Výber umývačky riadu nie je až tak jednoduchý ako si možno na začiatku myslíte. Jej výberu predchádza niekoľko dní možno až týždňov premýšľania, ktorá je pre vás tá najlepšia. Umývačku by ste si mali vyberať podľa veľkosti, presnejšie podľa množstva riadu, ktorý počas dňa používate. Ak je ho veľa, tak by ste si logicky mali zaobstarať väčšiu umývačku a naopak. Presnejšie parametre umývačky riadu je potom vhodné dať do súvisu aj s počtom ľudí vo vašej domácnosti. Čím je vás viac, tým je viac riadu a tým by mala byť väčšia aj umývačka. Je zbytočné však mať doma veľkú umývačku a následne čakať na naplnenie aj niekoľko dní alebo ju púšťať poloprázdnu, pretože máte veľký spotrebič, ale doma vás je málo.
Dôležitým faktorom je aj variabilita košov na riad. Je skvelé, ak sa s nimi dá manipulovať, pretože tam môžete do umývačky vložiť aj väčšie kusy riadu ako hrnce alebo aj pekáče. Najúspornejšie umývačky spotrebujú približne 6 až 7 litrov vody pri umytí 13 súprav riadu. Bežná spotreba pri klasickom umývaní je 15 litrov, čo znamená, že vodu naozaj ušetríte.
Na začiatku by ste však mali vedieť, že veľkosť umývačky sa neudáva len v litroch, ale takisto aj v množstve súprav riadu, ktoré do nej môžete na jedno umytie umyť. Dôležitá je však nielen spotreba vody, ale takisto aj spotreba energie, ktorá je významným, ak nie najvýznamnejším faktorom pri kúpe umývačky riadu.
A medzi základné parametre patrí napríklad aj umiestnenie. Chcete voľne stojacu alebo zabudovanú umývačku? Tá zabudovaná šetrí naozaj dostatok miesta a dokáže sa “skryť”. Existuje aj niekoľko typov umývačiek ako napríklad stolné, do ktorých sa zmestí maximálne 4-6 súprav riadu.
Súpravou myslíme jeden tanier hlboký, plytký, dezertný, šálka, podšálka, príbor a lyžička.
Ďalej je dôležitý aj typ umývačky. Existujú také, ktoré majú šírku 45 cm, ktorá sa hodí pre stredne veľké rodiny a umyje približne 8-10 súprav a nakoniec najväčšia so šírkou 60 cm, ktorá pojme 12 až 15 súprav a je vhodná pre veľké rodiny. Existuje však veľmi veľa ďalších parametrov, na ktoré by ste nemali zabúdať.

Ako ste mohli z predchádzajúceho odstavca zistiť, výber umývačky nemusí byť práve najľahšou vecou. Na trhu existujú desiatky, ak nie až stovky rôznych druhov umývačiek, z ktorých si môžete vyberať. Dôležité pre výbere je však zohľadniť všetky parametre, ktoré umývačky riadu majú. Pre mnohých je takisto rozhodujúca aj značka.
Nesmiete zabúdať však na to, že umývačka riadu je spotrebič, ktorý si do domácnosti kupujete na dostatočne dlhú dobu a nie na rok alebo dva. Práve preto by ste si mali dať na výbere aj patrične záležať. Medzi tie najlepšie umývačky sa radí aj umývačka riadu Beko DFS28130W, ktorú si určite zamilujete.

Šetrenie prírody a vašej peňaženky

Umývačky riadu sa objavujú stále v čoraz viac a viac domácnostiach. Niet sa však čomu čudovať, pretože svojim majiteľom a ľuďom, ktorí ich pravidelne používajú, sa odvďačujú obrovským množstvo ušetreného času a peňazí. Ušetrite prírodu, vodu a takisto aj svoju peňaženku vďaka umývačke riadu Beko DFS 26024 X.

Okrem ušetreného času a ochránených rúk, ktoré určite nebudú zničené od vody alebo agresívnych saponátov, táto umývačka exceluje aj v mnohých iných sférach a oblastiach. Dlhodobo totižto pomáha s ušetrením vody v domácnosti, čo je jednou z najlepších vecí. Na celý proces umývania sa totižto použije len 9,5 litra vody, čo je hodnota, ktorú nemáte šancu dosiahnuť pri klasickom umývaní v rukách.

