Tablety sa stali súčasťou našich každodenných životov už niekoľko rokov dozadu. Keď prišli na trh, mnohí nevedeli, či si tablet zakúpiť alebo nie. Veď aj načo? Keď môžete pracovať prostredníctvom svojho mobilu alebo notebooku či stolného počítača, načo budete mať doma ďalšiu elektroniku, ktorej využitie bolo minimálne. Zo začiatku. Neskôr sa však zistilo, že tablety majú pre nás naozaj perfektné možnosti a dokážu nám omnoho zjednodušiť náš život. Ak sa pýtate, či by ste mali mať aj vy doma aspoň jeden tablet, odpoveď je jednoznačne áno. Práve kvalitné tablety vám ukážu, že pracovať môžete odkiaľkoľvek a nemusíte byť len doma alebo v práci za počítačom. Jednoducho si so sebou vezmete tablet a máte pri sebe všetko. Či už kontakty, údaje alebo súbory, ktoré potrebujete. Výhodou je takisto aj to, že tablety nie sú len pre podnikateľov či ľudí, ktorí majú veľa práce, ale takisto aj pre študentov, ktorí potrebujú niečo ľahké do svojej tašky.

Tablety dnes nahradzujú klasické počítače vo všetkých smeroch. Častokrát sa stáva, že práve tablety sú ešte výkonnejšie, než klasické notebooky alebo počítače, pretože veľmi jednoducho na nich môžete pracovať, môžete robiť všetko, čo potrebujete a nikdy sa nestane, že by za vami tablet nestíhal. Výhodou je však aj to, že máte veľmi nízku hmotnosť tohto výrobku, a preto sa niekedy oplatí viac, ako klasický notebook, ktorý je ťažší o niekoľko stoviek gramov. Presne tak, aj pár gramov hore dole vie narobiť veľký rozdiel. Mnohí však nevedia úplne presne, na čo by mohli využívať tablety. Okrem práce na nich môžete vykonávať naozaj veľmi veľa vecí od pozerania filmov, úpravy fotografií či čítanie kníh. Nepotrebujete žiadnu čítačku, stačí vám jednoducho nový tablet, prostredníctvom ktorého máte úplne všetko pri sebe. A to je naozaj veľký  komfort, ktorý si zaslúžite.

Značka Lenovo patrí medzi značky, ktoré sa u nás na trhu objavujú už niekoľko dlhých rokov. Ponúkajú naozaj perfektné výrobky, ktoré sú plné profesionálnych funkcií. Pri kúpe každého výrobku si môžete byť istí, že ste si kúpili kvalitný spotrebič, ktorý vám vydrží veľmi dlho a okrem klasických a bežných používateľských funkcií vám ponúka ďalšiu stovku zaujímavých aplikácií a nastavení, ktoré môžete využiť. Veľkou výhodou je to, že značka Lenovo ponúka kvalitné výrobky za primerane vysoké ceny, vďaka čomu sa teší obľube u miliónov zákazníkov po celom svete. Každý zákazník je spokojný a ich výrobky používa s radosťou. Medzi takéto známe a veľmi prepracované výrobky patria nielen mobily či počítače, ale takisto aj tablety, ktoré by ste mali mať určite doma. Práve dnes máme pre vás recenziu na jeden z najnovších tabletov od značky Lenovo – Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II, s ktorým si užijete viac zábavy, ako si myslíte.

Ak patrí u vás tablet k najvyužívanejším a najobľúbenejším spotrebičom alebo len chcete tabletom dať šancu a vyskúšať si na nich zahrať hry, pozrieť dobré filmy a seriály alebo len tak surfovať po internete, mali by ste staviť na tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II, ktorý na vás spraví tak dobrý prvý dojem, že tablety budete milovať a k notebooku alebo stolnému počítaču tak skoro neprídete. Na rozdiel od veľkých počítačov máte tablety rozmerovo omnoho praktickejšie a aj napriek ich malým rozmerom vám stále ponúkajú výkon hodný klasickému notebooku. Akonáhle siahnete po tablete Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II, iný už chcieť nebudete. Vďaka charakteristickému inovatívnemu dizajnu, ktorý prináša značka Lenovo, sa vám zapáči tento tablet okamžite. Takisto vám ponúka aj pokročilé možnosti prispôsobenia na rôzne situácie či parametre, vďaka čomu sa ho budete môcť používať kedykoľvek a kdekoľvek.

Na to, aby ste mohli pozerať filmy, seriály alebo len tak surfovali po internete, potrebujete dostatočný výkon. Tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II vám ponúka výkon vo forme štvorjadrového procesoru Qualcomm Snapdragon 1,3 GHz. Tomuto procesoru nestojí v ceste nič a všetko, čo mu zadáte, spracuje s ľahkosťou a bez problémov. Môžete pracovať a pritom počúvať hudbu. Nie je žiaden problém, keď máte zapnutých niekoľko aplikácií naraz. nikdy sa nemôže stať, že by ste museli čakať, pretože sa tablet zasekol alebo nezvládal prácu, ktorý by ste mu dali. Počúvanie hudby, prezeranie fotografií či úplne základné veci stíha s impozantnou rýchlosťou.

