Milióny ľudí po celom svete sa dnes snažia ušetriť čas všade tam, kde sa dá. Po ceste pešo z jedného miesta na druhé si čítajú novinky na svojich smartfónoch, aby boli neustále informovaní, v autobusoch čítajú elektronické knihy na tabletoch, pretože inokedy nestíhajú, pracujú vo vlaku alebo v kaviarni len preto, aby po príchode domov mohli ísť rovno do postele spať. A viete, aký prostriedok je na takúto prácu najlepší? Presne tak, tablet.

Na druhej strane, určite aj u vás nastávajú situácie, kedy by ste aj vy potrebovali na chvíľku vypnúť, sadnúť si niekde a len tak si niečo pozrieť alebo prečítať. Aj v tomto prípade môžete staviť na praktické a komfortné tablety. Tablety nám dnes jednoducho otvárajú dvere do rýchleho a moderného sveta, ktorý si vyžaduje neustále pripojenie na internet. Nával informácií na vás totižto nepočká a ak chcete byť v obraze, viete, na ktorý výrobok môžete staviť.

Tablety sú v dnešnej dobe jednoducho top výrobkom, na ktorý staví snáď každý, kto potrebuje rýchly a jednoduchý prístup k internetu. Mobily často na nejakú prácu nestačia, a preto existujú tablety, ktoré sú zlatou strednou cestou medzi veľkým notebookom a malým smartfónom. Mnohé tablety ponúkajú dokonca aj LTE pripojenie a umožňujú volanie, vďaka čomu si mnohokrát so sebou nemusíte vziať ani mobil. Zamerajme sa dnes iba na jeden, ktorý sa radí medzi tie najlepšie a tým je tablet Samsung Galaxy Tab S6.

Štýlový dizajn

Začnime dizajnom, na ktorý dbá takmer každý. Aj napriek tomu, že elektroniku by sme si mali vyberať podľa toho, aký má výkon, mnohí sa zameriavajú na dizajn. Niet sa ani čomu čudovať, pekný výrobok sa používa častejšie lepšie. Minimálne má človek taký pocit.

Dizajn tabletu Tab S6 je určite výrazným zlepšením oproti jeho predchodcovi Samsung Galaxy Tab S4. Zadná časť krehkého skla zadnej strany vyzerá skvelo.

Hlavným rozdielom je prémiový model kosoštvorcového modulu s dvoma kamerami a slot na S Pen, ktorý sa nachádza tesne pod ním.

Na okraji sa nachádzajú tlačidlá napájania a hlasitosti. Protiľahlá hrana obsahuje konektor pre voliteľný kryt a klávesnicu.

Spoločnosť Samsung nainštalovala štyri reproduktory naladené na AKG, dva na oboch úzkych okrajoch, zatiaľ čo spodná hrana (posudzovaná podľa orientácie loga Samsung) tiež obsahuje port USB-C. Na tablete nenájdete žiadny 3,5 mm konektor pre slúchadlá.

Prémiový displej

Displej tabletu Samsung Galaxy Tab S6 je pôsobivý. Jeho veľkosť je 10,5 palca. Ide o Super AMOLED displej s rozlíšením 1600 x 2560.

Jedná sa o žiarivý displej s vynikajúcim kontrastom (vrátane certifikácie HDR10 +) a hlbokými, atramentovými čiernymi farbami. Výsledok je naozaj perfektný a žiarivé farby podtrhnú všetko, od video obsahu po digitálne obrazy.

Širší pomer strán obrazovky Galaxy Tab S6 ponúka pomer 16:10. Filmový obsah sa zmestí do displeja trochu pohodlnejšie ako iPad Pro.

Ďalším trikom displeja Samsung Galaxy Tab S6 je snímač odtlačkov prstov uložený na spodnej strane, hneď vedľa slotu USB-C. To znamená, že sa nemusíte spoliehať na nezabezpečený systém rozpoznávania tváre alebo nepríjemný systém zadávania prístupového kódu.

