Na tvári sa často nachádzajú tmavé chĺpky, ktoré trápia nejednu ženu. Odstraňovať ich žiletkou nie je najlepší nápad. Po takomto odstránení sú chĺpky viditeľnejšie a hrubšie. Jednou z možností, ako sa ich zbaviť je použiť tvárový epilátor, ktorý dnes patrí medzi veľmi obľúbené prístroje. Mnohé modely majú zaujímavé funkcie vrátane hĺbkového čistenia. 

Pri výbere epilátora sa musíte rozhodnúť, ktorú technológiu zvolíte a aké funkcie požadujete. To však nie je všetko. Existuje desiatka ďalších rôznych parametrov, ktoré pri výbere musíte zohľadniť. 

Okrem klasických epilátorov existujú aj epilátory na tvár. Od tých bežných sa odlišujú najmä výzorom a ponukou funkciií. Sú tenšie, vďaka čomu sa s nimi chĺpky z tváre odstraňujú ľahko. 

Ak si chcete uľahčiť celý nákup a pozrieť si jeden z najlepších epilátorov na tvár, prečítajte si túto recenziu.

Rýchly náhľad

Máte problém s tmavšími a viditeľnejšími chĺpkami na tvári? Netrápte sa a bojujte proti nim jednoduchým spôsobom – tvárovým epilátorom. Medzi veľmi obľúbené patrí aj Braun Face 830, ktorý má skvelé funkcie a štýlový dizajn. 

Braun Face 830 v sebe kombinuje jemný tvárový epilátor, ktorý sa vám postará o chĺpky na tvári a čistiacu kefku starajúcu sa o to, aby bola pleť hĺbkovo vyčistená. Odstráňte všetky nežiaduce chĺpky rýchlo a jednoducho pomocou tohto štýlového prístroja. 

Zaujal vás? V tom prípade čítajte recenziu ďalej. 

Dizajn 

Dizajn síce výkon epilátora nijak neovplyvňuje, no vo veľkom vplýva na to, ako sa vám používa. Epilátor by mal byť jednoduchý a minimalistický. Pokojne môže byť aj v ženských farbách. Výhodou je, že ho nemusíte kombinovať so zariadením kúpeľne, pretože nebude na očiach. Pri používaní ho však budete vidieť, a preto by mal byť oku príťažlivý.

Tvárový epilátor Braun Face 830 má štýlový a minimalistický biely dizajn. Celý výzor dopĺňajú strieborné detaily, ktoré zvýrazňujú napríklad tlačidlá na ovládanie alebo spojenie medzi telom a hlavicou. 

Rozmery tohto kompaktného prístroja sú viac ako skvelé a rozhodne vás potešia. Vďaka nim sa s epilátorom nielenže dobre pracuje, ale taktiež cestuje. Vezmite si ho kamkoľvek idete bez toho, aby ste premýšľali, či naň budete mať dostatok miesta.

Ak by vás zaujímali presné rozmery, sú takéto: 

  • šírka: 4,0 cm
  • výška: 15 cm
  • hĺbka: 5 cm
  • Hmotnosť 1,9 kg

Prístroj je ľahký, jednoducho sa drží v ruke a ešte jednoduchšie sa používa. Vyskúšajte ho ešte dnes. 

Funkcie 

Každý epilátor má nejaké funkcie, vďaka ktorým sa odlišuje od tých ďalších. Niektoré majú len iný dizajn, iné sú výkonnejšie alebo ich môžete používať aj pod vodou.

Tvárový epilátor Braun Face 830 je vodeodolný. Používať ho môžete aj na mokrú pokožku.

Výhodou vodeodolnosti je jednoduché čistenie prístroja. Pokojne ho umývajte pod prúdom vody. Poprípade odstráňte hlavicu a vyčistite ju samostatne. 

Okrem toho, že prístroj vás vie zbaviť chĺpkov, vám vie pokožku skvelo vyčistiť. Slúži na to exfoliačná kefa s kratšími a dlhšími štetinkami. Skvelo tak vyčistí úplne každú časť tváre.

Pomocou epilátoru si veľmi jednoducho nanesiete krém. V balení totižto nájdete aplikátor s hubkou. 

