Milióny ľudí po celom svete sa dnes snažia ušetriť čas všade tam, kde sa dá. Po ceste pešo z jedného miesta na druhé si čítajú novinky na svojich smartfónoch, aby boli neustále informovaní, v autobusoch čítajú elektronické knihy na tabletoch, pretože inokedy nestíhajú, pracujú vo vlaku alebo v kaviarni len preto, aby po príchode domov mohli ísť rovno do postele spať. A viete, aký prostriedok je na takúto prácu najlepší? Presne tak, tablet.

Na druhej strane, určite aj u vás nastávajú situácie, kedy by ste aj vy potrebovali na chvíľku vypnúť, sadnúť si niekde a len tak si niečo pozrieť alebo prečítať. Aj v tomto prípade môžete staviť na praktické a komfortné tablety. Tablety nám dnes jednoducho otvárajú dvere do rýchleho a moderného sveta, ktorý si vyžaduje neustále pripojenie na internet. Nával informácií na vás totižto nepočká a ak chcete byť v obraze, viete, na ktorý výrobok môžete staviť.

Tablety sú v dnešnej dobe jednoducho top výrobkom, na ktorý staví snáď každý, kto potrebuje rýchly a jednoduchý prístup k internetu. Mobily často na nejakú prácu nestačia, a preto existujú tablety, ktoré sú zlatou strednou cestou medzi veľkým notebookom a malým smartfónom. Mnohé tablety ponúkajú dokonca aj LTE pripojenie a umožňujú volanie, vďaka čomu si mnohokrát so sebou nemusíte vziať ani mobil. Zamerajme sa dnes iba na jeden, ktorý sa radí medzi tie najlepšie a tým je tablet Microsoft Surface Pro.

Štýlový dizajn

Začnime dizajnom, na ktorý dbá takmer každý. Aj napriek tomu, že elektroniku by sme si mali vyberať podľa toho, aký má výkon, mnohí sa zameriavajú na dizajn. Niet sa ani čomu čudovať, pekný výrobok sa používa častejšie lepšie. Minimálne má človek taký pocit.

A aký je dizajn tabletu Microsoft? Na prvý pohľad sa tablet značky Microsoft podobá na jeho predchodcu. Je to najmä veľmi podobnej veľkosti displeja a tvarom. Bližší pohľad však odhalí niekoľko kľúčových rozdielov.

Medzi tieto kľúčové rozdiely patrí napríklad rám zliatiny horčíka a hliníka. V prípade, že ste predchodcu tohto tabletu mali, si po zapnutí môžete všimnúť na displeji určité zmeny. Ide presnejšie o lepšiu kvalitu a rozlíšenie.

Výhodou je minimalizmus, na ktorý značka Microsoft stavila. Vďaka jednoduchému a elegantnému dizajnu sa bude tablet páčiť mnohým ľuďom. Na tele výrobku nenájdete takmer žiadne tlačidlá. Nachádza sa tu tlačidlo na uzamknutie a na pridanie hlasitosti. Nič iné tu nenájdete. Všetko ovládate pomocou veľkého dotykového displeja.

K dispozícií je taktiež vylepšený pánt. Ten sa teraz ohýba omnoho jednoduchšie a rýchlejšie. Vytvára aj užší uhol, ktorý je ideálny napríklad pre umelcov.

Ďalšou zmenou, ktorú si treba všimnúť, je tepelný dizajn, ktorý spoločnosť Microsoft tiež vylepšila, vďaka čomu sú verzie Core i5 aj Core m3 bez ventilátorov.

Nový kryt typu Alcantara je pozoruhodným vylepšením v porovnaní s predchádzajúcou generáciou a nepochybne stojí za to mierne zvýšenie ceny.

Praktická klávesnica

K tabletu si môžete pre lepšiu prácu zakúpiť aj klávesnicu. V tomto prípade uvidíte zmeny tieť. Klávesy vám dajú pocit, že sú hlbšie zasadené. Pracuje sa tak na nich lepšie ako kedykoľvek predtým. Navyše, materiál vyzerá, že je dostatočne robustný, aby vydržal dlhšiu dobu.

Tí, ktorí sa chcú držať ďalej od neutrálnych farieb, budú radi, keď zistia, že v ponuke sú dnes už aj vínové a kobaltové odtiene krytu.

