Ešte predtým, ako vám povieme niečo viac k našej recenzií, sa radi vyjadríme aj k tomu, ako si vlastne dobrý tablet kúpiť. Existuje niekoľko dôležitých a základných parametrov, podľa ktorých by ste sa mali riadiť. Jednou z hlavných otázok, na ktoré si budete musieť odpovedať je tá, čo s tabletom vlastne plánujete robiť. Plánujete ho využívať vo voľnom čase na počúvanie hudby, prehrávanie videí alebo úpravu fotiek? Či skôr si vyberáte pracovný nástroj, ktorý budete môcť mať pravidelne pri sebe? Ak chcete pomocou tabletu pracovať, jednoducho si vyberte taký, ktorý zvládne tie najzákladnejšie veci ako napríklad ponúknuť vám textový editor alebo tabuľky či program na prezentáciu. Pri takýchto tabletoch by ste mali mať modely s aspoň dvojjadrovými procesormi, ktoré zvládnu takúto prácu. Tablet, ktorý je vhodný na surfovanie po internete, úpravu fotografií a skôr na grafickú stránku by mal mať dokonca viac RAM pamäte a takisto aj viac jadier. Čím viac jadier tablet má, tým vyšší výkon vám vie ponúknuť. Ak ste napríklad v rodine Apple a máte už niekoľko výrobkov od tejto značky, mali by ste staviť na ich tablety, ktoré sú známe aj pod názvom iPad. Naopak, ak nemáte takéto výrobky a túto značku moc nepreferujete, skôr by ste mali staviť na trochu iné značky, ktoré vám budú vyhovovať. Každý výrobok vám ponúkne niečo iné. Rovnako dôležitá je aj veľkosť displeju. Ak je tablet väčší, je omnoho jednoduchšie s ním pracovať ako keď sú jeho rozmery menšie. Nezabúdajte však, že nielen obrazovka je dôležitá Takisto si musíte dať pozor aj na to, aké rozlíšenie vám jednotlivé obrazovky ponúkajú. Podľa značky si vyberiete vždy aj nejaký operačný systém, vďaka ktorému sa vám bude dobre pracovať.

Tablet je zariadenie, ktoré aj keď si myslíte, že ho nepotrebujete, v skutočnosti ho predsa len nejak potrebujete. Má množstvo výhod a skvelých funkcií, o ktorých možno ani len netušíte. Na začiatok dnešnej recenzie vám položíme jednu otázku, ktorá znie: Viete si predstaviť život bez tabletov? Mnohí ľudia majú jasnú odpoveď a tou je: Áno, viem. Samozrejme, asi každý si vie svoj život bez tabletov predstaviť. Predsa len, máme ďalšie výrobky, pomocou ktorých robíme svoju prácu, a ktoré sú na nejaké druhy práce omnoho lepšie. Býva to najčastejšie notebook alebo počítač, ktoré využívame na pravidelnej báze a neustále na nich pracujeme. Niektorí ľudia si však zvykli na tablety, ktoré v dnešnej dobe majú tak silný výkon ako notebooky alebo počítače. Niektoré majú dokonca aj vyššiu výkonnosť. Už dávno prešli časy, kedy boli tablety len zväčšenými mobilnými telefónmi, cez ktoré sa nedalo ani dobre telefonovať. Dnes sú tablety zmenšenými notebookmi, ktoré sa omnoho jednoduchšie prenášajú z miesta na miesto a vyhovujú ľuďom, ktorí pracujú, študentom a takisto aj ľuďom, ktorí na nich robia rôzne grafické úpravy či iné, omnoho zložitejšie úkony, ako je len písanie dokumentov. Odpoveď sa prvú otázku sa asi nemení. Život bez tabletov si predstaviť vieme, no mnohí nechcú. A my sa im ani nečudujeme. Prečo by aj mali? Tablety sú v dnešnej dobe veľmi praktické a namiesto toho, aby ste každý deň do školy alebo do práce ťahali notebook, môžete jednoducho vziať tablet, v ktorom máte úplne všetky dokumenty, videá, fotografie či filmy, ktoré práve potrebujete. Bez problémov si vezmete jednu jedinú vec, ktorú môžete napojiť aj na bluetooth klávesnicu a odrazu vám vznikne omnoho ľahší, no takisto výkonný notebook.

