V rámci holenia máte niekoľko možností. Tou prvou je klasická žiletka. Ide o najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť chĺpkov. Na druhej strane, je aj najnepraktickejší, pretože chĺpky rýchlo dorastajú. Druhým spôsobom sú epilátory, pri ktorých je holenie zdĺhavejšie a o niečo viac bolestivejšie. Výsledky sú však viac ako perfektné a vydržia hneď niekoľko týždňov ak nie mesiacov.

Pri výbere epilátora sa musíte rozhodnúť, ktorú technológiu zvolíte a aké funkcie požadujete. To však nie je všetko. Existuje desiatka ďalších rôznych parametrov, ktoré pri výbere musíte zohľadniť.

Okrem klasických epilátorov existujú aj epilátory na tvár. Od tých bežných sa odlišujú najmä výzorom a ponukou funkciií. Sú tenšie, vďaka čomu sa s nimi chĺpky z tváre odstraňujú ľahko. 

Ak si chcete uľahčiť celý nákup a pozrieť si jeden z najlepších epilátorov na tvár, prečítajte si túto recenziu.

Rýchly náhľad

Pri nakupovaní epilátorov sa mnohé ženy orientujú na tie klasické, ktoré sa využívajú napríklad na nohy alebo podpazušie. Existujú však aj ženy, ktoré majú tmavšie chĺpky na tvári a potrebujú sa ich určitým spôsobom zbaviť. Čo v takomto prípade?

Namiesto toho, aby ste siahli po žiletke, ktorá vie celú situáciu zhoršiť, by ste mali staviť na kvalitný epilátor. Na trhu existujú modely, ktoré sú určené len na tvár. Majú skvelé funkcie, sú jemné a pri odstraňovaní chĺpkov sa o pokožku starajú. Jedným z nich je aj epilátor Braun FACE 911, ktorý sa radí medzi tie najlepšie. Prečítajte si o ňom našu recenziu.

Dizajn 

Dizajn síce výkon epilátora nijak neovplyvňuje, no vo veľkom vplýva na to, ako sa vám používa. Epilátor by mal byť jednoduchý a minimalistický. Pokojne môže byť aj v ženských farbách. Výhodou je, že ho nemusíte kombinovať so zariadením kúpeľne, pretože nebude na očiach. Pri používaní ho však budete vidieť, a preto by mal byť oku príťažlivý.

Tvárový epilátor Braun FACE 911 má štýlový biely dizajn, ktorý je doplnený o zlaté detaily. Tie z neho robia moderný kúsok, hodiaci sa do každej jednej kúpeľne.

V rámci dizajnu spomenieme aj rozmery, ktoré ovplyvňujú to, ako sa s produktom narába. Na rozdiel od bežných epilátorov je tento model veľmi praktický, pretože je užší a menší. Tým pádom nikde nezavadzia a hodí sa aj na cestovanie. Môžete ho mať vždy po ruke.

Ak by vás zaujímali rozmery výrobku v číslach, sú takéto:

  • šírka: 6,4 cm
  • výška: 19,7 cm
  • hĺbka: 18,0 cm
  • hmotnosť: 0,3 kg

Vďaka kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti ho so sebou zoberiete bez problémov úplne všade.

Funkcie epilátora

Každý epilátor má nejaké funkcie, vďaka ktorým sa odlišuje od tých ďalších. Niektoré majú len iný dizajn, iné sú výkonnejšie alebo ich môžete používať aj pod vodou.

Model Braun FACE 911 má rovno tri rôzne funkcie, pomocou ktorých sa nielenže zbavíte chĺpkov, ale taktiež sa o pleť postaráte. Epilátor totižto poskytuje okrem epilácie tiež čistenie a tónovanie pleti.

Pomocou jednej z hlavíc si môžete kedykoľvek tvár vyčistiť Nehovoriac o tom, že prostredníctvom ďalšej sa zbavíte pigmentových či iných škvŕn na pokožke.

Medzi funkcie patrí aj možnosť používania epilátora na mokro aj na sucho. Je to veľká výhoda, pretože keď je pokožka mokrá, je poddajnejšia a epilovanie bolí menej.

Ak však nemáte čas, pokojne epilátor zoberte a zbavte sa chĺpkov behom sekundy na sucho.