Tablet Microsoft Surface Pro 2017 má hrúbku 8,4 mm, takže ho zmestíte úplne vľade. Jeho hmotnosť je len 783 gramov, vďaka čomu nezaťaží žiadnu tašku. Spomenúť musíme aj zlepšenie výdrže batérie a to až o 20 %.

Perfektný displej

Tento úžasný tablet ponúka displej s veľkosťou 12,3 palca, čo znamená, že sa na ňom dá pracovať naozaj bezchybne a bez toho, aby vás rušili nejaké drobnosti. Okrem toho vám tablet ponúka takisto rozlíšenie 2736×1824 bodov.

Inak povedané, tablet od značky Microsoft sa hodí nielen na prácu, ale takisto aj na voľný čas, pretože vďaka nemu získate skvelý zážitok zo sledovania svojho obľúbeného seriálu či filmu. Nesmieme zabudnúť ani na fotografie, ktoré budú hýriť farbami.

Výkon

Niet divu, že nový Microsoft Surface Pro pracuje mimoriadne dobre. Okrem každodenných úloh zvláda aj tie ďalšie, ako napríklad využívanie editorov. To zahŕňa prehliadanie webu s viacerými otvorenými kartami súčasne, spracovanie textu, sťahovanie súborov a nahrávanie veľkého množstva mediálnych súborov. Okrem toho má viac než primeranú výkonnosť pri ľahkej úprave fotografií pomocou programu Lightroom.

Samozrejme, keďže tvorba médií je hlavnou funkciou tohto zariadenia, displej 3: 2 zabezpečí perfektný zážitok z práce.

Pokiaľ ide o porovnávanie s inými tabletmi, model Surface Pro je na rovnakej úrovni ako najnovší iPad Pro. Ide teda o výkonný tablet, ktorý si rozhodne zaslúži viac pozornosti.

Nezabudnite ani na to, že pri Surface Pro ide o procesor Intel Core i7 2,4 GHz, čiže o najvýkonnejšiu verziu čipu, s ktorým je možné robiť aj ťažšie úkony.

Miera, v akej je tablet Surface Pro vylepšený a aký náskok má pred konkurenčnými notebookmi či tabletmi typu 2 v 1 nie je úplne prekvapujúca. Značka Microsoft dáva najavo, že produkuje kvalitné výrobky a produkty, ktoré sa rozhodne oplatí využívať.

Surface Pro vám poskytuje skvelú alternatívu prenosného počítača, dlhú výdrž batérie a skvelý dizajn, ktorý rozhodne oceníte aj vy.

Výdrž batérie

Jedným z aspektov, ktoré spoločnosť Microsoft každoročne zlepšuje, a ktoré sa v prípade konkurenčných MacBookov a iPad Pro neobnovujú, je výdrž batérie. S prístrojom Surface Pro sa spoločnosti podarilo zmenšiť dizajn základnej dosky, čím sa vytvoril priestor pre 20 % väčšiu batériu vo vnútri.

V spojení s optimalizáciou spotreby energie, ktorú prináša procesor Intel 7. generácie (Kaby Lake), spoločnosť Microsoft sľubuje až 13 hodín a 30 minút prehrávania videa a surfovania na webe.

Pre porovnanie, iPad Pro vydrží približne 7 hodín neustálej záťaže a Galaxy Book 7 hodín 32 minút. V spoločnosti Microsoft teda môžeme vidieť značné zlepšenia, ktoré sú založené na výsledkoch samotných zákazníkov.

O značke

Značka Microsoft patrí medzi značky, ktoré sa u nás na trhu objavujú už niekoľko dlhých rokov. Ponúkajú naozaj perfektné výrobky, ktoré sú plné profesionálnych funkcií. Pri kúpe každého výrobku si môžete byť istí, že ste si kúpili kvalitný spotrebič, ktorý vám vydrží veľmi dlho a okrem klasických a bežných používateľských funkcií vám ponúka ďalšiu stovku zaujímavých aplikácií a nastavení. Veľkou výhodou je to, že značka Microsoft ponúka kvalitné výrobky za primerane vysoké ceny, vďaka čomu sa teší obľube u miliónov zákazníkov po celom svete. Medzi takéto známe a veľmi prepracované výrobky patria nielen mobily, notebooky, ale takisto aj tablety a stolné počítače, ktoré by ste mali mať určite doma.