Vyberáte si umývačku a neviete, ktorý model zvoliť? Pri výbere je dôležité počítať s mnohými aspektami, ktoré vám ho ovplyvnia. Jedným z pomerne dôležitých je značka. My sme do našej recenzie dnes vybrali Beko, ktorá patrí medzi pomerne známe na slovenskom trhu.

Pri nakupovaní umývačiek sa stretnete s mnohými modelmi. Tie sa od seba odlišujú cenou, značkou, prevedením, funkciami a mnohými ďalšími parametrami. Ešte predtým, ako si jeden z modelov vyberiete, zistite, či poskytuje presne to, čo od neho vyžadujete. My sme pre vás do dnešnej recenzie vybrali model od jednej z najobľúbenejších značiek na trhu. 

Rýchly náhľad

Domácnosť s umývačkou je nielen praktickejšia, ale taktiež šetrnejšia voči plytvaniu vody a spotrebe energie. Ak premýšľate, že by ste si nejakú zakúpili, jednoducho stavte na model Beko DFN38530X, ktorý patrí k veľmi obľúbeným na slovenskom trhu. Okrem toho, že má skvelú spotrebu, poskytuje taktiež štýlový dizajn, jednoduché ovládanie a desiatky programov.

Nakupovanie umývačiek je pomerne náročné. Ak si ho chcete zjednodušiť, pozerajte sa po výrobkoch značky Beko. Jej umývačka Beko DFN38530X vám poskytuje samé benefity, ktoré si rozhodne zamilujete. Chceli by ste o nej vedieť niečo viac? V tom prípade čítajte našu recenziu.

Dizajn 

Dizajn je dôležitým parametrom, ktorý by ste nemali pri umývačkách prehliadať. Niektoré z nich môžete jednoducho zabudovať do kuchynskej linky, iné budú dopĺňať vašu kuchyňu rovnakým spôsobom, ako to robí práčka v kúpeľni.

Dizajn tejto voľne stojacej umývačky je jednoduchý a príťažlivý. Celokovové telo sa hodí do každej jednej kuchyne, nehľadiac na jej zariadenie alebo štýl. Na to, aby bola umývačka stále štýlová a pekná, je potiahnutá špeciálnou úpravou, ktorá sa stará o to, aby ste na nej nezanechávali odtlačky. Ak by sa to však aj stalo, nemusíte sa báť. Nečistoty stačí zotrieť vlhkou handričkou.

Prednú časť zdobí veľký displej, na ktorom nájdete všetky nastavenia, funkcie a programy. Pomocou neho umývačku ovládate. Nechýba ani displej, ktorý vás informuje o tom, koľko minút bude program ešte pracovať a kedy skončí.

V rámci dizajnu sú dôležité aj rozmery. Podľa nich zistíte, či sa vám spotrebič do kuchyne zmestí. Beko DFN38530X je na tom takto:

 • šírka: 59,8 cm 
 • výška: 85,0 cm
 • hĺbka: 60,0 cm
 • hmotnosť: 52,2 kg

Spotreba 

Spotreba je najdôležitejším parametrom, ktorý by ste pri nákupe mali sledovať. To, akú spotrebu má daný model, zistíte pomocou energetickej triedy. Najlepšia je A+++, no rozpočet nezruinujú ani triedy A++, A+ alebo A. Vyhnite sa spotrebičom v triede B alebo dokonca C.

Umývačka značky Beko sa môže pýšiť tou najlepšou energetickou triedou A+++. Čo to znamená pre vás, ako jej používateľa? To, že za náklady na rok nezaplatíte viac ako 56 €. Odhadované náklady na 5 rokov sú následne 282 € a na 10 rokov len 563 €.

Spotreba vody je rovnako nízka ako spotreba energií. Za rok je to len 2660 litrov. V porovnaní s ručným umývaním ušetríte stovky litrov. Nehovoriac o ušetrenom čase.

Kapacita 

Kým kapacita rúr alebo mikrovlniek sa udáva v litroch, pri umývačkách sa stretnete s počtom jedálnych súprav. Menšie rodiny si vystačia s umývačkou, ktorá na jedenkrát umyje 5 – 7 súprav, väčšie rodiny by sa mali poobzerať po väčšom spotrebiči s kapacitou aspoň 12 – 15 súprav. Ako je na tom umývačka Beko DFN38530X?

Značka Beko vybavila tento model umývačky poriadne veľkým interiérom. Na jedno umytie dokáže poňať až 15 rôznych súprav. Pokojne do nej poukladajte všetok špinavý riad. Umývačka si poradí s každým typom riadu, nehľadiac na to, či ide o príbory, taniere alebo šálky.

