžete umývať úplne všetko.

Na to, aby mohla umývačka správne fungovať, potrebuje aj správnu údržbu a niektoré prísady, ktoré jej pomáhajú. Medzi to patrí napríklad soľ do umývačky riadu alebo leštidlo. O všetkom ste informovaní pomocou indikátorov, ktoré sa na umývačke nachádzajú. Pomocníkom je aj LED displej, na ktorom sa objavuje napríklad odložený štart, ktorý si môžete nastaviť do rozmedzia od 1 do 24 hodín. Rovnako na displeji uvidíte aj ostatkový čas samotného cyklu. V umývačke nechýba ani vodný senzor, ktorý detekuje úroveň zašpinenia vody a optimalizuje spotrebu.

O značke

Značka Bosch má vo svojej ponuke nielen kvalitné, ale aj štýlové výrobky. Každý produkt je precízne spracovaný a ponúka výkon, hodný mnohých profesionálnych spotrebičov. Výrobky značky Bosch sú známe po celom svete a vy si môžete byť istí, že milióny spokojných zákazníkov by ich nemenili.