Milióny ľudí po celom svete sa dnes snažia ušetriť čas všade tam, kde sa dá. Po ceste pešo z jedného miesta na druhé si čítajú novinky na svojich smartfónoch, aby boli neustále informovaní, v autobusoch čítajú elektronické knihy na tabletoch, pretože inokedy nestíhajú, pracujú vo vlaku alebo v kaviarni len preto, aby po príchode domov mohli ísť rovno do postele spať. A viete, aký prostriedok je na takúto prácu najlepší? Presne tak, tablet.

Na druhej strane, určite aj u vás nastávajú situácie, kedy by ste aj vy potrebovali na chvíľku vypnúť, sadnúť si niekde a len tak si niečo pozrieť alebo prečítať. Aj v tomto prípade môžete staviť na praktické a komfortné tablety. Tablety nám dnes jednoducho otvárajú dvere do rýchleho a moderného sveta, ktorý si vyžaduje neustále pripojenie na internet. Nával informácií na vás totižto nepočká a ak chcete byť v obraze, viete, na ktorý výrobok môžete staviť.

Tablety sú v dnešnej dobe jednoducho top výrobkom, na ktorý staví snáď každý, kto potrebuje rýchly a jednoduchý prístup k internetu. Mobily často na nejakú prácu nestačia, a preto existujú tablety, ktoré sú zlatou strednou cestou medzi veľkým notebookom a malým smartfónom. Mnohé tablety ponúkajú dokonca aj LTE pripojenie a umožňujú volanie, vďaka čomu si mnohokrát so sebou nemusíte vziať ani mobil. Zamerajme sa dnes iba na jeden, ktorý sa radí medzi tie najlepšie a tým je tablet Samsung Galaxy Tab S4.

O tablete

Samsung Galaxy Tab S4 je jediný tablet so systémom Androidom, ktorý sa dá označiť ako pravý 2 v 1, pretože slúži ako tablet, no taktiež ako menší notebook. Ponúka totižto tú správnu mobilitu podobnú laptopu.

Vrhnite sa tak do práce so svojím najnovším tabletom. Galaxy Tab S4 vám ponúkne prostredie stolného počítača. Môžete tak využívať klasický hlavný panel, pracovnú plochu s viacerými oknami súčasne či výhody tradičného ovládania klávesnicou a myšou. Stačí aktivovať Samsung DeX cez panel rýchleho spustenia na obrazovke tabletu, pripojiť klávesnicu a myš kompatibilnú so systémom Android a získate možnosti, na ktoré ste zvyknutí z domova alebo kancelárie. Je to jednoduchšie ako sa to na prvý pohľad zdá!

Je to Samsung, ktorý sa inšpiroval najnovším iPad Pro 10.5. Tablet Tab S4 má podobný 10,5-palcový displej, dotykové pero S Pen, 64 GB internej pamäte a 4 GB RAM.

Bonusovými bodmi je fakt, že S Pen, ktoré môžete na tablet použiť, je za lacnejšiu cenu ako Apple Pencil. Nemieme zabudnúť ani na to, že tablety umožňujú rozšíriť pamäť pomocou microSD.

Štýlový dizajn

Začnime dizajnom, na ktorý dbá takmer každý. Aj napriek tomu, že elektroniku by sme si mali vyberať podľa toho, aký má výkon, mnohí sa zameriavajú na dizajn. Niet sa ani čomu čudovať, pekný výrobok sa používa častejšie lepšie. Minimálne má človek taký pocit.

Spoločnosť Samsung inovovala tento tablet perfektným displejom Super AMOLED s veľkosťou 10,5 palca. Taktiež vymazala značné množstvo “zbytočného rámu”. Výzor tak je tak pre mnohých veľmi podobný novému tabletu značky Apple – iPad Pro 10.5.

Apple pripravil novú veľkosť tabletov a značka Samsung dlho nečakala. Rovnako to bolo aj pri stanovení ceny. Apple prišiel s pomerne vysokou cenou. Rovnako to urobil aj Samsung.

Pre používateľov tabletov Tab ide o väčšiu zmenu, pretože skok z obrazovky 9,7 palca na 10,5 palca znamená, že spoločnosť Samsung vylúčila fyzické tlačidlá na prednej strane. Tablet tak z najväčšej časti ovládate len pomocou dotykovej obrazovky. Pre mnohých používateľov je to však už úplne bežná prax.

Tlačidlá, ktoré na obrazovke zostali, fungujú skvelo, rovnako ako na Galaxy S9 a S9 Plus, a displej HDR je pútavý a jasný.

Namiesto odomkýňania tabletu na odtlačky prstov sa Samsung posunul ďalej. Sníma oči. Táto funkcia funguje pomerne dobre. Je však potrebné, aby ste mali tablet v správnom uhle.

Batéria

Výdrž batérie je viac ako perfektná. Zabezpečuje to najmä jej kapacita. Tá sa každým novým modelom pri výrobkoch spoločnosti Samsung zlepšuje.

Kapacita batérie je 7 300 mAh. V porovnaní s predchádzajúcim modelom, ktorý ponúka kapacitu 6 000 mAh, je to naozaj krokok vpred. V porovnaní s novým iPadom je to taktiež lepší výkon.

Tab S4 podporuje rýchle nabíjanie. Z 0% na 20 % sa dostane za krátkych 30 minút. To je omnoho vyššie percento ako pri predchádzajúcom modeli.

Rýchle nabíjanie vám dáva možnosť úplne vybitú batériu nabiť len za 3 hodiny a 16 minút. Niet divu, že je to rýchlejšie ako časy nabíjania iPadu. Spoločnosť Samsung taktiež v balení poskytuje vybavenie na rýchle nabíjanie.

Fotoaparát

Na zadnej strane sa nachádza 13MP fotoaparát a na prednej strane 8MP. Zadná kamera zaznamenáva video v rozlíšení 4 kB a predná strana má rozlíšenie 1080p.

Predná kamera, ktorá poskytuje 8 MP kameru, je vhodná na priemerne kvalitné videohovory.

To, čo znie primerane slušne na papieri, sa v praxi javí rovnako. Snímky, ktoré spravíte, vyzerajú veľmi podobne, ako urobené stredne kvalitným fotoaparátom. Niektoré z farieb sa zdajú byť umelé, ale celková kvalita je dobrá.

Multimédiá

Mediálna sekcia Samsung Galaxy Tab S6 je perfektná. Vyniká viac či menej vo všetkom a je nepochybne najlepším všestranným prehrávačom médií Android.

Z vizuálneho pohľadu tento 10,5-palcový displej Super AMOLED zobrazuje filmy v perfektnej kvalite.

Nezabudnite ani na ochranu svojich dát. Bezpečnostné riešenie Samsung Knox je vytvorené na úrovni čipu a spustí sa ihneď po zapnutí vášho tabletu. Niekoľko úrovní zabezpečenia vám umožní jednoducho oddeliť pracovné a súkromné súbory a uložiť dôležitý obsah do Zabezpečeného priečinku, do ktorého budete mať prístup iba vy.

Nikdy sa tak nestane, že by sa vaše dôverné informácie alebo údaje dostali niekam, kam by nemali. Stavte aj vy na spoločnosť Samsung a ich najnovšie produkty! Užite si kvalitné výrobky a tú najlepšiu kvalitu, ktorú vám môže poskytnúť len kvalitný a dobrá značka!

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov, ktoré vlastní niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.  Ak teda aj vy zvažujete, aký tablet si kúpiť, možno by ste mali vziať do povedomia aj tablet Samsung Galaxy Tab S6, ktorý vás prekvapia hneď vo viacerých smeroch.