Premýšľate, že by ste si kúpili novú tlačiareň? Či už sa vám doma vaša stará pokazila alebo ste ešte žiadnu nemali, rozhodne ide o kúsok, ktorý by nemal chýbať v žiadnej domácnosti či kancelárii. Poskytuje široké možnosti využitia a okrem tlače má často aj ďalšie funkcie ako napríklad skener alebo kopírovanie. Pri výbere je na vás, na aký model stavíte. Dôležité je však kúpu premyslieť.

Na trhu dnes nájdete veľké množstvo rôznych typov tlačiarní. Niektoré poskytujú len možnosť tlače, iné taktiež fax alebo skener. Výber je na vás. Čím viac funkcií vám tlačiareň poskytne, tým lepšie sa vám s ňou bude následne pracovať.

Ovládanie tlačiarní je inak jednoduché. Pokyny zadávate spravidla cez počítač, no taktiež cez mobil alebo tablet. V mnohých prípadoch tlačidlá na tele výrobku ani nevyužívate. Nemusí to byť však pravidlom. Hľadáte kvalitnú a dobrú tlačiareň do práce alebo domácnosti? Práve ste jednu našli.

Rýchly náhľad

Chcete mať v domácnosti výrobok, ktorý je výkonný, tlačí rýchlo a dokáže sa svojím dizajnom prispôsobiť každej miestnosti? V tom prípade ste ho našli. Je ním tlačiareň HP Neverstop Laser MFP 1200w, ktorá sa radí medzi veľmi obľúbené na trhu. Poskytuje totižto perfektný pomer výkonu a ceny.

Táto laserová tonerová tlačiareň nevyužíva len kazety, ale celý systém samoobslužného dopĺňania tonera. Výsledkom je tak špičková kvalita s minimálnymi nárokmi na tlač. Výhodná je nielen pre životné prostredie, ale aj pre vašu peňaženku.

S dodávaným tonerom bez nutnosti doplnenia viete vytlačiť neuveriteľných 5000 strán a to skvelou rýchlosťou 20 stránok za minútu. Nestačí vám to? V tom prípade vás určite poteší ešte multifunkcia skeneru a kopírky.

Ak vás tlačiareň HP Neverstop Laser MFP 1200w zaujala, čítajte našu recenziu ďalej.

Ovládanie 

Tlačiarne sa najčastejšie ovládajú cez počítač. Tlačidlá, ktoré sa na nich nachádzajú využívame spravidla na zapínanie a vypínanie. Niektoré modely však poskytujú skvelé výhody ako napríklad tlačenie či skenovanie bez zapnutia počítača. Ak takto tlačiareň využívate, je potrebné sledovať, aké ovládacie prvky ponúka.

Multifunkčná tlačiareň HP Neverstop Laser MFP 1200w sa ovláda niekoľkými spôsobmi. Tým prvým je úplne klasický spôsob, cez počítač. Tlačiareň jednoducho k počítaču pripojte, nainštalujte a následne začnite používať.

Druhým spôsobom je ovládanie prostredníctvom ovládacieho panela, ktorý sa nachádza na vrchnej časti. Okrem zopár tlačidiel tu nájdete aj LCD displej, na ktorom uvidíte úplne všetko nastavenie, poprípade informácie o tlači, skenovaní alebo kopírovaní.

A treťou možnosťou je ovládanie prostredníctvom mobilnej aplikácie. Stačí si ju len stiahnuť do mobilu a následne si vybrať jednu z možností, ktorú vám poskytuje.

Rozmery 

Dôležitým parametrom, ktorý ovplyvňuje kúpu tlačiarne, sú rozmery. Tie by mali byť kompaktné v prípade, že máte menšiu kanceláriu alebo byt. Na druhej strane, ak rozmery nie sú problémom a môžete si dovoliť aj väčšiu tlačiareň, pokojne siahnite po výkonných a veľkých modeloch. Tie vás dostanú najmä desiatkami funkcií.

Tlačiareň HP Neverstop Laser MFP 1200w môže na prvý pohľad vyzerať, že je masívna a veľká. Opak je však pravdou. Patrí k celkom kompaktným modelom, ktoré sa hodia aj do menších kancelárii, pracovní alebo domácností.

