Milióny ľudí po celom svete sa dnes snažia ušetriť čas všade tam, kde sa dá. Po ceste pešo z jedného miesta na druhé si čítajú novinky na svojich smartfónoch, aby boli neustále informovaní, v autobusoch čítajú elektronické knihy na tabletoch alebo smartfónoch, pretože inokedy nestíhajú, pracujú vo vlaku alebo v kaviarni len preto, aby po príchode domov mohli ísť rovno do postele spať a nebyť hore do polnoci. A viete, aký prostriedok je na takúto prácu najlepší? Presne tak, tablet. Notebooky sú totižto dnes dosť preceňované a predsa len, nejakú tú hmotnosť majú.
Na druhej strane u vás určite nastávajú situácie, kedy by ste aj vy potrebovali na chvíľku vypnúť, sadnúť si niekde a len tak si niečo pozrieť alebo prečítať. Vyťahovať z tašky notebook a následne na ňom niečo pozerať nie je to najpraktickejšie. Tablety majú aj tú výhodu, že sú to niečo ako smartfóny, len vo väčšom prevedení, čo znamená, že veľmi jednoducho ich môžete mať v pohotovostnom režime a kedykoľvek zapnúť a začať surfovať. Tablety vám dnes jednoducho otvárajú dvere do rýchleho a moderného sveta, ktorý si vyžaduje neustále pripojenie na internet. Nával informácií na vás totižto nepočká a ak chcete byť v obraze, viete, na ktorý výrobok môžete staviť. Okrem toho nesmieme zabudnúť spomenúť ich nízku hmotnosť, rýchlosť a jednoduché ovládanie. To všetko získate pri kúpe jedného a nie príliš drahého výrobku, ktorý si zamilujete okamžite, na prvý pohľad aj vďaka modernému a nadčasovému dizajnu.

To, čo sme sa v prvom odstavci snažili vysvetliť je to, že tablety sú v dnešnej dobe jednoducho top výrobkom, na ktorý staví snáď každý, kto potrebuje rýchly a jednoduchý prístup k internetu. Mobily často na nejakú prácu nestačia, a preto existujú tablety, ktoré sú zlatou strednou cestou medzi veľkým notebookom a malým smartfónom. Mnohé tablety ponúkajú dokonca aj LTE pripojenie a umožňujú volanie, vďaka čomu si mnohokrát so sebou nemusíte vziať ani mobil. Všetko toto a omnoho viac ponúkajú dnešné tablety, ktorých na trhu nájdete naozaj nespočetné množstvo. Zamerajme sa teda iba na jeden, ktorý sa radí medzi tie najlepšie a tým je tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE.

Vhodný pre úplne všetko

Ako sme už vyššie spomínali, mnohí ľudia si snažia krátiť čas vo vlaku alebo v autobuse čítaním kníh alebo prácou. Na to, aby ste toto všetko mohli urobiť dnes nepotrebujete veľký a ťažký notebook. Stačí vám kompaktný a prenosný tablet, ktorý vám dokáže sprostredkovať dobré knihy, filmy či nejaké tie textové dokumenty, vďaka ktorým môžete jednoducho pracovať aj z dopravného prostriedku. Tabletom, ktorý toto všetko umožňuje je práve tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE, ktorý vám ponúka naozaj veľmi zaujímavé funkcie a plynulý výkon.

Štýlový dizajn

Začnime dizajnom, na ktorý dbá takmer každý. Tento úžasný tablet ponúka displej s veľkosťou 10,1 palca, čo znamená, že sa na ňom dá pracovať naozaj bezchybne a bez toho, aby vás rušili nejaké tie drobnosti. Okrem toho vám tablet ponúka takisto rozlíšenie 1920×1200 bodov, čo znamená, že si na ňom pokojne pozriete film v perfektnej kvalite.

Inak povedané, tablet od značky Samsung sa hodí nielen na prácu, ale takisto aj na voľný čas, pretože vďaka nemu získate skvelý zážitok zo sledovania svojho obľúbeného seriálu či filmu. Nesmieme zabudnúť ani na fotografie, ktoré budú hýriť farbami.