Samozrejmosťou je aj kvalitný operačný systém, bez ktorého by tablet neurobil takmer nič. Práve to je dôvod, prečo má tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II skvelý systém Android 5.1 Lollipop s radou nových funkcií, o ktorých ste možno ani nepočuli. Takisto je samozrejmosťou aj vizuálne vylepšenie. Všetko toto v kombinácií s 2 GB RAM pamäťou je o poznanie rýchlejšie a úspornejšie než predchádzajúce modely, ktoré by vám síce ponúkli skvelý výkon, no nebol by taký skvelý, ako tento. Z aplikácie Google Store si tak stiahnete svoje obľúbené aplikácie, ktoré by ste chceli mať v tablete. Všetko vám ešte zjednodušuje integrovaná 16 GB pamäť, ktorú môžete veľmi jednoducho pomocou SD karty zväčšiť na 128 GB, čo je naozaj veľmi veľa miesta pre všetky vaše súbory, fotografie či hudbu.

Dôležitým prvkom je aj dizajn tabletu, ktorý vás určite zaujímať bude. Žiarivo čistý obraz, pestrá paleta farieb či odtiene, ktoré by ste neuvideli možno ani na svojom notebooku či televízore. Asi málokto zapochybuje, že displej je niečo, čím sa riadite pri výbere tabletu. Niet sa ani čomu čudovať. Práve atraktívny a kvalitný displej je niečo, čo by ste mali mať, ak si chcete užívať kvalitné spracovanie, dobré filmy a seriály. Osem palcový displej s rozlíšením HD (1200x 800 bodov) vám ponúka komfort, o ktorom sa vám možno ani len nesnívalo. Na tomto displeji sa perfektne vynikajú aj náročné grafické hry či programy, pri ktorých tento tablet stíha všetko naozaj perfektne.

Ak ste už niekedy počuli o Any Pen, presne túto technológiu tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II podporuje. Ak nie, je to vychytávka, ktorá prekračuje doteraz obmedzené možnosti ovládania obrazovky a vychádza v ústrety všetkým vodivým predmetom, medzi ktoré patrí napríklad obyčajné pero, ceruzka alebo dokonca aj mrkva. Práve vďaka technolópgií IPS môžete svoj tablet jednoducho ovládať úplne všetkým a takisto môžete sledovať svoj displej z rôznych uhlov pohľadu a nezničí sa vám kvalita obrazu. To je práve skvelá možnosť pri sledovaní filmov, ak máte viacerých ľudí, ktorí s vami na displej pozerajú.

Tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II vám ponúka rozšírené množstvo použitia a takisto aj fotoaparát. Ak ležíte na sedačke alebo v posteli, sedíte za stolom a používate tento tablet, nikdy sa nestane, že by sa vám držal nepríjemne alebo zle. Rovnako ho môžete držať aj keď ste v teréne. Tablet značky Lenovo je prispôsobený rôznym spôsobom používania. Vďaka stojanu na jeho zadnej strane si môžete tento tablet veľmi jednoducho postaviť na stôl, pohodlne uchopiť do ruky alebo napríklad aj zavesiť na stenu. Práve toto je výhoda, keď napríklad varíte, všade naokolo je všetko špinavé a vy si nemáte kam položiť tablet, na ktorom máte napríklad seriál, ktorý pri varení alebo pečení pozeráte alebo máte na v ňom recept na úžasné jedlo, ktoré práve pripravujete. Inteligentný posun ťažiska nového dizajnu a tradičnej komory pre batériu prispel k výbornej stabilite tohto tabletu. Práve to je jeden z dôvodov, prečo patrí do rady “Yoga”.

Za kvalitné zobrazenie a krásne fotografie bez šumu sa postará takisto aj integrovaná rotačná web kamera a zadný fotoaparát, ktorý má rozlíšenie až 8 MPx. Je to naozaj dostatok megapixelov na tablety, ktoré majú bežne omnoho menej. Táto kombinácia vám prináša neobmedzenú podporu vašej kreativity a vy môžete tvoriť všetko, čo chcete. Ak radi vytvárate selfies alebo fotíte okolie, určite využijete funkciu HDR, scénický filter alebo kreatívny filter, medzi ktorý patrí napríklad sépia, negatív, poster alebo iné).

Tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II vám ponúka všetko, čo potrebujete na jednoduché pozeranie filmov či streamovanie hudby. Integrovaný modul Wi-Fi si rozumie aj s mobilnými sieťami 3. generálie, ktoré podporujú aj videohovory či presun dát a súborov. Nechýba ani podpora 4G či LTE siete, ktoré obohacuje vaše surfovanie na internete, rýchlejšiu odozvu a nižšiu spotrebu energie, ako to bolo doteraz. Nechýba ani Bluetooth modul pre zdieľanie audiovizuálnych dát medzi notebookom a smartfónom či tabletom. Skvelé ozvučenie vám zas ponúkajú stereofónne reproduktory s technológiou Dolby Atmos, ktorá patrí dnes medzi najlepšie.

Aby toho všek nebolo málo, tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II vám ponúka ďalšie bonusové funkcie, vďaka čomu si ho zamilujete okamžite. V tablete tak nájdete bohatú ponuku senzorov, ktoré majú uplatnenie vo všetkých možných situáciách. Nechýba ani akcelometer, ktorý prispôsobuje obraz podľa natočenia displeju, ďalej sú to funkcie ako kompas či GPS pre lokalizáciu polohy alebo ambient light senzor, ktorý vám automaticky nastavuje jas displeja v závislosti na svetle v okolí. Tablet Lenovo Yoga Tablet 3 8 16 GB LTE ANYPEN II vám jasne hovorí, aby ste si ho kúpili, pretože patrí medzi tie najlepšie tablety na trhu.