Pri čistení vám model Braun FACE 911 poskytuje praktický časovač, ktorý je nastavený na 20 sekúnd. Po tejto dobe vás upozorní, že je potrebné prejsť na inú oblasť. Vyhnete sa tak zbytočnému podráždeniu pokožky.

Hlavica epilátora 

Základom kvalitného epilátora je precízne spracovaná hlavica, ktorá sa vie prispôsobiť každému uhlu a každej pokožke. Pri vyberaní sa zamerajte hlavne na tento parameter.

V balení dostanete spolu s epilátorom Braun FACE 911 rovno tri hlavice pre tú najlepšiu starostlivosť o pleť. Prvá je základná, pomocou ktorej sa zbavíte všetkých nežiaducich chĺpkov.

Touto hlavicou si viete upravovať aj obočie. Zahoďte pinzety, s ktorými úprava trvá veľmi dlho a nechajte to na odborníka, ktorým je epiltátor Braun FACE 911.

Druhá hlavica je na hĺbkové čistenie tváre a jej prekrvovanie. Pokožka si vďaka tomu udržuje mladistvý vzhľad. Pravidelným používaním epilátora bude pružná a pevná.

Tretia hlavica je mikrovibračná a používa sa najmä na tónovanie pleti. Vhodná je však tiež k lepšej masáži a lepšiemu vstrebávaniu krémov a sér. Ak nejaké používate, pokojne na ich nanesenie použite tento prístroj.

Epilačný nadstavec je tvorený až desiatimi mikrootvormi, ktoré zvládnu zachytiť aj tie najjemnejšie chĺpky s dĺžkou už od 0,5 mm a šírkou 0,02 mm. To znamená, že vaša pokožka bude jemná a hladká za všetkých okolností. Je jedno, aké chĺpky máte na tvári, vždy sa ich pomocou epilátora Braun FACE 911 viete zbaviť.

Plus, nesmieme zabudnúť ani na rýchlosť tohto prístroja, ktorá je viac ako excelentná. Epilátor vám vie odstrániť chĺpky neskutočnou rýchlosťou čím znižuje stupeň bolesti. Epilačná hlavica sa točí rýchlosťou 200 pohybov za sekundu a dôkladne si poradí s chĺpkami rastúcimi v rôznych smeroch.

Ovládanie 

Ovládanie epilátorov je jednoduché. Poskytujú totižto len zopár funkcií, ktoré si vyberáte jedným ovládacím tlačidlom. Niektoré, profesionálne typy, majú o niečo zložitejšie ovládanie, na ktoré si však časom určite zvyknete. Rovnako ako pri epilovaní, tak aj pri ovládaní musíte nadobudnúť len prax.

Epilátor Braun FACE 911 má, veľmi podobne ako ostatné epilátory, ovládanie v strede svojho tela. Nachádza sa tu jedno hlavné tlačidlo, ktorým si vyberáte jednotlivé režimy.

Rýchlosť si sami prispôsobujete podľa typu vašich chĺpkov a pokožky. Nikdy sa nestane, že by bol prístroj príliš rýchly alebo pomalý.

Čistenie a starostlivosť 

Epilátorom sa staráte o svoju pokožku. Mali by ste ho preto po každom použití poriadne vyčistiť. Len tak sa zbavíte baktérií, ktoré a ňom zostali, a vyhnete sa rôznym problémom s pokožkou ako napríklad vyrážkam.

Model Braun FACE 911 viete používať aj pod vodou, čím sa uľahčuje celé jeho čistenie. Po použití ho stačí dať pod vodu a jemným prúdom vyčistiť.

Prípadne hlavicu odnímte a vyčistite ju samostatne.

O značke

Značka Braun je pre slovenského spotrebiteľa veľmi známou značkou, ktorá sa predáva takmer v každom obchode s elektronikou. Vďaka nej máte istotu, že ste si práve domov zakúpili kvalitný výrobok, ktorý vám vydrží niekoľko rokov bez toho, aby sa pokazil. Práve kvalitné spotrebiče sa v dnešnej dobe hľadajú len veľmi ťažko, a preto ak si chcete vybrať to najlepšie, mali by ste staviť na túto značku aj vy.