Vhodný pre experimenty

Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE je takisto skvelý aj pre ľudí, ktorí radi experimentujú a niečo tvoria. Pomocou je 8 Mpx zadnému fotoaparátu a 2 Mpx prednému dokážete spraviť naozaj krásne fotografie, ktoré sa budú páčiť úplne každému. Žiaden moment vám tak neutečie. Fotenie pomocou tabletu je veľmi jednoduché a fotky môžete vytvárať aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Fotky to nijako neovplyvní.
Pre tých, ktorí majú vyššie nároky na fotografie a niečo z tohto umenia už vedia, si určite prídu na svoje aj vďaka režimom HDR a Pro, ktoré vykúzlia krásne scény a detaily na jednotlivých fotografiách.

Ak sa zaujímate o jadro tabletu Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE, je ním operačný systém Android 6.0 Marshmallow, na ktorom sa veľmi príjemne pracuje a ponúka osvedčené prostredie, na ktoré si človek veľmi jednoducho zvykne. Okrem operačného systému je samozrejmosťou aj batéria, ktorá vydrží krásnych sedem hodín pri vyššej záťaži. To znamená, že ak svoj tablet používate len na klasické sociálne siete či textové dokumenty, môže vám vydržať omnoho dlhšie.

Veľká pamäť

Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE má sám o sebe vnútornú pamäť, ktorá má veľkosť 32 GB. Túto veľkosť však môžete rozšíriť pomocou micro SD karty s akoukoľvek požadovanou kapacitou. Nie ste tak zbytočne obmedzovaní.

Jadro, ktoré poháňa celý tablet od spoločnosti Samsung, je osemjadrový procesor, ktorý vám zaručene zrýchli akúkoľvek prácu. To znamená, že môžete mať otvorených aj niekoľko aplikácií naraz a chod tabletu bude plynulý bez nejakého zasekávania sa.

Okrem všetkých spomínaných funkcií je dôležité spomenúť aj bezdrôtové pripojenie, medzi ktoré patria klasicky ako Bluetooth pre bezdrôtovú komunikáciu medzi zariadeniami, GPS, Wi-Fi pre pripojenie na internet alebo aj vysokorýchlostný internet v podobe mobilnej siete LTE (4G/3G). Práve spomenutím mobilnej siete sme už naznačili aj to, že do tabletu si môžete vložiť SIM kartu a tým pádom sa vám dá z neho volať, posielam e-maily, správy či robiť iné veci, ktoré by ste inak pri klasickom tablete nemohli.

Elektronické zariadenia sú úplne klasickou súčasťou nášho života, no mnohokrát ich dávame do rúk deťom vo veľmi skorom veku. Práve vďaka aplikácií Kids Mode 4.0 dokážete nastaviť na teblete vášmu dieťaťu optimálnu dobu používania alebo uzamknutie nevhodných aplikácií. Vďaka tomu vaše deti nebudú tráviť tak dlhú dobu na internete.

Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 LTE je veľmi jednoducho ovládateľný a ľahký, vďaka čomu ho môžete mať so sebou takmer kdekoľvek. Určite sa bude hodiť každému, kto sa chce vo voľných chvíľach zabaviť alebo rýchlo a efektívne dorobiť svoju prácu.

O značke

Na záver si už len povieme niečo o značke Samsung. Značka Samsung patrí medzi popredných výrobcov elektro spotrebičov, ktorí si svoje miesto na trhu neustále držia a výrobky zdokonaľujú. Mnohí zákazníci poznajú značku Samsung najmä podľa štýlových a kvalitných mobilných telefónov, ktoré vlastní niekoľko miliónov ľudí po celom svete. Značka sa však zaoberá aj inými spotrebičmi a elektronikou, ako sú napríklad chladničky, monitory, tablety alebo televízory. Všetky tieto výrobky sú precízne spravené, jednoducho ovládateľné a kvalitné, takže vám vždy vydržia naozaj veľmi dlho a nemusíte sa báť, že by sa vám po nejakej krátkej dobe pokazili.