Či už potrebujete pracovať alebo len surfovať po internete, pozerať filmy a hrať hry, mali by ste mať doma okrem notebooku alebo počítaču aj tablet. Ten so sebou môžete nosiť z miesta na miesto, kamkoľvek idete. Poskytuje vysoký komfort, neprehrieva sa, má vysoký výkon a jednoducho sa ovláda. Pri výbere je potrebné sledovať jednotlivé parametre, aby ste si vybrali presne taký, ktorý bude zodpovedať vašim požiadavkám. Na trhu totižto nájdete rôzne veľkosti, farebné prevedenia a taktiež procesory.

Samozrejme, tablet nedokáže úplne nahradiť počítač. Aspoň nie teraz. Ide o nástroj, ktorý je zlatou strednou cestou medzi mobilom a počítačom. Od mobilu je väčší, takže sa na ňom jednoduchšie pracuje, no je menší od počítača alebo notebooku, takže sa jednoducho prenáša z miesta na miesto. Vziať si ho môžete do školy, práce alebo len tak na cesty. Niektoré dokonca poskytujú možnosť vloženia SIM karty, čím rozširujú svoje možnosti na telefonovanie alebo využívanie mobilných dát. 

Tablety sú v dnešnej dobe jednoducho top výrobkom, na ktorý sa obracia čoraz viac ľudí. Mobily totižto na prácu často nestačia. Pri výbere je dôležité sledovať jednotlivé parametre, aby ste kúpili model, ktorý má dobrý výkon, štýlový dizajn a správne rozmery. Zamerajme sa dnes iba na jeden, ktorý sa radí medzi tie najlepšie a tým je tablet Samsung Galaxy Tab S6.

Štýlový dizajn

Začnime dizajnom, na ktorý dbá takmer každý. Aj napriek tomu, že elektroniku by sme si mali vyberať podľa toho, aký má výkon, mnohí sa zameriavajú na dizajn. Niet sa ani čomu čudovať, pekný výrobok sa používa častejšie lepšie. Minimálne má človek taký pocit.

Dizajn tabletu Tab S6 je určite výrazným zlepšením oproti jeho predchodcovi Samsung Galaxy Tab S4. Zadná časť krehkého skla vyzerá skvelo.

Hlavným rozdielom je prémiový model kosoštvorcového modulu s dvoma kamerami a slot na S Pen, ktorý sa nachádza tesne pod ním.

Na okraji sa nachádzajú tlačidlá napájania a hlasitosti. Protiľahlá hrana obsahuje konektor pre voliteľný kryt a klávesnicu.

Spoločnosť Samsung nainštalovala štyri reproduktory naladené na AKG, dva na oboch úzkych okrajoch, zatiaľ čo spodná hrana (posudzovaná podľa orientácie loga Samsung) tiež obsahuje port USB-C. Na tablete nenájdete žiadny 3,5 mm konektor pre slúchadlá.

Prémiový displej

Displej tabletu Samsung Galaxy Tab S6 je pôsobivý. Jeho veľkosť je 10,5 palca. Ide o Super AMOLED displej s rozlíšením 1600 x 2560.

Jedná sa o žiarivý displej s vynikajúcim kontrastom (vrátane certifikácie HDR10 +) a hlbokými, atramentovými čiernymi farbami. Výsledok je perfektný a žiarivé farby podtrhnú všetko, od video obsahu po digitálne obrazy.

Širší pomer strán obrazovky Galaxy Tab S6 ponúka pomer 16:10. Filmový obsah sa zmestí do displeja trochu pohodlnejšie ako pri iPad Pro.

Ďalším trikom displeja Samsung Galaxy Tab S6 je snímač odtlačkov prstov uložený na spodnej strane, hneď vedľa slotu USB-C. To znamená, že sa nemusíte spoliehať na nezabezpečený systém rozpoznávania tváre alebo nepríjemný systém zadávania prístupového kódu.

Snímač na displeji funguje pomerne dobre, aj keď je stále o niečo pomalší a pracnejší ako senzory na snímanie odtlačkov prstov. Je to čiastočne preto, že musíte zapnúť obrazovku, aby ste snímač aktivovali.

Životnosť batérie

Spoločnosť Samsung priniesla do nového modelu Galaxy Tab rovnakú batériu, ako vo svojom predchádzajúcom modeli. Ide o veľkosť 7 300 mAh.

Spoločnosť Samsung odhaduje, že Galaxy Tab S6 môžete používať dlhých 14 hodín aj pri používaní niekoľkých aplikácií naraz.

Tab S6 tiež podporuje rýchle nabíjanie batérie. V balení však nájdete iba nabíjačku 15 W – nie 25W, čo môže byť menším sklamaním. Pre porovnanie, iPad Pro 11 sa dodáva s nabíjačkou 18 W. Čím vyšší výkon má nabíjačka, tým rýchlejšie sa tablet nabije.

Kamera

Samsung Galaxy Tab S6 ponúka aj duálny fotoaparát. Tab S6 je však prvý tablet Samsung, ktorý obsahuje nastavenie pre viac fotoaparátov. To znamená, že hlavný senzor 13MP f / 2.0 je spárovaný s ultraširokou kamerou 5 megapixelov f / 2,2.

Sekundárna kamera otvára možnosť niektorých zaujímavých širokouhlých záberov a umožňuje aj zachytenie portrétov bokeh.

To, čo znie primerane slušne na papieri, sa v praxi javí rovnako. Snímky, ktoré spravíte, vyzerajú veľmi podobne, ako urobené stredne kvalitným fotoaparátom. Niektoré z farieb sa zdajú byť umelé, ale celková kvalita je dobrá.

Predná kamera poskytuje 8 MP kameru, vďaka čomu sú videohovory kvalitné a dobré.

Multimédiá

Mediálna sekcia Samsung Galaxy Tab S6 je perfektná. Vyniká viac či menej vo všetkom a je nepochybne najlepším všestranným prehrávačom médií Android.

Z vizuálneho pohľadu tento 10,5-palcový displej Super AMOLED zobrazuje filmy v perfektnej kvalite. Živé farby a hlboké tienisté oblasti Blade Runner 2049 tu vyzerajú skvelo.

Všetko je umocnené vynikajúcim zvukovým výstupom zo štyroch reproduktorov naladených na AKG tabletu. Tento zvukový profil má prekvapivú úroveň rozsahu vzhľadom na to, ako je telo Galaxy Tab S6 tenké.

Umiestnenie reproduktorov do štyroch rohov je veľmi zriedkavé, no viac ako perfektné.

Odstránenie možnosti fyzického pripojenia na takomto veľkom zariadení na vyššej úrovni sa však javí ako negatívna vec.

Prejdeme na hry a sme späť v pozitívnom duchu. Tablet totižto poskytuje perfektný výkon. Jednoducho tak môžete hrať všetky hry.

Spoločnosť Samsung tiež ponúka svoju vlastnú aplikáciu na spúšťanie hier, ktorá do nej automaticky vtiahne nainštalované hry a sleduje váš herný čas.

Pokiaľ ide o ukladanie multimediálnych súborov, máte na ne dostatok miesta. Získate 128 GB úložného priestoru v základnom modeli a 256 GB v drahšom modeli. Pridajte k tomu slot microSD, ktorá môže mať veľkosť až 1 TB rozšírenia.

V závislosti od modelu, ktorý si vyberiete, je podporovaná buď 6 GB alebo 8 GB pamäť RAM. Obe veľkosti sú však výkonné a skvelé.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spracované, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vydržia desiatky rokov.