Hlavica 

Základom kvalitného epilátora je precízne spracovaná hlavica, ktorá sa vie prispôsobiť každému uhlu a každej pokožke. Pri vyberaní sa zamerajte hlavne na tento parameter.

Epilátor Braun Face 830 má hneď štyri hlavice – hlavnú, na odstraňovanie chĺpkov a ďalšie tri pre starostlivosť. 

Prvá, bežná kefka s názvom Normal, dokáže dôkladne odstraňovať mejkap a všetky ostatné nečistoty z pleti. Pokožka je žiarivá a vyzerá mladistvo. Epilátor je až šesťkrát účinnejší ako ručné čistenie. 

Druhou hlavicou je veľmi jemná kefka s názvom Extra Sensitive, ktorá má hustejšie a dlhšie štetinky so zaoblenými koncami. Je tak vhodná pre citlivú pokožku, ktorá potrebuje jemné čistenie. Použiť ju môžete aj na nanášanie a lepšie vstrebávanie krémov alebo sér. 

A poslednou, treťou hlavicou, je exfoliačná kefa, ktorá je veľmi šetrná a dokáže dôkladne pokožku vyčistiť. Má krátke aj dlhšie štetinky, ktoré vedia odstrániť nielen nečistoty, ale aj kožné bunky. 

Samostatnou kategóriou je aplikátor s hubkou s názvom Face Beauty, ktorý je vhodný na vmasírovanie krému do pleti. Krém lepšie pôsobí a rýchlejšie sa dostane hlboko do pokožky. 

V balení dostanete, okrem všetkých spomenutých hlavíc a samotného epilátora, aj zrkadlo s osvetlením, puzdro, kryt, malú čistiacu kefku a batérie. 

Ovládanie 

Ovládanie epilátorov je jednoduché. Poskytujú totižto len zopár funkcií, ktoré si vyberáte jedným ovládacím tlačidlom. Niektoré, profesionálne typy, majú o niečo zložitejšie ovládanie, na ktoré si však časom určite zvyknete. Rovnako ako pri epilovaní, tak aj pri ovládaní musíte nadobudnúť len prax.

Epilátor Braun Face 830 sa ovláda veľmi jednoducho. V strede na tele nájdete tlačidlo, pomocou ktorého si vyberáte rýchlosť. Následne záleží už len na tom, aké hlavice máte a čo potrebujete, aby prístroj urobil. 

Tlačidlo ovládania sa nachádza na dobrom mieste. Pri epilovaní alebo čistení pleti naň nedosiahnete. Tým pádom odpadá riziko, že by ste epilátor v strede procesu vypli alebo prepli na inú rýchlosť. 

V rámci ovládania môžeme spomenúť aj to, že epilátor Braun Face 830 sa používa bez káblu. Stačí doň vložiť batérie a následne si užívať voľnosť pri používaní. Dokonca, so sebou si nemusíte brať nabíjačku, ktorá by vám mohla zavadzať. 

Epilátor Braun Face 830 funguje na klasické, tužkové batérie. Jeho výdrž tak závisí od toho, aké batérie si kúpite. Spravidla by však mal vydržať minimálne 10 epilovaní alebo čistení pleti. 

Údržba 

Epilátorom sa staráte o svoju pokožku. Mali by ste ho preto po každom použití poriadne vyčistiť. Len tak sa zbavíte baktérií, ktoré a ňom zostali, a vyhnete sa rôznym problémom s pokožkou ako napríklad vyrážkam.

Ako sme už vyššie spomenuli, epilátor Braun Face 830 je vodeodolný, a preto ho môžete veľmi jednoducho umývať pod prúdom vody. Poprípade odstráňte hlavicu a umyte ju samostatne. 

O značke

Braun, v minulosti známa pod názvom Braun AG, je nemecká značka založená v roku 1921 v meste Kronberg. V začiatkoch svojho pôsobenia patrila pod značku Gillette. Neskôr, v roku 2007 sa dostala do skupiny Procter & Gamble, v ktorej pôsobí dodnes. Braun je známy najmä kvalitnými elektrospotrebičmi do domácnosti a výrobkami v oblasti krásy.