Pre stredne veľké a veľké rodiny

Umývačka riadu je vhodná pre stredne veľké rodiny. Na jedno umytie pojme až 10 jedálnych sád. Pozitívne sa to prejavuje aj na spotrebe elektriny. Všetko vám totižto zabezpečuje energetická trieda A++, v ktorej je odhadovaný ročná spotreba 211 kWh za celý rok.

S kapacitou 10 jedálnych sád úzko súvisia aj rozmery. Umývačka riadu Beko DFS 26024 X je známa tým, že má zúžené prevedenie. Tým pádom je teda užšia ako iné modely a ponúka vám riešenie do menších kuchýň. Hodí sa tak do menších rodín, ktoré bývajú v menších bytoch alebo domoch. Takisto ju ocenia aj menšie rodiny, ktoré nemajú toľko špinavého riadu. Na jedno umytie vám tak ponúka až 10 jedálenských sád a až šesť prednastavených programov.

Umývačka má nastaviteľný horný kôš Acrobat s tromi polohami a jej ovládanie je riešené pomocou moderného LED displeja. Spotrebič vám ponúka možnosť voľby medzi šiestimi programami. Spoločnosť sa pritom pri tomto modeli sústredila na dôležité veci, ako je napríklad jednoduché ovládanie či najvyššia trieda kvality.

Nízka hlučnosť

Nízka hlučnosť, ktorá je len 47 dB si môžete byť naviac istí, že vás chod umývačky Beko DFS 26024 X nebude určite rušiť. Za žiadnych okolností tak nebudete rušení chodom umývačky. Takisto sa môžete tešiť aj z technológie Aqua Safe, ktorá vám garantuje, že vás spotrebič nikdy nevytopí.

Nerezový dizajn umývačky je štýlový a hodí sa do každej modernej rodiny, ktorá túži po výkonnom a dobrom spotrebiči. Ak ste dlhšie niečo podobné hľadali, práve ste ho našli.

Na to, aby mohla umývačka správne fungovať, potrebuje aj správnu údržbu a niektoré prísady, ktoré jej pomáhajú. Medzi to patrí napríklad soľ do umývačky riadu alebo leštidlo. O všetkom ste informovaní pomocou indikátorov, ktoré sa na umývačke nachádzajú. Pomocníkom je aj LED displej, na ktorom sa objavuje napríklad odložený štart, ktorý si môžete nastaviť do rozmedzia od 1 do 24 hodín. Rovnako na displeji uvidíte aj ostatkový čas samotného cyklu. V umývačke nechýba ani vodný senzor, ktorý detekuje úroveň zašpinenia vody a optimalizuje spotrebu.

O značke

Na koniec by sme vám radi predstavili značku Beko. Značka Beko prináša každý rok niečo nové, čo by mohlo jej zákazníkov upútať. Medzi nové výrobky, ktoré by ste určite chceli privítať aj u vás doma, sa radia automatické práčky, ktoré patria medzi spoločníkov, na ktorých staví nejedna domácnosť. Je to najmä z toho dôvodu, že mnohí ľudia potrebujú ušetriť nielen čas a svoju vlastnú energiu, ale takisto aj náklady za vodu či elektrinu. Ak patríte k takýmto ľuďom aj vy, mali by ste staviť na najnovšie automatické práčky, ktoré sa dnes na trhu predávajú. Výhodou automatických práčok značky Beko je najmä to, že patria medzi tie najlepšie, ktoré by sa vám mohli v domácnosti zísť. Ak sa totižto pozriete na trh, môžete tam uvidieť množstvo podobných spotrebičov, z ktorých si len tak ľahko nemusíte vybrať. Práve preto by ste mali staviť na umývačku riadu Beko DFS 26024 X, ktorá nielen že vyzerá perfektne, ale takisto má aj skvelé funkcie, ktoré sa vám budú určite páčiť.