Funkcie a programy 

Základom každej umývačky sú funkcie a programy, ktoré sa starajú o váš riad. Niektoré modely ich majú viac iné menej. Je dobré, ak vaša umývačka má aspoň 3 – 4 odlišné programy.

Umývačka riadu vám poskytuje 8 prednastavených programov, ku ktorým sa radia:

 • Auto program
 • Pred umývanie
 • Glass Care 40
 • Mini 30
 • Eco 50
 • Quick & Shine
 • Intensive 70
 • BabyProtect

Plus, skvelým programom je Inner Clean, ktorý sa stará o čistotu umývačky. Namiesto toho, aby ste ju umývali ručne, stačí zapnúť jeden program, ktorý sa o všetko postará úplne sám.

Horný kôš má názov Acrobat, pretože ho môžete nastaviť až do troch plôh podľa veľkosti špinavého riadu.

Mechanický systém Glass Care sa zas stará o to, aby poháre z krehkého skla boli počas celého umývacieho cyklu na jednom mieste. Nikdy sa tak nestane, že by vám padli a zničili sa.

Umývačka dokáže umyť nielen taniere a poháre, ale taktiež veľké kusy riadu ako napríklad plechy alebo hrnce. Vložte do nej všetko, čo potrebujete.

O maximálnu účinnosť umývania sa postarajú až tri sprchovacie úrovne, ktorým pomáha umývacie rameno Aqua Intense. To disponuje aj rotačnou tryskou. Umývanie je tak účinné aj pri tých najpripálenejších nečistotách.

Značka Beko svojim výrobkom verí. Aj preto dala na invertorový motor predĺženú záruku až 10 rokov. Ak by sa vám počas tejto doby pokazil, stačí kontaktovať infolinku spoločnosti Beko.

Samozrejmosťou je aj odložený štart, ktorý môžete využiť vtedy, ak chcete, aby umývačka umývala až o niekoľko hodín. Táto funkcia sa dá nastaviť od 1 do 24 hodín. Plus, každá rodina s malými deťmi si na svoje príde aj pri detskej poistke, ktorá zablokuje pri umývaní panel.

Potrebujete zapnúť umývačku, no je naplnená len do polovice? Nečakajte na ďalší riad, ktorý môže prísť až o deň alebo dva. Jednoducho umývačku pustite a zvoľte program pre polovičnú náplň.

O efektívne a ekonomické sušenie parou sa postará Steam Gloss. Program Fast+ vám zas skracuje dĺžku vybraného cyklu pričom však nijakým spôsobom nezníži kvalitu umývania.

Účinnosť umývania a sušenia 

Tento parameter sa udáva na základe toho, aké výsledky umývačka dosahovala pri niekoľkotýždňovom testovaní. Spotrebič môže dostať hodnotenie od A po G, pričom A je najlepšie.

Umývačka Beko DFN38530X sa môže pochváliť hodnotením A, ktoré bolo udelené ako umývaniu, tak aj sušeniu. To znamená, že pri každom cykle sa môžete tešiť z tých najlepších výsledkov.

Ovládanie 

Na to, aby sa vám umývačka používala dobre, by sa mala jednoducho ovládať. Niektoré modely poskytujú displej, iné klasické tlačidlá na vrchnej časti. Ako je na tom Beko DFN38530X?

Umývačka sa ovláda veľmi jednoducho. Na všetko používate LED panel, ktorý sa nachádza na vrchnej časti. Vyberáte si z neho ako funkcie, tak aj jednotlivé programy. Nechýba ani displej s časovačom. Vždy ste informovaní o tom, v akom štádiu program je a kedy skončí.

Hlučnosť

Väčšina dnešných spotrebičov má nízku hlučnosť. Nevyrušujú vás pri práci, rozprávaní sa s rodinou alebo blízkymi, či dokonca pri spánku. Hlučnosť sa udáva v decibeloch so skratkou dB.

Model Beko DFN38530X disponuje tichým motorom, ktorý sa stará o to, aby vás pri umývaní nevyrušoval. Bežný program umývačky dosahuje len 43 dB. Pokojne sa pri nej rozprávajte, počúvajte hudbu alebo pracujte.

O značke

Beko figuruje na slovenskom trhu už od roku 2005. Za viac ako 15 rokov sa stala jednou z popredných značiek, na ktoré sa orientujú mnohí spotrebitelia. Jej meno je zárukou kvality a najnovšieho technologického pokroku. Všetky spotrebiče Beko garantujú jednoduché ovládanie, štýlový dizajn a ten najlepší výkon. Vyberte si z portfólia značky jeden aj vy a uvidíte, že nebudete ľutovať.