O značke

Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov, ktoré vlastní niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.  Ak teda aj vy zvažujete, aký telefón si kúpiť, možno by ste mali vziať do povedomia aj tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 2018 LTE, ktorý vás prekvapí hneď vo viacerých smeroch.

Veľkosť displeja

Pri tablete je veľmi dôležitý displej, na ktorý sa pozeráte úplne každý jeden deň pri práci. Práve tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 2018 LTE vám ponúka veľký, 10,5 palcový displej, štyri 3D priestorové produkty, špičkovú výdrž a množstvo rôznych a veľmi zaujímavých funkcií, ktoré si zamilujete a budete ich používať každý jeden deň. Tablet značky Samsung vás nadchne v každom jednom ohľade. Bavte sa pri práci a takisto aj vo voľných chvíľach s tabletom, ktorý sa stane vašim univerzálnym spoločníkom.

Ako sme spomínali, displej je veľmi dôležitý pri úplne každom jednom tablete. Na tablete Samsung Galaxy Tab A 10.5 2018 LTE sledujte filmy a seriály, kochajte sa obľúbenými fotografiami, surfujte po internete, čítajte elektronické knihy a robte mnoho vecí, ktoré potrebujete a milujete. Tablet značky Samsung vám totižto ponúka 10,5 palcový tablet s pomerom strán 16:10, pri ktorom je každá činnosť príjemným a veľmi pohodlným zážitkom.

Reproduktory

Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 2018 LTE nemá len dva reproduktory, ako klasické tablety, ale rovno štyri reproduktory. Postará sa tak o vašu dokonalú priestorovosť a výraznosť zvuku. Okrem toho sa o to stará aj špičková technológia Dolby Atmos a smart funkcie, ako napríklad automatické prispôsobenie sterea podľa toho, či máte obrazovku na výšku alebo na šírku. Vďaka všetkému tomuto bude tablet tým najlepším, čo ste si kúpili.

Nabíjanie

A čo tak nabíjanie? Nepríjemná a zdĺhavá vec, ktorú nemá rád snáď nikto z nás. Pri tablete Samsung Galaxy Tab A 10.5 2018 LTE  sa nemusíte báť, že vás batéria nechá len tak napospas. Vďaka kapacite 7300 mAh ponúka špičkovú výdrž. Ponúka vám napríklad 15 hodín prehrávania videa. A keď tabletu predsa len dôjde energia, jednoducho doplňte plnú kapacitu za necelé 3,5 hodiny.

Výkon

Neobmedzujte sa v tablete pri práci alebo hraní či inej zábave. Tablet značky Galaxy si hravo poradí s viacerými činnosťami naraz. Nekompromisný výkon mu zaistí 3 GB operačná pamäť v kombinácií s osemjadrovým procesorom. Filmy, aplikácie, hry či iný obsah môžete nahrať do 32 GB vnútorného úložiska. To naviac môžete rozšíriť pomocou až 400 GB pamäťovej karty mocroSD, ktorá je naozaj obrovská.

Displej tabletu Samsung Galaxy Tab A 10.5 2018 LTE nespí nikdy. Dokonca ani vtedy, keď je v pohotovostnom režime. Zobrazujte na ňom tak obľúbené fotografie alebo užitočné údaje, ako napríklad čas, kalendár či predpoveď počasia. TO všetko vám ponúka smart funkcia Daily Board. Pomocou nej ste vždy aktívni.

Podeľte sa o tento tablet od spoločnosti Samsung s ostatnými členmi rodiny. Môžete si na ňom vytvoriť až osem oddelených užívateľských účtov, ktoré si potom ich majitelia môžu prispôsobiť podľa svojej chuti.

Vďaka detskému režimu môžete tablet Samsung Galaxy Tab A 10.5 2018 LTE bez obáv zveriť aj svojim ratolestiam. Tablet sa prepne do špeciálneho rozhrania, ktorý vám dá kontrolu nad obsahom, ktorý deti zobrazujú a takisto aj časom, ktorý pri tablete strávia. K dispozícií môžu mať ako zábavné, tak aj veľmi múdre vzdelávacie aplikácie a funkcie.