Ak by vás zaujali jej rozmery a chceli by ste ich ich poznať, tu sú:

  • šírka: 38 cm
  • výška: 29,3
  • hĺbka: 28,7
  • hmotnosť: 8,7 kg

Tlačiareň je nielenže kompaktná, ale taktiež má príjemnú hmotnosť. Tým pádom ju môžete presúvať z miesta na miesto podľa toho, ako potrebujete.

Okrem rozmerov však musíme spomenúť aj dizajn. Tlačiarne spoločnosti HP často kombinujú tmavú sivú farbu s krémovou alebo bielou. Ide o veľmi pekný a štýlový kontrast, ktorý pritiahne pozornosť, no pritom sa hodí do každej miestnosti, kam ju položíte.

Hlavné funkcie 

Každá tlačiareň poskytuje iné funkcie. Niektoré ich majú viac, iné menej. Spravidla však platí, že väčšie modely poskytujú viac funkcií a menšie menej.

Ako sme už spomenuli, model HP Neverstop Laser MFP 1200w je vhodný ako do domácností, tak aj do kancelárií. Poskytuje široké možnosti používania. Má skvelé funkcie, ktoré si zamilujete. Medzi ne sa radí napríklad rýchla tlač, ktorá dosahuje rýchlosť 1 strany za 8 sekúnd.

Zásobník tlačiarne má kapacitu 150 strán, takže papier nemusíte neustále dopĺňať. Tlačenie je rýchle a plynulé.

Toner, ktorý sa v tlačiarni nachádza, zvládne vytlačiť až 5000 stránok, vďaka čomu šetríte nielen svoje financie, ale aj životné prostredie.

Tlač je ekonomická a úspornejšia až o 80 % v porovnaní s inými modelmi, ktoré sa na trhu nachádzajú.

Aj vás vždy desila výmena tonera? Okrem toho, že ste sa mohli zašpiniť, sa často stávalo, že výmena bola komplikovaná. V prípade tlačiarne HP Neverstop Laser MFP 1200w sa však netreba ničoho báť. Spoločnosť vytvorila toner takým spôsobom, aby sa dopĺňal jednoducho a veľmi prakticky. Doplnenie je čisté a plynulé.

A v porovnaní s inými tlačiarňami má model HP Neverstop Laser MFP 1200w ešte niečo navyše, a tým je rýchlosť. Keď porovnáte túto tlačiareň spolu s inými laserovými modelmi, zistíte, že jej tlačenie je o 10-krát rýchlejšie. A to je už čo povedať.

Zaujímavosťou je, že aj napriek všetkým funkciám a výhodám si tento model ponecháva stále svoje kompaktné rozmery. Vďaka nim sa vám zmestí úplne všade. Či už ho položíte do kancelárie, pracovne alebo hocikam v domácnosti. Nehovoriac o tom, že dizajn je štýlový a skvelo splynie s okolím. 

Kazety 

Určite viete, že na to, aby tlačiareň mohla tlačiť, potrebuje kazety. Niektoré modely podporujú len čierno-biele tlačenie, iné aj farebné. Od toho sa následne odvíja to, akú kazetu do nich zvolíte. Je však dobré, ak samotná spoločnosť, ktorá tlačiareň vyrobila, poskytuje aj kazety.

Spoločnosť HP patrí práve medzi značky, ktoré majú vo svojom portfóliu okrem tlačiarní aj príslušenstvo do nich. Originálne, vysokokapacitné kazety vydržia dlho a nemusíte ich neustále meniť. Tým šetríte nielen financie, ale aj životné prostredie a svoj čas.

O značke

HP, celým názvom Hewlett-Packard, je nadnárodná spoločnosť s dlhou históriou, ktorá vznikla v roku 1939. Ide o americkú spoločnosť, ktorá má sídlo v Palo Alto, Kalifornia. Známa je najmä vďaka kvalitným počítačom a notebookom. To však nie je všetko. Vo svojom portfóliu má taktiež iné výrobky, ako napríklad tlačiarne, stolné počítače a rôzne doplnky. Tie vyrába nielen pre seba, ale aj pre ďalšie značky ako napríklad Lenovo či Dell.