Snímač na displeji funguje pomerne dobre, aj keď je stále o niečo pomalší a pracnejší ako senzory na snímanie odtlačkov prstov. Je to čiastočne preto, že musíte zapnúť obrazovku, aby ste snímač aktivovali.

Životnosť batérie

Spoločnosť Samsung priniesla do nového modelu Galaxy Tab rovnakú batériu, ako vo svojom predchádzajúcom modeli. Ide o veľkosť 7 300 mAh.

Spoločnosť Samsung odhaduje, že Galaxy Tab S6 môžete používať dlhých 14 hodín intenzívneho používania.

Tab S6 tiež podporuje rýchle nabíjanie batérie. V balení však nájdete iba nabíjačku 15 W – nie 25W, čo môže byť menším sklamaním. Pre porovnanie, iPad Pro 11 sa dodáva s nabíjačkou 18 W. Čím vyšší výkon má nabíjačka, tým rýchlejšie sa nabije.

Kamera

Samsung Galaxy Tab S6 ponúka aj duálny fotoaparát. Tab S6 je však prvý tablet Samsung, ktorý obsahuje nastavenie pre viac fotoaparátov. To znamená, že hlavný senzor 13MP f / 2.0 je spárovaný s ultraširokou kamerou 5 megapixelov f / 2,2.

Sekundárna kamera otvára možnosť niektorých zaujímavých širokouhlých záberov a umožňuje aj zachytenie portrétov bokeh.

To, čo znie primerane slušne na papieri, sa v praxi javí rovnako. Snímky, ktoré spravíte, vyzerajú veľmi podobne, ako urobené stredne kvalitným fotoaparátom. Niektoré z farieb sa zdajú byť umelé, ale celková kvalita je dobrá.

Predná kamera poskytuje 8 MP kameru, vďaka čomu sú videohovory kvalitné a dobré.

Multimédiá

Mediálna sekcia Samsung Galaxy Tab S6 je perfektná. Vyniká viac či menej vo všetkom a je nepochybne najlepším všestranným prehrávačom médií Android.

Z vizuálneho pohľadu tento 10,5-palcový displej Super AMOLED zobrazuje filmy v perfektnej kvalite. Živé farby a hlboké tienisté oblasti Blade Runner 2049 tu vyzerajú skvele.

Všetko je umocnené vynikajúcim zvukovým výstupom zo štyroch reproduktorov naladených na AKG tabletu. Tento zvukový profil má prekvapivú úroveň rozsahu vzhľadom na to, ako je telo tela Galaxy Tab S6 tenké.

Umiestnením reproduktorov do štyroch rohov je veľmi zriedkavé, no viac ako perfektné.

Odstránenie možnosti fyzického pripojenia na takomto veľkom zariadení na vyššej úrovni sa však javí ako negatívna vec.

Prejdeme na hry a sme späť v pozitívnom duchu. Tablet totižto poskytuje perfektný výkon. Jednoducho tak môžete hrať všetky hry.

Spoločnosť Samsung tiež ponúka svoju vlastnú aplikáciu na spúšťanie hier, ktorá do nej automaticky vtiahne nainštalované hry a sleduje váš herný čas.

Pokiaľ ide o ukladanie multimediálnych súborov, máte na ne dostatok miesta. Získate 128 GB úložného priestoru v základnom modeli a 256 GB v drahšom modeli. Pridajte k tomu slot microSD, ktorá môže mať veľkosť až 1 TB rozšírenia.

V závislosti od modelu, ktorý si vyberiete, je podporovaná buď 6 GB alebo 8 GB pamäte RAM. Obe veľkosti sú však výkonné a skvelé.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov, ktoré vlastní niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.  Ak teda aj vy zvažujete, aký tablet si kúpiť, možno by ste mali vziať do povedomia aj tablet Samsung Galaxy Tab S6, ktorý vás prekvapia hneď vo viacerých smeroch.