Na to, aby vám mohla vaša tlačiareň spraviť úplne všetko, čo od nej žiadate, je veľmi dôležité, aby ste si najprv vybrali presne takú, ktorá sa vám bude hodiť. Či už funkciami, rozmermi alebo dizajnom. Na začiatok by ste si mali odpovedať na základné otázky, ako koľko mesačne budete tlačiť, či chcete tlačiť len čierno-bielo alebo aj farebne, či budete chcieť tlačiť aj fotografie, ako budete tlačiareň pripájať k počítaču alebo aké formáty budete tlačiť. Ak ste si všetko zodpovedali, môžete sa posunúť ďalej. Medzi najdôležitejšie parametre pri výbere sú technológie, ktoré si zvolíte. Výber je na vás, môžete si vyberať z laserových tlačiarní alebo tých atramentových. Rozdiely medzi nimi by ste si mali čo najlepšie naštudovať, aby ste zistili, čo je pre vás lepšie. Ďalej je to typ tlačiarne. Na trhu nájdete klasické tlačiarne, ktoré sú vhodné najmä do domov a na domáce použitie. Následne sú to multifunkčné tlačiarne, ktoré vám okrem tlačenia ponúkajú aj kopírovanie či skenovanie. Nechýba často ani fax. Následne sú to fototlačiarne, ktoré vám vytlačia kvalitnú fotografiu v akejkoľvek veľkosti. Zaujímavosť je aj pripojenie k počítaču. Tá môže byť klasická, cez kábel alebo aj novšia, a to prostredníctvom Wi-Fi technológie, čo vám znižuje výskyt ďalších káblov. A aké funkcie by sa vám mohli ešte hodiť? Napríklad obojstranná tlač, Tlač k okrajom, Skenovanie diapozitívov, Slot na flash disk alebo pamäťovú kartu, vďaka čomu by ste mohli tlačiť aj bez toho, aby ste zapli počítač, alebo napríklad aj funkcia Viac zásobníkov na papier, vďaka čomu by ste nemuseli nastavovať a dopĺňať jeden a ten istý zásobník. Pomocou týchto parametrov si nájdete presne takú tlačiareň, po ktorej budete túžiť.

Vybrať si tú najlepšiu tlačiareň je niekedy naozaj veľmi ťažké. Najnovšie prístroje totižto nielen tlačia dokumenty, ktoré si napíšete, ale takisto sú aj samostatnými zariadeniami, ktoré fungujú aj bez pomoci počítača či notebooku. Vedeli ste, že do tých najnovších môžete zapojiť len USB kľúč a začať tlačiť? Tieto najnovšie tlačiarne vám ponúkajú aj možnosť pravidelného a neustáleho tlačenia bez toho, aby ste museli zapnúť počítač. Pripojenie k tlačiarni pomocou mobilného zariadenia, tabletu alebo len tak tlačenie z USB kľúča alebo pamäťovej karty je dnes úplne bežnou záležitosťou, na ktorú sa môžete spoľahnúť. Tlačiarne sú v dnešnej dobe jednoducho výdobytkom doby, ktoré sa vám vyplatia v každom jednom ohľade. Bez toho, aby ste vôbec rozmýšľali, či si máte nejakú kúpiť alebo nie, odpoveď je určite áno. Tlačiareň by nemala chýbať nikde a nikomu, pretože sa považuje už za jeden zo základných komponentov základnej výbavy počítača. Vďaka širokým funkciám, ktoré vám tlačiarne ponúkajú, sa vám naskytne nespočetné množstvo využitia či už v osobnom alebo firemnom živote.

Kvalitná tlačiareň z dielne Canon

Canon je známa značka, ktorá poskytuje kvalitné výrobky. Prekvapivo dobrá a zaujímavá je aj samotná tlačiareň Canon PIXMA MX475. Tá ponúka skvelý výkon, štýlový dizajn a jednoduché ovládanie. Jej hladké línie si jednoducho zamilujete aj napriek tomu, že ide o pomerne veľkú tlačiareň.

Dizajn

Telo tlačiarne Canon PIXMA MX475 je odeté do čiernej farby. Veko plochého skenera ja vybavené automatickým posúvačom dokumentov s tridsiatimu listami. Sklonená predná strana obsahuje ovládací panel. Ovládací panel nie je vybavený LCD displej, ale na všetko vám stačí panel, ktorým ovládate úplne všetko.

Ovládanie

Naľavo sú štyri tlačidlá režimu, zatiaľ čo napravo je číselný blok faxu a tlačidlá na spustenie a zastavenie tlačových úloh.

V strede predného panela je po otvorení sklopený kryt, ktorý sa po otvorení stane zásobníkom papiera na 100 listov.

Na tomto stroji nie sú žiadne sloty na pamäťové karty ani USB konektor na prednom paneli, stále však máte možnosť pripojenia USB alebo bezdrôtového pripojenia. S bezdrôtovou možnosťou prichádza možnosť tlačiť na diaľku prostredníctvom služby Google Cloud Print alebo priamo prostredníctvom Wi-Fi Direct alebo AirPrint.

Inštalácia

Tlačiareň podporuje nastavenie WPS, kde na pripojenie tlačiarne k smerovaču stačí niekoľko stlačení tlačidla. Nevýhodou je to, že na rýchle pripojenie smartfónu alebo tabletu k zariadeniu neexistuje podpora NFC. Ak však viete tlačiť pomocou Wi-Fi pripojenia, všetko je v poriadku a NFC technológiu potrebovať nebudete.

Softvér dodávaný s tlačiarňou Canon PIXMA MX475 obsahuje neobvykle pomenovaný program Image Garden, ovládací panel v tvare písmena L a softvér OCR, takže môžete naskenované stránky prevádzať na upraviteľný text. Nástroj na webovú tlač uľahčuje tlač webových stránok bez straty textu alebo grafiky mimo okrajov.

Tlačiareň Canon PIXMA MX475 patrí k veľmi príjemným tlačiarňam za skvelé ceny. Používa sa jednoducho, má štýlový dizajn, a preto, ak potrebujete len tlačiť dokumenty, nie je dôvod, aby vám nestačila. Stavte na ňu a uvidíte, aké výhody prináša.

O značke

A na koniec by sme si mohli povedať niečo o samotnej značke Canon. Značka Canon je rokmi overená značka, ktorá má mnohých priaznivcov. Jej meno pozná takmer každý, kto sa aspoň trochu orientuje vo svete fotografie či videa. Ak túžite po krásnych záberoch a videách, no patríte len k začiatočníkom, ktorí nechcú investovať príliš veľké čiastky do svojej novej kamery, mali by ste staviť práve na ňu. Okrem fotoaparátov má však v ponuke aj ďalšie výrobky ako napríklad tlačiarne. Vyskúšajte ich ešte dnes.