Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.
A medzi základné parametre patrí napríklad aj umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu.
Súpravou myslíme jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička.
Ďalej je dôležitý aj typ umývačky. Existujú také, ktoré majú šírku 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Beko DFS28130W, ktorú si určite zamilujete.

Šetrenie energií a prírody

Už žiadne dohady o tom, kto dnes umyje riad! S umývačkou Beko DFS28130W vám práce s drhnutím hrncov odpadá a okrem času pre odpočinok získate aj šetrné a precízne umyté všetko, čo dáte do umývačky. Umývačka zvládne umyť až 11 jedálnych sád naraz a to predovšetkým vďaka prakticky prispôsobenému vnútornému priestory. Stredný kôš je výškovo nestaviteľný, pohodlne si tak prispôsobíte interiér umývačky na mieru svojim protrebám a veľkosti náplne. Súčasťou je aj tretí kôš s vlastným ostrekovaním na príbory. Umývačka je naviac navrhnutá tak, aby bola maximálne úsporná. Spadá aj do skvelej energetickej triedy A+++ a disponuje kvalitným motorom, účinným čerpadlom a sušiacim systémom, ktorý nízkej spotrebe takisto napomáhajú.

A čo vám umývačka Beko DFS28130W ponúka? K dispozícií máte šesť teplôt, osem programov plus jeden na čistenie umývačky, z ktorých si pohodlne sami vyberiete ten, ktorý sa vám bude hodiť. Využiť môžete takisto funkciu odloženého štartu, ktorý je vhodný na plánovanie všetkého, čo potrebujete. Umývačka značky Beko vám takisto ponúka efektívnu, no za to veľmi šetrnú starostlivosť o každý jeden kúsok všetkého, čo dáte dnu. Na záver umývacieho cyklu sa postará aj o vysušenie prebytočnej vody a ušetrí vám tak starosť o utieranie a manuálne sušenie.

Umývanie bez fľakov

Dlhodobé umývanie skla sa na nich aj podpíše a po čase môžete vidieť aj nepekné fľaky. Mnohokrát sa stáva, že je sklo zničené od poškriabania alebo zafarbenia od mliečnej farby. Vy sa týchto problémov však nemusíte báť, pretože existuje systém Glass Shield, ktorý umývačka obsahuje. Tým zaistí perfektnú starostlivosť a bezpečné umývanie.

Do umývačky Beko DFS28130W veľmi jednoducho vložíte aj pekáče a veľké hrnce. Nebudete sa tak musieť báť o pripečené ostatky alebo niečoho iného. O všetko sa totižto postará umývacie rameno Aqua Intense. Rameno tak umýva päťkrát rýchlejšie a účinnejšie, preto si ľahko poradí aj so skutočnou výzvou.

Špeciálne funkcie

Umývačka Beko DFS28130W vám ponúka špeciálnu funkciu Inner Clean. Tá vám pomôže udržať hygienickú čistotu vo vnútri umývačky a to len jediným stlačením tlačidla. Neviete, ktorý program si zvoliť? Stačia vám inteligentné senzory ktoré rozpoznajú mieru znečistenia a automaticky mu prispôsobia program, vrátanie množstva vody, dĺžka umývania a teploty. Všetko s ohľadom na perfektný výsledok a úsporu.

Dizajn

Dizajn umývačky riadu Beko DFS28130W je jednoduchý, a preto sa bude hodiť úplne každému. Či už máte kuchyňu zariadenú do minimalistického alebo trochu iného štýlu, určite sa nájde miesto pre tento spotrebič, ktorý si istotne zamilujete a budete ho používať s radosťou.

Nemusíte sa báť ani toho, keď ku vám príde odrazu návšteva. V tomto prípade určite oceníte funkciu Fast+, ktorý zrýchli umývacie programy až trojnásobne. A to bez vplyvu na konečný výsledok umývania.

O značke

Na koniec by sme vám radi predstavili značku Beko. Značka Beko prináša každý rok niečo nové, čo by mohlo jej zákazníkov upútať. Medzi nové výrobky, ktoré by ste určite chceli privítať aj u vás doma, sa radia automatické práčky, ktoré patria medzi spoločníkov, na ktorých staví nejedna domácnosť. Je to najmä z toho dôvodu, že mnohí ľudia potrebujú ušetriť nielen čas a svoju vlastnú energiu, ale takisto aj náklady za vodu či elektrinu. Ak patríte k takýmto ľuďom aj vy, mali by ste staviť na najnovšie automatické práčky, ktoré sa dnes na trhu predávajú. Výhodou automatických práčok značky Beko je najmä to, že patria medzi tie najlepšie, ktoré by sa vám mohli v domácnosti zísť. Ak sa totižto pozriete na trh, môžete tam uvidieť množstvo podobných spotrebičov, z ktorých si len tak ľahko nemusíte vybrať. Práve preto by ste mali staviť na umývačku riadu Beko DFS28130W, ktorá nielen že vyzerá perfektne, ale takisto má aj skvelé funkcie, ktoré sa vám budú určite páčiť.